Podle čeho vybrat ten správný kondicionér, který vašim vlasům poskytne přesně to, co potřebují? Sepsali jsme pro vás kritéria, jimiž se můžete při výběru kondicionéru řídit.

Jaké máte vlasy?

Kondicionér uzavírá vaše vlasy a má zásluhu na tom, že jdou po umytí snáze rozčesat, jsou jemné a poddajné. Než se ale vydáte do drogerie nebo si začnete procházet e-shopy s nabídkou kosmetických přípravků, zaměřte se na svoje vlasy.

Jaké jsou? Suché, mastné, namáhané, barvené nebo „prostě normální“? Právě to, v jakém stavu se vaše vlasy nacházejí a co s nimi chcete provést, je při výběru vhodného kondicionéru nejdůležitější. S pomocí kondicionéru totiž můžete vlasům propůjčit určité vlastnosti a používat jej také jako ozdravnou kúru.

Kondicionér pro suché a namáhané vlasy

Jsou vaše vlasy suché a bez života? Dodejte jim řádnou péči a regeneraci s pomocí kondicionéru, který je vyživí do hloubky. Při nákupu čtěte etikety a hledejte kondicionéry, které jsou speciálně určené na suché vlasy a posílí je.

Kondicionér pro mastné vlasy

Mastí se vám nadměrně vlasy? I v tomto případě je důležité vsadit na správný kondicionér. Zvolte si takový, co vaše vlasy příliš nezatíží. Kondicionéry vhodné pro mastné vlasy bývají často obohaceny o speciální ingredience, které bojují s nadměrnou produkcí kožního mazu.

Vyberte kondicionér pro váš typ vlasů (Foto: Freepik.com)
Vyberte kondicionér pro váš typ vlasů (Foto: Freepik.com)

Kondicionér pro barvené vlasy

Požadavek na barvené vlasy je snadný – udržet si požadovaný odstín co nejdéle a nedopustit, aby došlo k jeho vyblednutí. Kromě nošení pokrývky hlavy vám s tím pomůže i kondicionér určený speciálně pro barvené vlasy. Vybírejte jej vždy s ohledem na konkrétní barvu. Blond hříva vyžaduje jinou péči než tmavé vlasy.

Jaký typ kondicionéru si pořídit?

  • Klasický kondicionér se nanáší do konečků po každém mytí vlasů šamponem a je naprostým základem péče o vlasy.
  • Suchý kondicionér, nejčastěji ve spreji, se hodí mít po ruce během dne, kdy nemáte čas si vlasy neustále upravovat a potřebujete zkrotit neposedné kudrny.
  • Bezoplachový kondicionér se vyplatí mít po ruce v případě, kdy vás trápí zničené vlasy a chcete je co nejdříve oživit. Používejte jej po vysušení vlasů ručníkem, ale před tím, než do nich nanesete ochranný sprej na tepelnou úpravu.

Používání klasického kondicionéru je naprostým základem vlasové péče. Aplikujte jej při každém mytí vlasů a důkladně vymývejte. Typ kondicionéru si vybírejte podle svých vlasů. Chcete-li jim dopřát nějakou extra péči, určitě si pořiďte také suchý kondicionér, který noste neustále u sebe v kabelce, a bezoplachový, jenž se nanáší do vlasů vysušených ručníkem.

Často se ptáte

Jak používat kondicionér?

Poté, co si vlasy umyjete šamponem a pečlivě jej všechen smyjete, je čas na kondicionér. Ten rozetřete do dlaní – množství závisí od délky vašich vlasů, většinou stačí dávka velikosti lískového oříšku. Vetřete do mokrých vlasů a nechte alespoň 2 minuty působit. Vtírejte hlavně do konečků vlasů, které bývají nejvíce namáhány. Nedoporučujeme vtírat ke kořínkům, aby se kondicionér nedostal na pokožku hlavy, kterou by mohl podráždit. Následně pečlivě vymyjte. Poté vlasy rozčesávejte, až jsou úplně suché, aby se vám nepolámaly.