Zařizujete nový byt nebo obměňujete starý nábytek? A už jste se dostali do jídelny? Výběr židlí bývá často oříškem, ale vůbec tomu tak nemusí být. Jídelní židle musí být praktické, pohodlné a designově zapadat do konceptu vaší jídelny. Musí tedy i pasovat k jídelnímu stolu. Přinášíme 5 tipů, podle kterých jídelní židli vyberete.

1. Pohodlnost na prvním místě

Čas strávený u jídelního stolu je leckdy za celý den jediný, kdy máte příležitost si na chvilku oddechnout. Dáte si vydatnou snídani, oběd či večeři a u toho naberete síly. Je tak žádoucí, abyste se na židli cítili pohodlně. Sedák, opěrka a případný potah musí odpovídat vaším standardům. Rádi si opíráte při jídle ruce? Vyberte židli s područkami.

2. Židle a stůl musí být jasní parťáci

Každý máme jiný vkus. Někdo uvítá moderní jídelní židle, jiní zase jdou do klasiky. Někdo spáruje jídelní židle šedé k mramorovému stolu, jiní dají dohromady tmavě dřevěnou židli se skleněným stolem. A výsledek? Pokud se vám taková kombinace zamlouvá, neváhejte.

3. Materiál

Je tato jídelní židle černá vyrobená ze dřeva, kovu nebo plastu? Na první pohled to laik často nepozná díky kvalitně odvedené práci. Dobré je si podrobně přečíst parametry u každého produktu. Každý materiál má bezesporu své klady. Plastová židle je lehká a snadněji se s ní posunete, kovová židle je bezkonkurenční na údržbu a dřevěná židle dodá vaší jídelně punc elegantnosti.

4. Šetrně k životnímu prostředí?

Příznivci ekologického bydlení si přijdou rovněž na své. Mohou si pořídit jídelní židle, aniž by měli výčitky svědomí. V dnešní době se vyrábí nábytek z ekologicky získaného dřeva. Tento produkt je značen certifikátem FSC.

5. Domácí harmonie

V neposlední řadě je samozřejmě důležitá dohoda mezi lidmi, kteří domácnost sdílí. Ať už jsou to partneři nebo jen kamarádi, měli by se na výběru židlí rozhodně shodnout. A pokud je těžká domluva, tak se dají dělat ústupky. Jedna strana vybere stůl, druhá židle. Jedna strana zařídí obývací pokoj, druhá celou jídelnu. Přejeme šťastnou volbu.