Ještě nemáte vybraný dárek na Valentýna? Máme pro vás několik perfektních nápadů na dárky a také pár skvělých tipů, co společně podniknout. Ano, svátek všech zamilovaných, tedy Den svatého Valentýna, je už za rohem, a pokud ještě nemáte jasno, co a jak či kudy kam, čtěte dál!

Proč se slaví Valentýn?

Legend o svatém Valentýnovi je hned několik a ne se všemi současní akademici souhlasí. Podle legendy má Den svatého Valentýna počátky již ve starověkém Římě a začal být známý až díky knězi Valentýnovi. Tehdejší vládce Říma Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali – bál se totiž, že by chtěli zůstat doma se svými rodinami a nechtěli jít do boje. Kněz Valentýn však vládci vzdoroval a mladé páry tajně oddával, za což byl posléze zatčen a popraven právě 14. února, kdy se Den svatého Valentýna dodnes slaví.

Co podniknout na Valentýna?

Možností je nespočet a je jen na vás, čemu se rádi společně ve volném čase věnujete. Svou drahou polovičku můžete vzít na privátní wellness, relaxační masáž, noc na zámku, na hory nebo na romantickou večeři při svíčkách.

Masáže a relaxace

Relaxační masáže pro dva - ideální dárek k Valentýnu.

Dárky k Valentýnu pro ženu

Vybrat romantický dárek pro ženu může být celkem oříšek, ale my vás v tom nenecháme. Přinášíme několik tipů, které vaši ženu určitě potěší.

Romantický šperk s valentýnskou tematikou

Mezi velmi oblíbené valentýnské dárky pro ženy patří šperky, zejména náušnice, které podtrhnou krásu a jedinečnost ženy, která je nosí. které podtrhnou krásu a jedinečnost ženy, která je nosí.

Při výběru šperku je třeba brát v úvahu i provedení šperku a materiál, ze kterého je vyroben – některé ženy nosí pouze zlaté doplňky, jiné stříbrné a některé nedají dopustit na chirurgickou ocel.

Nejkrásnější šperky k Valentýnu

Pánové, šperk je dárek, který ženu zaručeně potěší a nešlápnete vedle.

S parfémem chybu neuděláte

Parfému s příjemnou vůní žádná žena neodolá a zaručeně jí vykouzlí úsměv na tváři, zvláště pak, pokud darujete společně s parfémem bohatou květinu. Když k tomu ještě přihodíte společně strávený večer ve dvou, ideálně se sklenkou dobrého vína, bude vaše žena vrnět blahem.

Originálním dárkem je zážitek

Skvělým dárkem k Valentýnu může být i zážitek, na který můžete vyrazit společně, nebo si jej může užít pouze vaše žena. Doporučujeme romantický pobyt v přírodě, let balónem nebo degustační zážitek v některé z vyhlášených restaurací. Fantazii se meze nekladou.

Dárky k Valentýnu pro muže

Přemýšlíte, čím na svatého Valentýna potěšit svého muže? Skvělou volbou mohou být chytré hodinky, oleje na vousy, knihy, pánské parfémy či bezdrátová sluchátka.

Chytré hodinky

V poslední době se chytré hodinky těší velké oblibě nejen mezi muži, jelikož mají oproti běžným hodinkám spoustu funkcí navíc – doručují oznámení z telefonu, zaznamenávají fyzickou aktivitu a s některými lze i telefonovat. Nevíte si rady, které pro svou drahou polovičku vybrat? Přečtěte si článek Jak vybrat chytré hodinky.

Zážitek je skvělým dárkem i pro muže

Darujte svému partnerovi společně strávený čas při nějakém zážitku, který nutně nemusí být adrenalinový. Co například plavba parníkem a raut, romantická večeře při svíčkách nebo privátní wellness pro dva?

Pokud váš muž patří mezi adrenalinové nadšence, můžete mu pořídit zážitek tohoto rázu. Mezi nejoblíbenější adrenalinové zážitky pro muže se řadí vyhlídkové lety nebo jízdy v rychlých autech.

Dárková bedna

Dárkové bedny mají mezi muži úspěch a hodí se nejen k Valentýnu, ale i k narozeninám, svátku či jiným příležitostem. Obsah bedny můžete přizpůsobit přímo své drahé polovičce, na výběr je nepřeberné množství druhů.

Dárkové bedny pro muže

Potěšte svého muže bednou plnou toho, co miluje.