Je listopad a Vánoce už pomalu vyhlížejí za rohem. Možná si říkáte, že je času jako husa klasu, ale právě že čas ubíhá tak rychle, že se ani nestačíte divit, a prosinec je tu jako by kamenem dohodil. Velkým kamenem úrazu je každoročně vybírání dárků. Známe to asi všichni, nápady prostě a stručně docházejí a hodně lidí si láme nad tím hlavu. Pojďme se společně podívat na pár základních tipů, jak vybírat dárky.

Zájmy

Vybírání dárků podle zájmu je jedním z mnoha řešení. Děti, mládež i dospělí mají nějakou oblíbenou aktivitu nebo koníček, na které potřebují vybavení, oblečení i další věci potřebné pro daný zájem.

Může to být kytara pro syna, baletní oblečení pro vaši malou princeznu, sluchátka pro puberťáka nebo zážitkový výlet pro dospělého. 

Rozpočet je rozpočet

Peníze jsou důležitou součástí pro vybírání dárku. Asi se vám už někdy stalo, že vám člověk, kterému chcete dát dárek řekl, že by si přál to a to, ale peněžní hodnota je příliš velká. Když vás něco napadne, ale přes váš peněžní limit to přesahuje, můžete oslovit další členy rodiny, přátel a na dárek se složit.

O čem nadšeně mluví

Mnoho lidí má nějaký vysněný dárek, něco, co si skutečně přejí. Vzpomeňte si na to při vybírání dárku a pořiďte jim to, co by si možná nekoupili, ale sní o tom. Jejich reakce u vánočního stromečku vás stoprocentně zahřeje u srdce.

Check-list

Na chvilku se teď nad dotyčnou osobou zamyslete a sepište si všechno, co by vám mohlo při vybírání dárků pomoci. Možná vás naše netradiční otázky překvapí, ale uvidíte, že zaručeně spustí příval vaší kreativity a brilantní nápad na sebe nenechá dlouho čekat.

  • Dárek pro …….
  • Jeho/její zájmy ….
  • Svůj volný čas tráví ….
  • Každé ráno začíná ….
  • Zaručeně se směje, když mluví o …

Neodkládejte vybírání

Existuje spousta tipů, jak vybírat dárky. My jsme vybrali pár těch, které stojí za zmínku a jsou vyzkoušené. Nenechávejte vybírání a kupování dárků na poslední chvíli, protože všichni víme, že nákupní centra jsou poslední dny před Štědrým dnem plné až k prasknutí, a věci k zakoupení už moc nejsou. Sedněte si na to doma, napište si, co by se tomu druhému buď hodilo, nebo co potřebuje. V tom by byl čert, abyste nevybrali ten správný dárek. Vánoce jsou tu, než řeknete švec, takže šup šup, ať to stihnete!