Je listopad a Vánoce už jsou za rohem. Možná si říkáte, že je času dost, ale opak je pravdou. Velkým kamenem úrazu tohoto období je vybírání vánočních dárků. Známe to asi všichni, nápady prostě docházejí a hodně lidí si nad výběrem originálních dárků každoročně láme hlavu. Pojďme se společně podívat na pár tipů, podle kterých vybrat ty nejlepší dárky pod stromeček.

Výběr dárků podle zájmů

Vybírání dárků podle zájmu je jedním z mnoha řešení. Děti, mládež i dospělí mají nějakou oblíbenou aktivitu, na kterou potřebují vybavení, oblečení i další věci potřebné pro daný zájem.

Může to být kytara pro syna, baletní oblečení pro vaši malou princeznu, sluchátka pro puberťáka nebo zážitkový výlet pro dospělého.

Zážitkové dárky

Darujte zážitek, na který obdarovaný jen tak nezapomene.

Rozpočet je rozpočet

Asi se vám už někdy stalo, že vám člověk, kterému chcete dát dárek, řekl, že by si přál něco konkrétního, ale pořizovací cena je příliš vysoká. V takových případech můžete oslovit další členy rodiny či přátele a na dárek se společně složit.

O čem nadšeně mluví

Mnoho lidí má nějaký vysněný dárek, něco, co si skutečně přejí. Vzpomeňte si na to při vybírání dárku a pořiďte jim to, co by si možná nekoupili, ale sní o tom. Jejich reakce u vánočního stromečku vás stoprocentně zahřeje u srdce.

Check-list

Na chvilku se teď nad dotyčnou osobou zamyslete a sepište si všechno, co by vám mohlo při vybírání dárků pomoci. Možná si řeknete, že to zní absurdně, ale uvidíte, že zaručeně spustí příval vaší kreativity a brilantní nápad na sebe nenechá dlouho čekat.

  • Dárek pro …
  • Jeho/její zájmy …
  • Svůj volný čas tráví …
  • Každé ráno začíná …
  • Zaručeně se směje, když mluví o …

Neodkládejte vybírání

Existuje spousta tipů, jak vybírat dárky. My jsme vybrali pár těch, které stojí za zmínku a jsou vyzkoušené. Nenechávejte vybírání a kupování dárků na poslední chvíli, protože všichni víme, že nákupní centra jsou poslední dny před Štědrým dnem nacpané až k prasknutí, a ty nejlepší dárky bývají vyprodané. Sedněte si na to doma včas, napište si, co by se tomu druhému buď hodilo, nebo co potřebuje. To by v tom byl čert, abyste nevybrali ten správný dárek. Vánoce již klepou na dveře, tak honem, ať to stihnete.