Chtěli byste pořídit novému přírůstku do rodiny něco na památku, a nevíte co? Nabízíme 8 tradičních i netradičních tipů. V dospělosti se k tomu určitě vrátí a s radostí na vás zavzpomíná.

Památka pro dítě

Čekáte nový přírůstek do rodiny? Je to vždy velká radost. Pro nastávající rodiče samozřejmě i částečně starost. Věcí na zařizování je mnoho. Nové vybavení do domácnosti, oblečení, kočárek, autosedačka. A vše provází časté návštěvy u lékaře. Není toho málo. Ne každý si tak vzpomene, nebo uvědomí, že by mohl pomýšlet i na pořízení nějaké památky pro dítě samotné.

Dárek pro dítě

Je nám všem asi jasné, že všechny následující varianty novorozenec neocení. Není to nic pro miminka. Ocení to až věkem.

1. Mince k narození dítěte

Můžete pořídit speciální sadu oběžných mincí z roku narození miminka. Od jednokoruny po padesátikorunu. V budoucnu to bude hodnotný dárek. Kdo ví, jestli vůbec ještě mince budou existovat, nebo jestli v České republice bude stále platit koruna. O to hodnotnější dárek bude.

2. Noviny

Tento dárek se může zdát poněkud směšný. Ale kdo by si nechtěl prolistovat noviny ze dne, kdy se narodil? Dozvíte se, co se v tu dobu dělo. Dozvíte se také něco o tehdejší společnosti. Říkáte si, jak noviny pořídit, když jste v porodnici? Až budete oznamovat rodině a kamarádům šťastnou novinu, tak je poproste, aby skočili do trafiky a koupili denní tisk.

3. Památníček pro děti

Památník patří mezi tradiční dárky pro novorozence. Existuje mnoho druhů, takže se nemusíte bát, že si nevyberete. Můžete zvolit nejzákladnější variantu, kde vypíšete o miminku nejnutnější informace – jako je váha a výška za každé narozeniny, oblíbené hračky, první krůčky, první slůvka, oblíbené jídlo a tak dále. Najdete i památníky o desítkách stran, kde podrobně popíšete průběh každé vývojové fáze dítěte až do 18. narozenin. Vaše ratolest se tak dozví všechny aspekty ze svého života.

4. Klasické dárky pro děti

Zakoupit a následně uschovat můžete i tradiční dárky jako jsou plyšáci, autíčka, panenky a podobně. Takové dárky ocení i miminko. A až ho omrzí, tak hračku uschováte a vrátíte majiteli při oslavě 18. narozenin.

Oblíbený plyšák

Vyberte plyšáka, který okouzlí miminko a zůstane až do dospělosti.

5. Fotoalbum

Fotografie svých dětí máte plný mobil. Uchovejte si je a jednou z nich udělejte krásné fotoalbum. Můžete mapovat první dny dítěte, přes nástup do školy, dovolené, rodinné oslavy, momentky z domova až po maturitu. Můžete ale zvolit i snazší variantu. Vytisknout jednu fotografii, třeba tu vůbec první. Můžete k ní dopsat přesný čas narození, váhu a výšku.

6. Vzkazy od prarodičů

A co takhle dát za úkol babičkám a dědečkům, aby napsali nějaké krátké dopisy pro svou vnučku, svého vnuka? Ať napíšou nějaké rady do života, jaký by jejich vnuci měli být, na co by si měli dávat pozor a čeho se naopak držet. Dopisy uschováte a předáte oslavenci opět k 18. narozeninám.

7. Hvězdná mapa

V dnešní době je mnoho e-shopů, které nabízejí hvězdné mapy. Vytvoří unikátní hvězdné mapy, generované podle dne, místa a času. Stačí tak jen určit den a čas narození a porodnici a máte hvězdnou mapu na světě. Ideální dárek do rámečku, který se dá pověsit na stěnu.

8. Atlas světa

Jaký rok jste se narodili? A víte, kolik států už od té doby přestalo existovat? Nebo naopak kolik vzniklo nových státních útvarů? Hranice se hýbou neustále. Zakupte dítěti aktuální vydání. Uvidí tak, do kterého světa se narodilo. Jak moc se svět od té doby změnil.