Plánujete dovolenou v kempu, vyrážíte k moři nebo si jen chcete užít grilovačku na zahradě u kamarádů, kteří nemají gril? Cestovní gril je přesně tím, co hledáte. Co se pod tímto pojmem vlastně skrývá, jaká kritéria zohlednit při jeho výběru, z jakých druhů přenosných grilů si můžete vybírat a proč spolehlivě nahradí klasické zahradní grily?

Cestovní gril

Největší předností cestovního grilu je jeho kompaktnost, nízká hmotnost a skvělá skladnost. Právě díky tomu se dají cestovní grily snadno přenášet z místa na místo. Při výběru přenosného grilu se zamyslete nad tím, kde ho budete nejčastěji využívat a jak ho budete na místo dopravovat.

Podle čeho přenosný gril vybírat?

Pro cestovatele, kteří rádi vyrážejí do přírody, kempují a většinu času tráví na cestě, jsou nejideálnější skládací grily o nízké hmotnosti. Zatímco pro milovníky grilování, kteří potřebují při práci dostatek odkládacích ploch a prostoru a vědí, že gril budou převážet autem, jsou vhodné o něco větší cestovní grily s odkládací plochou.

Kromě hmotnosti a velikosti se ale zaměřte také na materiál, konstrukci a způsob údržby grilu. Čím snazší bude údržba přenosného grilu, tím samozřejmě lépe.

S cestovním grilem je grilování v přírodě hračka (Foto: Freepik.com)
S cestovním grilem je grilování v přírodě hračka (Foto: Freepik.com)

Grilovací sada: Nezbytná součást každé grilovačky

Abyste si mohli grilování ve společnosti přenosného grilu vychutnat naplno, nezapomeňte si k němu přibalit také grilovací sadu. Správná grilovací sada obsahuje základní grilovací náčiní, příbory i kartáč či hadr na čištění grilu. Aby bylo grilování v přírodě či kdekoliv jinde ještě pohodlnější, určitě se vám vyplatí přibalit také podložku na gril. K čemu taková podložka na gril slouží? Jednoduše ji položíte na rošt a veškeré pokrmy připravíte na ní. Jen si představte, kolik úklidu si díky tomu ušetříte.

Druhy cestovních grilů

Přenosné grily se dělí na:

  • cestovní grily na dřevěné uhlí,
  • elektrické cestovní grily,
  • plynové cestovní grily.

Jaké jsou největší výhody jednotlivých typů grilů a pro jaké příležitosti jsou nejvhodnější?

Nejlepší cestovní grily na dřevěné uhlí

Přenosné grily na dřevěné uhlí dodají každému pokrmu ono typické aroma, které máme s grilováním na dřevu spojené. Příprava jídla na dřevěném uhlí je rychlá a tento typ grilu dokáže výborně nahradit tradiční táborák. Kvůli otevřenému ohni a kouři, což je nedílnou součástí grilování na dřevěném uhlí, nejsou ovšem tyto grily vhodné na vnitřní použití. Raději se tedy s cestovním grilem na dřevěné uhlí vydejte do kempu nebo jej využívejte jako zahradní gril.

Přenosný skládací gril na dřevěné uhlí InnovaGoods BearBQ

Představitelem přenosného skládacího grilu na dřevěné uhlí je praktický a snadno ovladatelný model InnovaGoods BearBQ. Součástí grilu je ochranná mřížka, držák pro snadný přenos a také větrací otvory. Díky odnímatelnému roštu je možné kdykoliv během grilování pohodlně přidat dřevěné uhlí. Ve prospěch tohoto modelu hovoří i jeho příznivá pořizovací cena.

Přenosný skládací gril na dřevěné uhlí InnovaGoods FoldyQ

Dalším oblíbeným modelem cestovního grilu na dřevěné uhlí je InnovaGoods FoldyQ. Tento gril můžete jednoduše položit na libovolný pevný, tepelně odolný a stabilní povrch a vrhnout se na grilování. Gril InnovaGoods FoldyQ je vyroben z kvalitní oceli a má skvělou stabilitu.

Skládací nerezový gril na dřevěné uhlí InnovaGoods ExelQ

Pro náročnější klienty, kteří potřebují při grilování prostor na odkládání věcí, je určen skládací gril na dřevěné uhlí InnovaGood ExelQ. Tento model dokáže bez potíží nahradit běžný zahradní gril. A díky snadné obsluze s jeho pomocí rychle vytvoříte neodolatelné pokrmy.

Nejlepší elektrické cestovní grily

Dáváte před dřevěným uhlím přednost elektrickým grilům a elektrická zásuvka pro vás není problém? To se pak určitě podívejte na nabídku cestovních elektrických grilů.

Výhodou přenosných elektrických grilů je to, že produkují minimum kouře, nemusíte s sebou vozit zásobu paliva a během grilování můžete snadno regulovat teplotu. Další výhodou je, že se dají používat také doma. Jednoduše je položíte na vhodný povrch a v pohodlí domova si můžete během pár okamžiků nachystat parádní grilovačku, třeba i za deštivého dne.

Elektrický gril, nebo raději plynový? (Foto: Freepik.com)
Elektrický gril, nebo raději plynový? (Foto: Freepik.com)

Nejlepší plynové cestovní grily

Třetí možností jsou plynové cestovní grily, jež ke svému provozu nepotřebují elektrickou zásuvku, ale pouze plynovou kartuši či lahev naplněnou propan-butanem.

Stejně jako elektrické grily, i ty plynové produkují málo kouře, snadno se dá regulovat jejich teplota, ale není vhodné je používat doma. Jakmile zapnete přísun plynu, cestovní plynový gril je okamžitě připraven k provozu a kdekoliv v přírodě si tak snadno můžete pochutnat na buřtech, klobásách a dalších grilovaných pochoutkách.

Pochutnejte si na grilovaných pokrmech kdekoliv a kdykoliv. Stačí si pořídit vhodný cestovní gril, který snadno složíte a pohodlně odnesete.