Shodit přebytečná kila je přáním mnoha lidí, ať už jde o zdraví, nebo estetické důvody. Je však důležité k hubnutí přistupovat správně – nelze očekávat zázraky během pár dnů. Nabízí se však pár tipů, které vám s hubnutím pomohou, abyste dosáhli své vysněné postavy.

Složení jídelníčku

Při hubnutí byste se měli vyhnout různým dietám, většinou přináší více škody než užitku. Základem by měl být zdravý a vyvážený jídelníček. Aby šla kila dolů, je třeba dodržovat kalorický deficit. Je dobré omezit sladkosti a další jídla a nápoje plné cukru, která mají zbytečně moc kalorií. Místo toho se zaměřte na jídla, která obsahují spoustu bílkovin a vlákniny. Dokáží zasytit, a to i v menších porcích. Díky tomu bude jednodušší nastavit ideální denní příjem.

Možnosti stravování

Pokud omezíte svůj kalorický příjem, kila půjdou dolů. Rozhodně to však zabere několik týdnů, než uvidíte první výsledky. Pro rychlé hubnutí neexistují žádné zdravé zkratky. Můžete vyzkoušet přerušovaný půst – jíst můžete jen 8 hodin denně a zbylých 16 je půst. Poměr lze případně upravit. Rychlý úbytek váhy zajistí low carb dieta – ta obsahuje pouze minimum cukrů. Rozhodně však nevyhoví každému a je důležité přistupovat k ní opatrně, aby se vám později kila nevrátila zpátky.

Přírodní produkty

Zdraví na prvním místě. Pořiďte si doplňky stravy a přírodní kosmetiku.

Zdravá životospráva

Složení jídelníčku je pro hubnutí nejdůležitější. Samozřejmě ale záleží i na dalších faktorech. Jedním z nich je pravidelný pohyb – může jít o obyčejné procházky, ale i sport či fitness. Nepodceňujte ani dostatečný pitný režim a dostatek spánku, ty jsou pro správné fungování metabolismu velmi důležité. Snažte se také omezit stres, ten mnohdy vede k přejídání[1]. Vyzkoušet můžete jógu, dechová cvičení či pobyt na čerstvém vzduchu.

Každý hubne vlastním tempem, ovšem při správném postupu se výsledky nakonec dostaví. Rychlé hubnutí přináší více negativ než pozitiv, hubnutí byste proto neměli uspěchat.