Většině mužů připadá, že je téměř nemožné ženám porozumět. To, jak ženská mysl funguje, je pro muže záhadou. A když vezmeme v potaz komplexitu emocí, může být opravdu složité poznat, co k vám žena skutečně cítí. Jednou z věcí, kterou ale mají ženy a muži společnou, pokud jde o lásku, je strach z toho, že jejich city nebudou opětovány.

Říká se, že ženy se zamilovávají rychleji než muži, ale to nemusí být nutně pravda. Muži a ženy se zkrátka zamilovávají jinak a pociťují a projevují lásku jinými způsoby. Jak ale poznáte, zda jsou její city k vám opravdu skutečné? Může se to projevit jistými nenápadnými signály, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Zde je seznam 15 náznaků, že vás žena skutečně miluje:

1. Chce o vás vědět úplně všechno

Žena, která vás miluje, o vás bude chtít vědět naprosto všechno – i ty nejmenší detaily, které vám vůbec nemusí připadat důležité – prostě to bude chtít vědět. Po nějaké době to může být až otravné, protože muži obecně nejsou příliš sdílní, obzvlášť pokud jde o jejich pocity. Zato ženy často považují sdílení vašich přání, snů, obav a podrobností o vašem životě za známku toho, že vám na nich záleží. Chce vědět o vašem světě, protože chce být jeho součástí. Chce znát i drobné detaily, aby vás mohla opravdu poznat a mohla za každé situace stát při vás.

2. Projeví se její mateřské instinkty

Tohle je jednoduše lidská přirozenost. Muži automaticky chrání lidi, na kterých jim záleží, zatímco ženy jsou přirozeně pečovatelské. U obou jde o instinktivní chování. Tyto instinkty lze samozřejmě v jistých případech ovládat a tlumit, ale pokud se k vám začne chovat s mateřskou péčí a upřímně se ujišťovat, že je vám dobře, značí to, že vás miluje.

Dárkové truhly pro ženy

Přemýšlíte, jak potěšit svou ženu? S truhlou uděláte zaručenou radost.

3. Povzbuzuje vás a podporuje vás v dosahování vašich snů

Když někoho milujete, chcete, aby byl co nejšťastnější a nejúspěšnější. Když vás tedy vaše žena opravdu miluje, bude vás motivovat k tomu, abyste dosáhli svých snů a cílů. Chce, abyste byli skutečně šťastní, a bude vás povzbuzovat, dokonce i když vy si nebudete jistí sami sebou. Vždy se vám bude snažit pomoci a podpořit vás ve vašem snažení.

4. Zůstane s vámi v těch nejtěžších chvílích

V těžkých chvílích pracuje ještě usilovněji, aby vám pomohla udržet si sebevědomí. To, že vás miluje, znamená, že vás zná – a když vás zná, věří, že jste dobrý člověk, věří ve vás a vaše schopnosti a neopustí vás ani v tom nejhorším. Místo toho vám pomůže postavit se znovu na nohy a nalézt cestu zpět. Pravá láska drží v dobrém i zlém.

5. Udělá maximum pro to, aby vás rozesmála

Udělá zkrátka ten malý krok navíc, aby vám dala najevo, že jí na vás opravdu záleží. Možná se za vámi staví v kanceláři na nečekané návštěvě (i když s tímto bych byl opatrný) a nebo vám napíše krátkou zprávu a zeptá se, jak se vám daří. Nebo se vás dokonce pokusí oslnit lístky na vaši oblíbenou kapelu či vám po dlouhém těžkém dni připraví vaše oblíbené jídlo – prostě ty věci, kterými vás dokáže rozesmát a ukáže tak, že vás má ráda.

6. Přijímá vás takového, jaký jste

Důležitým ukazatelem skutečné lásky ženy je to, že vás přijímá takového, jaký jste – vaše silné i slabé stránky. Ví, že nejste dokonalý (to není nikdo) a chápe, že děláte chyby. Ale i tak vás miluje, a to znamená, že se snaží pomáhat vám růst a zároveň vám nějaké ty nedokonalosti odpustí.

7. Snaží se sblížit také s vašimi blízkými

Projevuje úctu vůči lidem, na kterých vám záleží, protože ví, že jsou pro vás důležití. Usiluje tedy i o to, aby byla vašimi blízkými přijímána. V jejich přítomnosti se bude snažit chovat tak, aby vztahy byly co nejlepší. Tito lidé pro vás znamenají hodně, proto bude chtít, aby znamenali hodně i pro ni. Samozřejmě, ne vždy se záměr vydaří, ale je to právě ta snaha, co se počítá.

8. Nebojí se vám dát najevo svou zranitelnost

Vážné rozhovory o věcech, které poukazují na vaši zranitelnost, pomáhají vytvořit silné pouto. Co ale znamená být zranitelný, to může každý cítit jinak. Některá témata, kvůli kterým se cítí zranitelná, se mohou lišit od těch vašich – ať už jde o práci, blízké či nějaký zážitek z minulosti. Sdílet intimní části svého já, které se obvykle snažíte spíš skrývat, to už vyžaduje spoustu síly a odhodlání. A určitě by to neudělala, kdyby vám nedůvěřovala a nechovala k vám skutečné city.

9. Svěří se vám i s nejtemnějšími částmi své minulosti

Pokud je ochotná mluvit o temnějších částech své minulosti, značí to, že chce řešit i budoucnost. Každý si nese nějakou zátěž z minulosti a to, že to tušíme, je jedna věc. Když je ale někdo ochotný o tom s vámi mluvit, tak je to úplně něco jiného. Když se s někým podělíte o svou temnou minulost, posílí se tím vaše pouto. Takže pokud s vámi o tom mluví, znamená to, že vám opravdu hodně důvěřuje a že má pro vás ve svém srdci vskutku výjimečné místo.

10. Co děláte, nebere jako samozřejmost

Dalším způsobem, jak vaše dívka či žena může dát najevo svou lásku, je, že dokáže ocenit vše, co pro ni děláte. Nikdy vám nezapomene ukázat svou vděčnost, i když se jedná třeba jen o malé gesto. Ví, že máte své potřeby a city a nemarní vaše úsilí. A určitě se vás nebude snažit ztrapňovat před ostatními, nehledě na to, jakou chybu jste udělali.

11. Je vaším nejlepším přítelem a rádcem

Když vidí, že máte nějaký problém, snaží se vám co nejlépe poradit. Můžete se spolehnout, že právě ona tu bude, vždy stát na vaší straně, ochotná za vás bojovat. A na oplátku se bude spoléhat, že tu budete i vy pro ni – bude naslouchat vašim názorům a radám, které jí dáte.

12. Dává najevo, že jste pro ni prioritou

I když jste pro ni prioritou, neznamená to ale, že vás okamžitě postaví nad všechny své přátele a rodinu. Bude však dbát na to, aby zohlednila váš vztah a vaše pocity. Pozve vás na rodinnou večeři nebo se ujistí, že vám dá vědět, když půjde ven s přáteli. Nejde ale o žádání o svolení, to byste ani neměli očekávat. Jde o to, že pokud ji budete potřebovat, můžete věřit, že tu pro vás bude.

13. Obětuje se pro vás

Pokud je nějaká, pro vás výjimečná, žena ochotná se kvůli vám obětovat, je to znamení, že si vás chce udržet. Třeba když odloží něco pro ni důležitého, aby vám pomohla s něčím právě v ten moment, kdy na tom nejvíce záleží. Jen si dejte pozor, abyste její loajality nezneužívali. A pokud se někam chystáte nebo jste se museli zdržet déle, než bylo v plánu, určitě si udělá čas, aby si s vámi popovídala a ujistila se, že jste v pořádku.

14. Netoleruje špatné věci, které děláte

Bude shovívavá, když uděláte chybu, ale nebude tolerovat sebedestruktivní nebo zjevně negativní chování, jako je například nadměrné pití alkoholu. V ten moment by jí nemělo záležet na tom, jestli s jejím názorem nesouhlasíte nebo se vám nelíbí. Důležitější pro ni je, abyste se drželi dál od jakéhokoli chování, které škodí vám nebo ostatním. Sice vás přijímá takového, jaký jste, ale zároveň chce, abyste byl dobrým člověkem a měl před sebou skvělou budoucnost, k níž se vám bude snažit pomoci.

15. Bude se bát, že vás ztratí

Když vám na někom záleží, pravděpodobně to také znamená, že ho nechcete ztratit. Zamilovaná žena se tedy přirozeně bojí, že o svého muže může přijít. To ale nemusí to být nutně něco negativního. Jestliže si opravdu užíváte společně strávený čas a chováte k sobě silné city, je přirozené, že bude komentovat, když jí nevěnujete dostatek pozornosti nebo trávíte hodně času s jinými ženami. Žárlivost je prostě známkou lásky, pokud se ovšem nevystupňuje v něco víc.

Dámy, souhlasíte s tímto seznamem? Je něco, co byste ještě přidaly? A pánové, dává vaše žena správně najevo, že vás miluje? Dejte nám vědět v diskuzi níže.