Oživte si zahradu: Jak přilákat do zahrady prospěšné živočichy?
I malá zahrádka uprostřed města může být plná života. Stačí vědět, jak do ní nové obyvatele přilákat. Jak postavit domeček pro ježky? Kam umístit pítko pro ptáky?
I malá zahrádka uprostřed města může být plná života. Stačí vědět, jak do ní nové obyvatele přilákat. Jak postavit domeček pro ježky? Kam umístit pítko pro ptáky?
Máte u domu trávník a nevíte, jak ho správně udržovat, aby vypadal jako ten anglický, zelený, svěže vypadající koberec z televizních reklam?
Rádi byste pěstovali vlastní ovoce a zeleninu, ale nemáte zahradu? Produkovat vlastní úrodu je ale možné i v bytě, a na terase můžete mít dokonce i malý sad!
Keukenhof, největší květinový park nejen v Nizozemsku, ale i v Evropě, se již otevřel veřejnosti a zůstane tomu tak až do druhé poloviny května. Nechte se zlákat jeho barvami a vůněmi k návštěvě! Rozhodně to stojí za to!
Vůně čerstvých bylinek po celý rok? Proč ne! Vytvořte si doma vlastní bylinkovou zahrádku a na oplátku se vám dostane celoroční zásoba chutí a vůní.
Máme-li zdravotní komplikace, podívejme se, zda nám od nich nepomůže citronová tráva. Citronová tráva je zcela jedinečná rostlina, která nás zbaví četných potíží a není žádným problémem si ji vypěstovat doma.
Poslední roky je vody málo, to každý z nás víme. Z tohoto důvodu bychom měli přemýšlet o variantách, jak uschovat dešťovou vodu, například pomocí klasických sudů, barelů či ze střech okapů.
Teplíčko, praskající dřevo a pohodlí u krbu nebo kamínek je lákající, ale umíte správně skladovat dřevo? Dostatečně vysušené dřevo je podmínkou pro správné a úspěšné topení.
Sezona jablek už vrcholí a jablečné sady a zahrady praskají ve švech. Jak správně ovoce uchovávat, aby nám jablka vydržela co nejdéle? V tomto článku vám poradíme, jak je skladovat, aby vydržela zimní období až do jara.
Skleník je jistě základní zahradní stavbou, kterou musíme postavit, rozhodneme-li se pěstovat plodiny potřebující ke svému vývoji speciální klimatické podmínky.
Nevypadá vaše zahrádka tak dobře, jak byste si to představovali a také moc přáli? Možná vám uniká nějaká drobnost, co by se mohlo dělat jinak a lépe, aby i vaše vysněná zahrádka připomínala pečlivě udržované místo.
Mravenci patří nejen mezi zvířata užitečná, ale i mezi zvířata, která způsobují největší škody na zahradě. Tento článek přináší několik doporučení, jak zvítězit v boji nad mravenci.
Zkušení zahrádkáři určitě vědí, že zazimování zahrady je číslo jedna na pořadí dne. Kdybychom nezazimovali, tak by nám naše rostliny nevydržely, a to mi nechceme.
Česko zabírá první příčky tabulky v celosvětové tabulce konzumace piva. Ale i Čechům se může stát, že pivo nedopili. V takovém případě ho ale nemusíte vylévat.
Rakytník je přírodní pilulka posilující naše zdraví. Kyselé žlutooranžové bobulky nabízí množství vitamínů a obsahují spoustu prospěšných látek, které pomáhají chránit organismus.
Všichni se asi shodneme v tom, že Češi milují houbaření. Vždyť se internetem hemží fotky, kolik vždy lidé najdou hub, někdy až naplněné přetékající košíky hub.
Klíšťata, komáři a další havěť nám dokáže velmi znepříjemnit život, a to nejenom v letních měsících. Repelenty zakoupené v obchodě často moc nefungují a nepříjemně zapáchají.
Vychutnáte si exotické, ovšem dnes již zdomácnělé, ovoce a slupku vyhodíte do koše? To děláte velkou chybu! Kromě zdravé svačinky, ingredience na vaření či dochucení sladkých pokrmů, můžete banán využít komplexněji.
Pokud máte zahrádku, tak jste se se slimáky a plzáky už určitě potýkali. Slimáci jsou nejvíce aktivní v období vlhka a častých srážek, tudíž na jaře a na podzim, ale škodí i v létě.