Zvěrokruh, někdo mu stoprocentně věří, pro někoho je jeho čtení jen zábavným rozptýlením. Jak ale vznikla jednotlivá znamení? Jaká znamení vůbec máme a jaké vlastnosti každé z nich má? Nejsme-li s těmito informacemi obeznámeni a vědět je chceme, je čtení tohoto článku dobře zvolenou cestou, jak se o zvěrokruhu dozvědět základní údaje. Na úvod by bylo vhodné si vysvětlit, co to vlastně ten zvěrokruh nebo také jinak zvířetník, popřípadě zodiak je.

Jedná se o pomyslný pás na nebeské sféře. Tento pás obsahuje veškeré známé planety sluneční soustavy. Zvěrokruh je opravdu starý, základy můžeme pozorovat již v roce tisíc před naším letopočtem. Vědci, kteří se zabývají zvěrokruhem, se nazývají astrologové. Astrologie je věda, která je známá již od nepaměti.

Nejprve byla považována za okultní vědu a byla provozována jen v okruhu kněžích. Našich dvanáct znamení prý vzniklo již v Mezopotámii, dokonce možná ještě dříve. Astrologové rozdělili zvěrokruh na dvanáct stejně velkých částí, na takzvaná znamení zvěrokruhu, učinili tak asi v roce sedm set před naším letopočtem.

Každé znamení zvěrokruhu odpovídá určitému dni a času a je odvozeno od pozice Slunce na zvěrokruhu v tento den a čas. Počátečním bodem zvěrokruhu je jarní bod a znamení Berana.

Vlastnosti jednotlivých znamení

Pojďme se podívat na vlastnosti znamení, rozhodně je tu i to vaše.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou rození vůdci, kteří když ztratí svou autoritu doma nebo v práci, tak vadnou. Jsou velcí tvrdohlavci. Na druhou stranu jedinci narození v tomto znamení jsou plní energie a život si dokážou užívat plnými doušky.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci si chtějí žít jako v bavlnce a chtějí být za každou cenu úspěšní, což ale nesouhlasí s druhou jejich typickou vlastností, a to s tím, že tito lidé jsou pohodlní. Navíc jsou to ještě skrblíci.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jak již napovídá samotný název znamení, tito lidé mají „rozdvojenou“ osobnost. Ostatní je milují, ale oni mají často dost velký problém sami se sebou. I přestože jsou oblíbení, vyhledávají osoby narozené v tomto znamení spíše samotu. Typické je pro ně „kam vítr, tam plášť.“

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Jedinci narození v Raku jsou velmi nedůvěřiví a je opravdu velmi obtížné si je získat. Pokud se nám však podaří je dostat na svou stranu, jsou loajální. Dalšími jejich přednostmi jsou empatie a chápavost. Není pro ně problémem se postavit za své blízké, jsou dost ochranářští.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi oplývají až nadměrným sebevědomím. Potřebují a chtějí být obdivováni, není-li tomu tak, cítí se frustrovaně. Na druhou stranu jsou jedinci narození v tomto znamení pěkní lenoši.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Lidé narození ve znamení Panny jsou perfekcionisté, kteří musí mít ve všem pořádek a přesně daný řád, což očekávají i od ostatních. Jsou vždy v pohotovosti a na vše připravené. Jsou komunikativní a typická je pro ně inteligence, avšak nesnáší dobře kritiku, to pak rozpoutávají drama.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Už od názvu znamení můžeme odhadnout jejich charakteristickou vlastnost. Hledají za každou cenu rovnováhu a nedělají jim problém kompromisy. Lidé narození v dny Váhy jsou spíše introvertní povahy.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Na okolí působí tajemně. Jsou emocionálně nevyrovnaní a přelétaví. Další jejich typickou vlastností je cílevědomost. Jdou si tvrdě za svým cílem, ale když ho dosáhnou, už je nezajímá, stejně to mají i v lásce.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Nejdůležitější je pro ně svoboda a nespoutaný život. Jsou to lidé, kteří jsou pro každou legraci. Mezi jejich negativní vlastnosti můžeme zařadit sklon ke snobství a materialismu a také jejich naivitu. Střelci jsou věční snílci.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

U Kozorohů najdeme podobnou vlastnost jako u Panen, a to snahu vše systematizovat. Kozorohové jsou nepřizpůsobiví tvorové, avšak mezi jejich klady patří zodpovědnost. Jsou to lidé se smyslem pro humor.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Jedná se o lidi tvořivé a kreativní, nezávislé a inteligentní. Na první pohled působí jako sobci, ale jsou věrní a budou se za své blízké prát do posledního dechu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Lidmi milované Ryby jsou velmi přátelské a společenské. Avšak musíme si dávat pozor na jejich citlivou stránku, není lehké je dohnat k slzám. Ryby lze rozhodně řadí mezi nejinteligentnější znamení zvěrokruhu, jelikož jim mozek neustále pracuje na plné obrátky.

Znamení zvěrokruhu

Tento článek přináší základní informace o znameních zvěrokruhu, která známe již dlouho a patří do oblíbených rubrik na internetu či v časopisech. Zmiňuje se zde nejen historie zodiaku, ale také jaké charakteristické vlastnosti mají jednotlivá znamení ať už pozitivní, nebo negativní. Tak co? Sedí tyto vlastnosti i na vás?