Čas bohužel nelze zastavit, ale můžeme ho ošálit. Věk je pouze číslo, důležitější je, na kolik se cítíte. Přinášíme 10 zaručených tipů, které vás omladí a nastartují cestu k tomu, abyste se cítili svěží a krásní.

1. Účesy, které omladí

Vlasy jsou korunou každé ženy a díky správnému střihu můžeme podtrhnout přednosti a zakrýt nedostatky.

Jaký účes mi bude slušet?

Jak vám může účes pomoci omládnout? Ofina může zakrýt drobné vrásky na čele, navíc je teď trendy. Prostříhané délky dodají na objemu a plážové vlny zjemní vaše rysy. Nebojte se využít decentní doplňky do vlasů jako jsou mašle nebo látkové gumičky. Působí mladistvě a dotáhnou váš účes k dokonalosti.

2. Změna barvy vlasů

Účes bychom měli. Co udělat s barvou?

Jaká barva vlasů omlazuje?

Není to pravidlem, ale světlejší a teplé barvy vlasů omlazují o něco více než ty tmavé a studené. Zkuste barvící techniky balayage, air touch nebo ombré. Vlasy budou vypadat, jako by je vyšisovalo slunce. Výhodou je, že přirozeně odrůstají, tudíž kadeřnici můžete navštívit v delším časovém úseku. Nebojte se změny, zkuste vlasy zahalit do rezavých tónů nebo využít přirozené šediny, které jsou módní a žádoucí.

3. Správné techniky líčení

Základem mladistvého líčení je správná příprava pleti.

Jak líčit zralou pleť?

Nepodceňujte hydrataci krémem a pod make-up použijte podkladovou bázi. Použijte lehčí make-up, který nechá pleť dýchat a nebude se vlévat do vrásek. Podtrhněte rysy konturováním, zvýrazněte řasy a dejte obočí ten správný tvar. Rty hydratujte balzámem. Pamatujte, že méně je někdy více. Nastavte si svou ranní i večerní rutinu pro péči o pleť.

4. Svěží šatník

Pro každý typ postavy je důležité volit jiný střih, materiál i vzor. Ale jedno mají společné, musíte se cítit pohodlně.

Jak omladit šatník?

Oblékejte se žensky a nebojte se nových trendů. Zvonové kalhoty a pastelové barvy jsou momentálně znovu trendy. Stejně jako u líčení volte neutrální barvy a vzory, celý outfit pak dolaďte doplňky. A které například? Náramky z přírodních minerálů, opasek s decentní přezkou, minimalistická kabelka a správně zvolená obuv. Teď už jen zbývá vyrazit za zábavou.

5. Kvalitně trávený volný čas

Zajděte si na kurz vaření, objevte tajná zákoutí ve vašem městě, zažeňte stereotyp. Vezměte svou oblíbenou knihu do přírody, udělejte si piknik. Jak vás tyto zážitky omladí? Jak se cítíte uvnitř, tak i působíte navenek. Nezapomínejte na sebe, svůj klid, svou chvilku pro sebe.

6. Zdravý spánek

Potřeby každého jsou trochu odlišné, ale dejte svému tělu dostatek času na regeneraci. Nejezte před spaním, aby vám nebylo těžko, nepoužívejte v posteli telefon a snažte se chodit spát v přibližně stejný čas. Dopřejte si pravidelnou rutinu. Zdravý spánek je základem veškerého úspěchu.

Kolik hodin je zdravé spát?

Pro většinu populace je základem 6 až 8 hodin denně. Přesně tolik spí průměrný zdravý člověk. Méně času v posteli (cca 5 hodin) stačí jen 2 % světové populaci.[1]

7. Fyzická aktivita

Není třeba předvádět vrcholové výkony, abyste se cítila fit. Zajděte si na procházku do přírody, zacvičte si doma jógu, projeďte se na kole nebo kolečkových bruslích. Zaplňte tělo přirozeným dopaminem a udržujte tělo v kondici.

8. Pitný režim a jídelníček

Pitný režim je dost podceňovaný, ale stejně jako spánek má obrovský vliv na to, jak vypadáme a jak se cítíme. Pokožka i pleť budou hydratované, pružné a mladistvé.

Co jíst po 40 letech?

Z jídelníčku vyřaďte tučné, mastné a těžké pokrmy. Ano, můžete si dát pizzu, neodepírejte si radosti, ale myslete na to, aby byl jídelníček vyvážený. Neopomínejte na doplňky stravy.

9. Sebeláska

Vaše tělo toho už spoustu zažilo, buďte na něj hrdá a pečujte o něj. Nestresujte se špíčkem navíc, novou šedinkou nebo další vráskou u rtů. Je to přirozený vývoj, pokud budete své tělo respektovat a hýčkat, docílíte toho, že vás sebeláska omladí. Každý den si připomínejte, co na sobě máte ráda. Podívejte se na 5 nejčastějších překážek, které nám brání být spokojenější a šťastnější

10. Bonusový tip

A nakonec jeden tajný bonusový tip, přesto tak jednoduchý a přirozený. Úsměv. Povytažením koutků rozzáříte den nejen sobě, ale i okolí.