V tomto článku naleznete pár tipů, jak odstranit případné skvrny z pohovky, aniž byste ji museli dávat do čistírny. Vše zvládnete doma za pomoci běžně dostupných přípravků!

Zašpiněná pohovka

V každodenním životě jsme neustále obklopeni prachem, párami a tuky ve vzduchu, které se navzájem mísí a mohou se usazovat na povrchu našeho nábytku a zažírat se do čalounění.

Měkká pohovka, která běžně stojí v našem obývacím pokoji, je nenahraditelným prvkem interiéru a obvykle i středobodem společného života obyvatel bytu. V průběhu času se na ní nebo jiném čalouněném nábytku objeví různé skvrny od inkoustu, nápojů, tuku, odpadků a dalších věcí.

Chcete-li se vypořádat s případnými skvrnami, můžete použít profesionální chemické čištění, které je však poměrně drahé a ne každý si to může dovolit. Hospodyňky před námi naštěstí měly bohaté zkušenosti s používáním cenově dostupných způsobů čištění nábytku a odstraňování nečistot.

Úklid raz-dva!

Použijte několik univerzálních metod k čištění pohovky praktickými a bezpečnými prostředky, které má každý doma!

Čerstvých skvrn se můžete zbavit obyčejným mýdlem a vodou. Mýdlo nejen odstraní nečistoty, ale také osvěží barvu čalounění.

Mastný flek ihned posypte solí, nechte pár minut působit a pak už jen setřeste z povrchu - kamenná sůl působí jako silný adsorbent, který dobře absorbuje různé tekutiny a tuky. Stejně funguje i škrob. Pokud nechcete použít sůl, můžete smíchat ve stejném poměru minerální vodu, ocet a tekuté mýdlo. Směs nalijte do rozprašovače a naneste na mastnou skvrnu. Poté setřete kartáčem na nábytek, nechte pár minut působit a smyjte vlhkým hadříkem. Nakonec místo vysušte fénem nebo ventilátorem.

Soda smíchaná s vodou pomáhá odstranit všechny druhy nečistot - zejména ty staré! Jar nebo jiný prostředek na mytí nádobí vám pomůže zbavit se téměř všech skvrn. Šampon na vlasy také dobře odstraňuje různé skvrny a nezanechává za sebou na látce žádné stopy.