Trendy účesy představují skvělou možnost, jak vyjádřit svůj osobitý styl. Roku 2023 vévodí zejména krátké vlasy, nicméně zajímavé možnosti se najdou i pro ty dlouhé. Inspirujte se našimi tipy.

Jak šel čas s trendy účesy

Když se řekne „účes“, mnoho z nás, pamětníků, si vybaví legendární „účes na Jágra“ nebo také klasický „vpředu byznys, vzadu párty“. U žen je nezapomenutelný účes „à la Rachel z Přátel“ nebo nadýchaný styl Kelly z Beverly Hills. Těmto dobám již ale dávno odzvonilo. Anebo ne tak úplně? Jaké jsou nejlepší účesy pro ženy v roce 2023?

Klasický bob (Soft bob)

Bob je velmi populárním účesem. Dalo by se říci, že jde o mikádo. Může však mít různé délky a variace. Namísto klasiky se letos přímo nabízí jemný bob. Jde o volnější a ležérnější variantu. Umožňuje využít strukturu vlasů, nemá přitom ostré a rovné okraje a působí tak mnohem jemněji. Nejlépe se vyjímá s přirozeně vlnitou hřívou, skvěle se hodí i pro jemné vlasy.

Klasický bob (Soft bob) (Foto: Freepik.com)
Klasický bob (Soft bob) (Foto: Freepik.com)

Dlouhé vrstvení (Long layers)

Vrstvy jsou vhodné pro jakoukoli délku vlasů. V těch dlouhých skvěle vyniknou, navíc nikdy nevyjdou z módy. Jednotlivé vrstvy přidávají do vlasů pohyb, nejlépe fungují na vlnitých vlasech s texturou. Údržba účesu je opravdu jednoduchá, nabízí přitom spoustu možností pro styling. Jde o elegantní účes, který je nadčasový.

Dlouhé vrstvení (Long layers) (Foto: Freepik.com)
Dlouhé vrstvení (Long layers) (Foto: Freepik.com)

Vlčí střih (Wolf cut)

Wolf cut, v češtině někdy nazýván též jako vlčí střih, si získal značnou popularitu. Jde o zajímavou kombinaci dvou účesů – shag cut a mullet.

Shag je typický vrstvami, obecně však může mít mnoho podob.

Mullet se vyznačuje kratší délkou vlasů na vrchu a po stranách hlavy, zatímco vzadu zůstávají kadeře dlouhé.

Wolf cut tedy kombinuje tyto dva trendy účesy a to nejlepší z nich – dodává objem v horní části hlavy a přitom zajistí texturu a pohyb po stranách a v dolní části vlasů.

Vlčí střih (Wolf cut) (Foto: Freepik.com)
Vlčí střih (Wolf cut) (Foto: Freepik.com)

Kudrnaté vrstvy (Curly shag)

Shag cut může být základem i pro další účesy. Základem jsou vrstvy, s těmi se lze setkat zejména u rovných vlasů. Ovšem i kudrnaté lokny mohou vypadat skvěle s vrstvami. Střih totiž dodá objem navrchu hlavy, zatímco pomáhá snížit objem po stranách a v konečcích vlasů. Dalším žhavým trendem je pak kudrnatá ofina, která zvýrazní a orámuje obličej.

Kudrnaté vrstvy (Curly shag) (Foto: Freepik.com)
Kudrnaté vrstvy (Curly shag) (Foto: Freepik.com)

Pixie

Pixie označuje typický krátký účes, který je velmi moderní. Rok 2023 je rokem krátkých vlasů, pokud vás tedy láká velká změna, jde o krok správným směrem. Tento střih přitom může mít řadu různých variací. Lze k němu přidat delší ofinu, nechat delší vlasy vzadu či zvolit libovolnou celkovou délku vlasů.

Pixie (Foto: Freepik.com)
Pixie (Foto: Freepik.com)

Husté kudrny (Full curls)

Letos se rozhodně obejdete bez žehliček na vlasy. Je totiž načase hrdě nosit svoje kudrliny. Zatímco v předchozích letech trendům dominovaly rovné vlasy, nyní se kudrny vrací a jsou ještě krásnější než kdy dřív. Na internetu totiž můžete najít spoustu návodů, jak o takové vlasy pečovat. Lze tak dosáhnout perfektního a okouzlujícího výsledku.

Husté kudrny (Full curls) (Foto: Freepik.com)
Husté kudrny (Full curls) (Foto: Freepik.com)

Curtain bangs

Curtain bangs nemají český ekvivalent, s trochou fantazie však lze název přeložit jako „závěsová ofina“. Delší ofina je rozdělena do dvou stran, čímž nápadně připomíná závěsy. A ne, Martina z Lunetic a jeho blond ofinku si opravdu nepředstavujte! Vlasy lze zastrčit za ucho pro ještě efektivnější výsledek. V každém případě jde o střih, který vypadá dobře téměř na všech, hodí se přitom pro různé délky i textury vlasů. Je všestranný a nabízí elegantní způsob, jak obměnit jednoduchý účes, aniž byste musely dělat velkou změnu.

Curtain bangs (Foto: Freepik.com)
Curtain bangs (Foto: Freepik.com)

Vlasová kosmetika

Vlasová kosmetika nejen pro profesionály, ale i pro každého, kdo se stará o své vlasy.

Střední délka vlasů (Mid-length hair)

Středně dlouhé vlasy budou populární i v tomto roce. Kreativitě se meze nekladou – setkat se můžete s různými střihy střední délky. S texturou, vlnami, vrstvami a podobně. Vytváří přirozený účes, který se navíc snadno upravuje a udržuje.

Střední délka vlasů (Mid-length hair) (Foto: Freepik.com)
Střední délka vlasů (Mid-length hair) (Foto: Freepik.com)

Bob s texturou (Textured bob)

Takzvaný texturovaný bob představuje další variantu populárního účesu. Nenáročný na údržbu, sexy a elegantní – to jsou přídavná jména, která přesně popisují bob s texturou. Samozřejmě se podobá klasickému bobu, ovšem v konečcích je více textury a pohybu, a to bez přidání vrstev. Jde tak o zábavný účes, který je romantický, a přitom má nádech rebelie. Hodí se k různým tvarům obličeje a texturám vlasů. Zároveň jde o ideální volbu, pokud vlasům nechcete věnovat tolik úsilí.

Bob s texturou (Textured bob) (Foto: Freepik.com)
Bob s texturou (Textured bob) (Foto: Freepik.com)

Elegantní ofina (Bottleneck bangs)

Ofiny jsou stále populární. Jedním z aktuálních trendů jsou takzvané bottleneck bangs. Z názvu lze opět odvodit podobu účesu – vypadá totiž jako úzké hrdlo lahve. Jde o delší ofinu, která se postupně rozděluje na dvě poloviny. Zatímco v horní části je tak blízko u sebe, směrem dolů se rozšiřuje a elegantně rámuje obličej. Účes nabízí nenáročnou údržbu, můžete si tak užít ofinu bez neustálých starostí se stylingem.

Elegantní ofina (Bottleneck bangs) (Foto: Freepik.com)
Elegantní ofina (Bottleneck bangs) (Foto: Freepik.com)

Bob s délkou po bradu (Jaw-length bob)

Samozřejmě nesmí chybět další bob. Tento střih nikdy nevyjde z módy, každou sezónu se však mění jeho délka. Letos je tou nejlepší volbou délka po bradu. Typická je jednotná délka, vlasy tak hezky rámují líčka a zvýrazňují rysy obličeje.

Bob s délkou po bradu (Jaw-length bob) (Foto: Freepik.com)
Bob s délkou po bradu (Jaw-length bob) (Foto: Freepik.com)

Neposedné vrstvy s ofinou (Choppy layers and bangs)

Vrstvy jsou báječnou volbou jednoduše vždy. Pokud je navíc zkombinujete s dalšími trendy, kterými jsou ofina a bob, pak vzniká jedinečný střih. Může přitom působit různými dojmy. Rozčepýřené vrstvy vytváří poněkud ostřejší styl a jsou ležérní. Ovšem vlasy můžete vyfoukat a dodat jim tak půvab a eleganci.

Neposedné vrstvy s ofinou (Choppy layers and bangs) (Foto: Freepik.com)
Neposedné vrstvy s ofinou (Choppy layers and bangs) (Foto: Freepik.com)

Pixie s kudrlinami (Curly pixie)

Pixie účes je často považován za vhodný pouze pro rovné vlasy. Není tomu tak – tento střih lze totiž perfektně nosit i s kudrnatými vlasy. Je tak zvýrazněna textura a kudrliny. Jde o optimální účes pro ty, kteří chtějí zjednodušit styling vlasů a ušetřit nějaký čas při údržbě a úpravě kadeří.

Pixie s kudrlinami (Curly pixie) (Foto: Freepik.com)
Pixie s kudrlinami (Curly pixie) (Foto: Freepik.com)

V roce 2023 rozhodně převládají jednoduché a přirozené trendy účesy s texturou a objemem. Krátké vlasy jsou rozhodně in, stejně tak kudrliny. Neváhejte najít ten pravý střih podle svého osobitého stylu – nabízí se spousta rozmanitých možností.

A který je váš oblíbený?