V posledních letech získávají rychlé online půjčky stále větší popularitu. Není se čemu divit, protože taková půjčka je dobrý způsob na to, jak získat rychlý přísun hotovosti na výdaje, které se objevily náhle a nečekaně. Finanční firmy a instituce vzájemně soutěží s nápady a nabídkami, a každá z nich tvrdí, že pro Vás má nejvýhodnější řešení. Jak si tedy vybrat nejlepší rychlou nebankovní půjčku, aby byla nejen výhodná, ale také zcela bezpečná?

Online půjčky – co to vlastně je?

Určitě jste v internetu už vícekrát narazili na heslo nebankovní online půjčka ihned. Půjčky tohoto druhu se nyní stávají stále více populární. Když se rozhodnete pro online půjčku, máte záruku toho, že peníze budou velmi rychle na Vašem účtu. Navíc pro získání půjčky online často není potřebné ověření Vaší úvěruschopnosti. Pro získání rychlé půjčky vlastně postačí, abyste měli průkaz totožnosti.

Druhy rychlých online půjček

Nebankovní online půjčky se mohou vzájemně lišit z hlediska doby splacení. Na tomto základě je rozdělujeme na:

  • krátkodobé půjčky – je pro ně typické to, že je lze získat velmi rychle, ale stejně rychle je třeba je splatit. Lhůta možné splátky takové „chvilkové“ půjčky je často pouhých 30 až 60 dnů. Krátkodobé půjčky se týkají spíše nižších částek - do několika desítek korun;
  • dlouhodobé půjčky – v tomto případě jejich doba splácení je delší než v případě „chvilkových“ půjček obyčejně je to více než rok. Období, na které byla přijatá dlouhodobá půjčka, ovlivňuje výši splátek, proto – pokud se rozhodnete vzít si dlouhodobou půjčku – si zvolte takovou dobu úvěrování, která bude přizpůsobená Vaším finančním možnostem a umožní termínové splacení půjčky. Nebankovní půjčky tohoto druhu využívají obvykle lidé, jimž záleží na vysoké částce, ale vědí, že nebudou schopni rychle splatit tento svůj závazek.

Při rozhodování o tom, jak si vybrat půjčku, která bude pro Vás nejlepší, berte do úvahy dobu jejího splacení.

Přednosti nebankovních online půjček

K nejdůležitějším přednostem nebankovních online půjček patří:

  • rychlost – získání nebankovní půjčky díky možnostem, které dává internet, je dnes skutečně jednoduché. Bez vycházení z domu si můžete zařídit, aby se na Vašem účtu velmi rychle objevilo přesně takové množství peněz, jaké potřebujete v tuto chvíli. Rovněž doba vyřizování žádosti je velmi krátká, protože vše probíhá na internetu;
  • nízké formální nároky – na rozdíl od bank, soukromé instituce často požadují rozhodně méně formalit – obyčejně je to průkaz totožnosti a potvrzení o stálém zdroji příjmů;
  • transparentnost – smlouvu připravenou instituci v online podobě si můžete v klidu důkladně přečíst před jejím podepsáním;
  • využívání technologii – mnoho firem nabízí možnost použití formuláře, do něhož si snadno napíšete potřebné údaje, a ten okamžitě vypočítá minimální částku splátek v závislosti na výši půjčky.

Jak si vybrat nejlepší rychlou půjčku?

Pokud se rozhodujete pro rychlou online půjčku, pamatujte na několik zásadních věcí. Za prvé prověřte si řádně firmu a názory jejich dřívějších zákazníků. Zvolte si takovou firmu, která má dlouhé zkušeností a velký počet spokojených klientů. Abyste si zvolili vhodnou půjčku, udělejte si také pořádnou analýzu své finanční situace. Zkontrolujte, zda jste určitě schopni vzít na sebe splacení určité částky. Pamatujte při tom na případné další náklady na úvěr, jako jsou provize firmy nebo poplatek za dřívější splátku.

Pokud uvažujete o rychlé půjčce, stojí za to přistupovat k této věci zodpovědně. Při volbě té nejlepší, udělejte důkladnou analýzu každé možné nabídky.