Jestli vyrážíte po práci za zábavou a nemáte prostor se doma převléknout, není třeba si s tím dělat těžkou hlavu. Díky pár jednoduchým tipům dokážete během chvilky proměnit pracovní formální outfit v něco stylového, v čem se budete cítit dobře.

Rychlá změna

Pokud pracujete ve formálním prostředí, je třeba dodržovat určitý dress code. Dle různých pracovišť se jeho podoba může lišit. Ovšem z jakéhokoli outfitu do práce dokážete jednoduše udělat perfektní oblečení do města. Pokud v práci nosíte sukně, košile či halenky, snadno je lze doplnit dalšími kousky, díky kterým získáte stylový outfit, ve kterém ve městě zazáříte. Mnohdy stačí jen malá změna, abyste z formálního stylu vytvořili něco zcela jiného.

Snadná výměna

Pracovní outfit se mnohdy skládá ze sukně či kalhot a sáčka. Jde o neutrální oděv, který je vhodný pro různá prostředí. Nicméně na drink nebo večeři po práci může být poněkud nudný. Stačí přitom snadná změna. Vyměňte sáčko za elegantní cardigan. Pokud preferujete více neformální styl, můžete zvolit koženou nebo džínovou bundu. Ty vám dodají šmrnc a nebudete si muset dělat hlavu s tím, zda nejste oblečení moc formálně.

Jiná obuv

Boty dokáží výrazně změnit celkový dojem z oblečení. Zatímco máte na nohou podpatky, může i jednoduchý outfit působit profesionálně. Ovšem pro pohodlí a styl je můžete po práci vyměnit za jednoduchý pár bílých tenisek. Ty jsou nadčasové a sladíte je se vším. Výsledkem je elegantní oděv, se kterým můžete hrdě vyrazit do restaurace i do baru.

Rozmanité doplňky

Mnohdy nemusíte ani měnit oblečení nebo obuv. Stačí jen změnit doplňky. Decentní náhrdelník a nenápadné náušnice v kombinaci s hodinkami vytváří uhlazený dojem ideální pro pracovní prostředí. Pokud ale hledáte do města něco zábavnějšího, připravte si do kabelky výraznější šperky. Může jít o masivní náhrdelník, barevné náušnice, kruhy či cokoli, co rádi nosíte.

Základní kousky

Pokud stále váháte, v čem vyrazit do práce, abyste se v tom i večer cítili ve městě příjemně, nabízí se pár základních kousků, které můžete vyzkoušet.

Na mnoha pracovištích panuje uvolněnější atmosféra a součástí dress codu tak mohou klidně být i džíny. Ty jsou univerzální, hodí se ke všemu a lze je tak libovolně doplnit. Případně stačí jen vyměnit košili nebo blůzu za jiné tričko a jste připraveni vyrazit. Neutrální volbou je bílá košile, tu můžete nosit v práci i ve volném čase.

Podobně univerzální jsou široké společenské kalhoty s vysokým pasem. Působí elegantně, doplnit je můžete libovolným topem a vytvořit tak kýžený styl.

I do kanceláře si můžete vzít výraznou blůzu s atraktivním vzorem. Schovat ji můžete pod sako, pokud nechcete poutat příliš pozornosti. Po pracovní době pak jen stačí odložit svršek a plně zazářit v barevné blůze. Skvěle se k ní hodí výrazné doplňky, jde o ideální volbu pro každého, kdo má rád výrazný styl.

Zajímavou volbou je overal. Na výběr máte z mnoha střihů a barev, snadno tak lze vybrat takový, který se hodí i do práce. Stačí přes něj přehodit sáčko a formální outfit je na světě. Po práci se pak stane hlavním bodem samotný overal – opět se hodí kombinovat ho s výraznějšími doplňky.

Pokud si s vytvářením outfitu nechcete dělat těžkou hlavu, zvolte šaty. Košilové, koktejlové nebo midi – máte spoustu možností. Šaty přitom mohou být formální, ovšem pokud zvolíte výraznější barvu, zazáříte s nimi i ve městě. Můžete vyměnit podpatky za něco pohodlnější a více neformálního.

Nemusíte si do kabelky sbalit půl šatníku, když chcete po práci vyrazit za zábavou. Stačí jednoduchá změna, abyste vytvořili perfektní outfit. Je třeba být kreativní, tyto tipy můžete různě kombinovat a dát tak dohromady ideální neformální oděv s minimem práce.