Máme pro vás spoustu tipů, co dělat, když se nudíte. Pokud máte chuť napsat do vyhledávače „co mám dělat, když se nudím“, máme pro vás odpověď. Z našich třiceti nápadů si rozhodně vyberete.

1. Kupte si herní konzoli

Milujete počítačové hry? Dělaly vám společnost, když jste vyrůstali? Udělejte si radost a zažeňte nudu s herní konzolí. Když si k ní nakoupíte více ovladačů, můžete si třeba zahrát také s partnerem či přáteli.

2. Přečtěte si zajímavou knížku

Máte na svém seznamu knih, které si chcete přečíst, již dlouhou dobu určitý titul, ale doposud jste si nenašli na čtení čas? Využijte toho, že nevíte, co dělat doma, a popadněte knihu.

3. Něco si uvařte nebo upečte

Nuda se skvěle zahání s něčím dobrým k zakousnutí. Na objednání jídla ale zapomeňte. Během čekání byste opět mohli propadnout nudě. Proto je mnohem lepší pustit se do vaření nebo pečení. Inspiraci najdete v rubrice s recepty. Skvělou kulisou k pobytu v kuchyni je hudba nebo váš oblíbený podcast.

Naučte se vařit (Foto: Freepik.com)
Naučte se vařit (Foto: Freepik.com)

4. Vyrazte na výlet po ČR

Nejlepší odpověď na otázku, co dělat, když se člověk nudí a venku je krásně, je vyrazit na výlet. Neopouštějte hranice, ale podnikněte nějaký menší výlet po České republice. Zajímavých míst se v Česku nachází opravdu hodně.

TOP dovolené a pobyty v Česku

Všude dobře, doma nejlíp, tak proč si letos nevybrat dovolenou v Česku?

5. Jeďte na výlet na kole

Nechcete podnikat výlet po svých, ale raději byste si dali pořádně do těla? Oprašte své kolo, zkontrolujte stav pneumatik a vydejte se na výlet. Výlet na kole je skvělým způsobem, jak spolehlivě zahnat nudu.

6. Nakupujte a udělejte si radost

Nemáte co na sebe? Dosloužilo vám něco v domácnosti nebo si zkrátka jen chcete udělat radost? Vyrazte do víru velkoměsta nebo si vezměte k ruce svůj chytrý mobilní telefon a objednejte si něco pěkného na nějakém e-shopu.

Trendy vychytávky z českého e-shopu

Gadgety, dárky, nářadí, hračky a mnoho dalšího.

7. Umyjte si auto

Kdy jste naposledy myli svůj vůz? Nebyli jste v automyčce ani nepamatujete? Přestaňte dumat nad tím, co dělat, když se člověk nudí, popadněte kýbl, autokosmetiku a houbičku a dejte se do práce. Uvidíte, že jakmile budete mít hotovo a vaše auto se bude blýskat jako nové, budete mít radost z odvedené práce.

8. Vyrobte si vlastní šperky

Spolehlivým lékem proti nudě jsou také tvůrčí činnosti. Jste-li manuálně zruční a kreativní, můžete si místo nudění se doma vyrobit vlastní šperky. Návodů, jak na to, je po celém internetu tolik, že se rozhodně zabavíte na celý den.

9. Zahrajte si s rodinou či přáteli deskovku

Nudíte se doma celá rodina a vaše plány nevyšly z důvodu nepřízně počasí? Zapomeňte na nudu a popadněte některou ze svých oblíbených deskovek. U hraní deskových her vám čas rychle uteče a pobaví se celá rodina. A pokud rodina nemá o hraní deskovek zájem, zavolejte přátelům.

10. Vyrazte kempovat

Jak zahnat nudu, když venku svítí slunce a dalo by se přenocovat pod stanem? Přece kempováním. Schválně, kdy jste naposledy vyjeli do kempu? Je to tak dlouho, že už si to ani nepamatujete? Připomeňte si dobu, kdy jste jezdili na letní tábory, a vydejte se kempovat. Ať už vyrazíte s rodinou nebo kamarády, rozhodně si užijete spoustu zábavy. Nezapomeňte si ale na cestu sbalit kvalitní outdoorové vybavení.

Vyrazte kempovat a užijte si přírodu (Foto: Freepik.com)
Vyrazte kempovat a užijte si přírodu (Foto: Freepik.com)

11. Ukliďte si domácnost

Lámete si hlavu nad tím, co dělat, když se člověk nudí? Přeci využít volného času a pořádně si uklidit domácnost. V uklizeném prostředí je člověk tvůrčí a spokojenější. Abyste si toto tvrzení mohli ověřit v praxi, vrhněte se do generálního úklidu celé domácnosti.

12. Založte si spořicí účet

Jak zahnat nudu chytře? Sedněte k počítači a založte si spořicí účet. Mít naspořené peníze, které v případě nutnosti využijete, se hodí vždy.

Nový účet

Bez poplatků a navíc s bonusem 3 000 Kč

13. Jděte na houby

Venku je krásně, ale vás nenapadá, co dělat venku, a na bezcílné toulání po okolí nemáte náladu? Češi jsou národ houbařů – vyrazte na houby! V přírodě načerpáte energii – a když budete mít při hledání štěstí, ještě si budete moci k večeři uvařit třeba houbové rizoto nebo si pochutnat na houbové omáčce s těstovinami.

Předpěstované sadby hub

Vypěstujte si vlastní houby na zahrádce, kupte si sadby od ověřeného českého dodavatele.

14. Pusťte si film

Je venku počasí pod psa a vy nevíte, co dělat doma? Zapněte si Netflix, HBO Max nebo jinou streamovací platformu a podívejte se na svůj oblíbený film nebo vyzkoušejte nějakou horkou novinku. Seriály i filmy se streamovací platformy jenom hemží, takže není obtížné najít takové, které vás zcela pohltí. Nechte se inspirovat v našem článku „Top 5 nejlepších českých filmů“.

15. Přečtěte si e-book

Čtení fyzických knih není nic pro vás? Popadněte svou čtečku a stáhněte si do ní nejnovější knižní titul. E-knihy jsou aktuálně na vzestupu, tudíž je jejich výběr tak velký, že možná sami nebudete vědět, po jakém titulu sáhnout.

16. Jeďte na ryby

Patříte k vášnivým rybářům? Zažeňte nudu na rybách. Jakmile se vám na návnadu chytí ryba, nebude po nudě ani stopa.

Vyzkoušejte rybaření (Foto: Freepik.com)
Vyzkoušejte rybaření (Foto: Freepik.com)

17. Začněte se učit hrát na hudební nástroj

Co dělat doma, když se nudíte, ale po ruce máte hudební nástroj, na který jste se nikdy nenaučili hrát? Využít toho, že nemáte nic na práci, a začít se na něj učit. Netroufáte-li si na to sami, najděte si nějakého lektora ve vašem okolí a přihlaste se na hodiny.

18. Vyrobte si nábytek z palet

Propadli jste trendu vlastní výroby nábytku z palet? Není nic jednoduššího než zahnat nudu tím, že se pustíte do jeho výroby. Není to nic složitého. Většinou stačí palety jen přebrousit, nalakovat, vhodně seskládat a sešroubovat.

19. Uvařte si vlastní pivo

Češi jsou milovníci piva, to je o nás dobře známé i ve světě. Není tedy nic lepšího než využít toho, že se nudíte, a uvařit si vlastní pivo. Protože Češi jsou také národem kutilů a samouků, věříme, že i vy to hravě zvládnete a ještě vás to bude bavit.

20. Pečujte o sebe

Kdy jste si naposledy dopřáli pleťovou a vlasovou masku, horkou koupel a relax v bublinkách? Zažeňte nudu tím, že budete věnovat čas jen sobě. Dopřejte si veškeré relaxační rituály, které vás napadnou, a rozmazlujte se.

Vše pro zdraví a krásu

Trendy vychytávky na péči o tělo – pro ženy i muže.

21. Začněte cvičit

Chtěli jste již letos konečně začít cvičit, ale doposud jste si na to nenašli čas? V takovém případě se odpověď na otázku, co dělat, když se nudím doma, nabízí sama. Převlečte se do sportovního oblečení, zapněte YouTube a vyhledejte si cvičební videa, se kterými se snadno a rychle dostanete do formy. Pomůže vám v tom i náš návod jak budovat svalovou hmotu pomocí levných zdrojů bílkovin.

22. Jděte grilovat

Patříte k lidem, kteří, když se nudí, tak mají hlad? Výborně. Pokud máte gril, proč si neužít příjemnou grilovačku? Grilovat můžete na zahradě a pozvěte i své přátele. Po nudě nebude ani památky, a ještě se skvěle najíte.

23. Něco si vyrobte

Rádi trávíte volný čas výrobou nejrůznějších předmětů? Přestaňte přemýšlet nad tím, co dělat doma, raději popadněte nářadí nebo klidně i šicí stroj a něco si vyrobte. Cokoliv. Vaší fantazii se meze nekladou. Nemáte nápady? Vyrobte si například skleník, přírodní kosmetiku, nebo si zadejte do vyhledávání na YouTube zkratku „DIY“ a vyjede vám spousta tipů, co si vyrobit, včetně návodů, jak na to.

24. Zkrášlete si domov

Nachází se ve vašem domově něco, na co se již nemůžete ani podívat? Změňte to. Zkrášlení vlastního domova je skvělým způsobem, jak zahnat nudu a vytvořit něco smysluplného. Inspiraci pro útulný, moderní, luxusní a jakýkoliv jiný interiér vás napadne, najdete třeba na Pinterestu.

Luxusní bytové doplňky

Designový nábytek a krásné dekorace pro zútulnění vašeho domova.

25. Jděte běhat

Když se člověk pohybuje, vyplavují se mu do těla endorfiny neboli hormony štěstí. Přestaňte se proto užírat nudou a jděte si zaběhat. Tato fyzická aktivita je skvělá v tom, že ji lze provozovat za každého počasí a vystačíte si pouze s klasickým sportovním oblečením a teniskami.

Vyběhněte ven! (Foto: Freepik.com)
Vyběhněte ven! (Foto: Freepik.com)

26. Jezděte na kolečkových bruslích

Rádi se věnujete sportovním aktivitám a vlastníte kolečkové brusle? Vyndejte je ze skříně a běžte se projet. Jízda na kolečkových bruslích má pro vaše tělo samé přínosy a jedná se o skvělý způsob, jak zatočit s nudou.

27. Vyrobte si domácí zmrzlinu

Co dělat, když se člověk nudí, ale má chuť na něco sladkého? Vyrobte si domácí zmrzlinu. Není to nic složitého a zvládnete to i bez profesionálně vybavené kuchyně. Výhodou domácí zmrzliny je navíc to, že do ní můžete přidat cokoliv, na co máte chuť.

28. Zlepšete svůj jídelníček

Jak zahnat nudu a udělat něco pro své zdraví? Zamyslete se nad tím, co jíte. Nevypadá váš jídelníček tak, jak byste si přáli? Změňte ho. Inspirací vám samozřejmě může být internet. Sepište si pečlivě svůj jídelníček na celý následující týden a pečlivě ho dodržujte. Vyzkoušejte třeba oblíbenou keto dietu.

29. Porovnejte si povinné ručení

Patříte k aktivním řidičům? Využijte nudné odpoledne k tomu, že ušetříte za provoz svého vozu. Sedněte si k internetu a porovnejte si nabídky cen povinného ručení jednotlivých pojišťoven. Jste pojištěni u té nejméně výhodné? Nekompromisně to změňte a ušetřete.

Výhodnější cena do 5 minut

Online kalkulačka povinného ručení. Spočítejte si cenu snadno a rychle.

30. Odpočívejte

Co dělat doma, když se nudíte, ale nemáte na nic energii? Odpočívejte. Po práci si relax rozhodně zasloužíte. Nemusíte přímo spát, ale poležení na gauči vám rozhodně neuškodí. Přečtěte si 7 tipů, jak se naučit kvalitně odpočívat a nabírat síly.

Možností, jak naložit s nudou, je opravdu hodně. Vyberte si činnost, na kterou máte náladu, a po nudě nebude ani památky.