Zdravou, zářivou a hydratovanou pleť by chtěla každá žena. Stres, špatná životospráva a únava – tyto faktory ovlivňují naši pleť. Televize i sociální sítě jsou doslova zaplaveny reklamou na různé krémy a oleje, které nám mají pomoci zlepšit pleť celého obličeje. Přečtěte si jak vyrobit domácí pleťovou kosmetiku nebo pokračujte ve čtení a dozvíte se hned 8 skvělých tipů pro zdravou a zářivou pleť.

Zbavte se nánosu znečištění

Vlivem znečištění může být vaše pleť mdlá a mohou se na ní ve větší míře objevovat nedokonalosti. Rituál péče o pleť: Mastnou až smíšenou pleť čistěte vodou a citlivou či dehydratovanou pleť pomocí tonika. Volte kosmetické přípravky s aktivními látkami nebo texturami, jež na pleti vytvoří ochranný film, který zamezí ulpívání nečistot na povrchu pleti.

Odličujte svou pleť

Každodenní líčení zatěžuje vaši pleť, proto je velmi důležité se o ni starat. Odličovací vody seženete v každé drogerii či v jiných obchodech. Důležité je, abyste si večer odlíčili pleť od make-upu a zabránili tím ucpávání póru.

S horkou vodou pryč

Odličování ve sprše je častá chyba všech žen. Horká voda totiž kůži namáhá a vaše pleť bude suchá a šupinatá. Lepší variantou je odličování a čištění pleti u umyvadla, a to vlažnou vodou, která je šetrnější ve všech směrech. Příliš horká voda pleť vysušuje, a naopak velice studená voda může utvářet rudé fleky a může za rozpraskané žilky. Ideální je tedy vlažná voda. Častým problémem je také drhnutí obličeje ručníkem. Obličej sušte jemným ručníkem, který není drsný a opatrně a jemně si obličej usušte. Stejně tak i s odličovacími tamponky.

Bez kouření je vaše pleť zdravější

Kouření může vést k mdlé, dehydratované pleti. Cigaretový kouř a chemické látky obsažené v cigaretách pokožku dráždí. Nikotin způsobuje střídavé zúžení a opětovné rozšíření cév, čímž postupně a nenávratně vytváří v obličeji síť rozšířených žilek.

Krémy

Na trhu existuje několik krémů, které lze používat. Například 20+, pro ženy nad 30+ anebo pro 50+. Krémy jsou důležitou součástí každodenní rutiny. Poté, co si pečlivě odlíčíte pleť, přichází chvíle na nanesení krému. Dobrou volbou jsou krémy hydratační, které chrání vaši pokožku. Hlavně v zimě, kdy venku někdy mrzne, tak hydratace pleti pomocí krému je důležitá, aby vaše pleť nebyla suchá a zbytečně se nepoškozovala.

Správná životospráva

Konzumace nezdravého, smaženého jídla může vést ke tvorbě nedokonalosti vaší pokožky. Omezte tučná jídla a konzumaci sladkého pečiva, která narušuje rovnováhu vaši pleti. Nahraďte je ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vitaminů, vlákniny a minerálů pro bezchybný, sjednocený a zdravý vzhled pleti.

Přestaňte se stresovat

Stres může vést k dehydrataci a unavené pleti. Stres můžete zmírnit fyzickou aktivitou pomáhající eliminovat toxiny a napomáhá regeneraci pokožky – můžete se jít projít na čerstvý vzduch, jít si zaběhat nebo jiné sporty, které vám dělají radost a dobře.

Bez spánku by to nešlo

Relaxace dělá s pletí divy. Únava se projevuje na pleti tak, že pod očima se vám objeví tmavé kruhy či váčky. Pleť je celkově mdlá, proto déle spěte aspoň 7 a 8 hodin a najděte si v týdnu pro sebe čas a relaxujte!

Zdravou a krásnou pleť může mít každá z vás

Správná životospráva, omezení kouření, hodně spánku, důkladné odličování a starání se o pleť – tyto faktory ve velkém měřítku ovlivňují vaši pokožku. Proto se o ni dobře starejte a ona se vám odvděčí tím, že bude hydratovaná, zářivá a okouzlující každým coulem.