O tom, co je nemovitost, má většina z nás alespoň určitou představu. Ovšem vyznat se v tom, jak prodat nemovitost, je už mnohem složitější. Proto se vyplatí využít profesionálních služeb makléřů. Ti vám mohou pomoci i s tím, jak přepsat nemovitost, a s dalšími nástrahami prodeje.

Jednoduchý a rychlý proces

Prodej nemovitosti rozhodně není jednoduchou záležitostí, vyplatí se proto využít služeb profesionálů. V této době však už nemusíte složitě hledat makléře a chodit na zdlouhavé schůzky. Připraven je totiž srovnávač makléřů, který vám doporučí odborníka z libovolné realitní kanceláře v dané lokalitě. Výběr je přizpůsoben tak, aby zcela vyhovoval vašim potřebám. Celý proces je tak opravdu rychlý a snadný.

Vyplnění online formuláře

Prvním krokem je vyplnění krátkého online formuláře. V tom je třeba shrnout informace o nemovitosti, kterou prodáváte. Následuje ještě krátký hovor, během kterého probíhá ověření údajů a doladění detailů. To vše, aby následně mohl být vybrán ideální makléř, který vám pomůže s prodejem nemovitosti.

Prodej nemovitosti snadno a výhodně

Zjistěte, za kolik můžete s ověřeným makléřem prodat svůj byt, dům či pozemek.

Výběr profesionálního makléře

Na základě vašich preferencí a dalších faktorů je vybrán ideální makléř pro vaše potřeby. Výběr je ovlivněn také referencemi zákazníků, máte tak jistotu, že získáte služby jednoho z nejlepších makléřů v dané lokalitě. Dostanete k dispozici jeho nabídku, včetně recenzí a dat – máte tak k dispozici mnoho informací, na jejichž základě se můžete rozhodnout.

Individuální přístup

Pak už přichází individuální domluva s vybraným makléřem. Společně domluvíte další kroky, které povedou k úspěšnému prodeji vaší nemovitosti. Cílem je prodej za nejvyšší možnou cenu, a to rychle a bez starostí.

Makléř se o všechno postará za vás. Můžete se tak spolehnout, že je vše perfektně zařízeno. Navíc máte k dispozici právní pomoc a úschovu.

Hlavní benefity srovnávače

Díky pečlivému výběru makléře vás čekají ty nejlepší služby. Při prodeji jde často o cenu – čím zkušenější je makléř, tím více peněz můžete získat. Díky srovnávači je navíc zajištěna rychlá komunikace, vše probíhá hladce vzhledem k profesionálnosti makléřů. Nemusíte se bát, že byste udělali nesprávné rozhodnutí či chybu v samotném procesu prodeje. Vždy máte k dispozici zkušeného odborníka, který se postará o bezproblémový prodej nemovitosti.

Prodej domu (Foto: Freepik.com)
Prodej domu (Foto: Freepik.com)

Co je nemovitost?

Obecně lze říci, že nemovitostí je pozemek či stavba, které jsou spojeny s pevnými základy. Nezáleží na tom, zda jde o bytový či nebytový prostor. Může jít ale i o pozemek, parcelu, budovu, bytový, obytný či rodinný dům, dále pak byt a samozřejmě nebytové prostory. Máte svou nemovitost pojištěnou? Nezapomeňte si pojistku aktualizovat.

Jak přepsat nemovitost?

Přepis nemovitosti na katastru může vyřídit pouze její vlastník. Případně lze využít úředně ověřenou plnou moc. K přepisu je potřebná kupní smlouva s úředně ověřenými podpisy. Žádost pak podáte na příslušném katastrálním úřadě, pod který nemovitost spadá. Formulář můžete podat osobně, elektronicky či poštou. Je třeba počítat s poplatkem 2 000 Kč.

Jak koupit nemovitost?

Při koupi nemovitosti je důležité zvolit způsob financování. Může jít o platbu v hotovosti či hypoteční úvěr. Svou vysněnou nemovitost pak můžete hledat na různých realitních serverech, procházení inzerátů však zabere značný čas. Můžete se proto raději obrátit na realitního makléře, který bude nabídky filtrovat a doporučí vám tak pouze nemovitosti vyhovující vašim požadavkům.

Sháníte spolehlivého makléře?

Prodejte svou nemovitost
za nejvyšší cenu na trhu.

Jak darovat nemovitost?

Pokud se rozhodnete darovat svou nemovitost, je třeba sepsat darovací smlouvu. Ta musí být podepsána úředně ověřenými podpisy. Je třeba nemovitost ve smlouvě pečlivě identifikovat, včetně pozemku. Nezapomeňte také podat návrh na vklad do katastru. Darování je často využíváno v případech, kdy se chcete vyhnout dědickému řízení.