Asi jste si také všimli, že stojaté vody českého trhu se zájezdy začala vířit nová štika. Jmenuje se TUI a zatímco v Česku funguje teprve od loňského léta, v Evropě jde o jedničku.

Historie TUI

Asi byste neřekli, že cestovní kancelář může mít historii dlouhou téměř sto let. Kořeny TUI však skutečně sahají takto hluboko do minulosti, konkrétně do roku 1928. Tehdy manželé Hubert a Maria Tigges založili cestovní kancelář Dr. Tigges-Fahrten, která se specializovala na poznávání cizích zemí. Jak to souvisí s TUI? Střihem se posuňme o čtyřicet let dopředu. V roce 1968 se čtyři pořadatelé zájezdů – Touropa, Scharnow-Reisen, Hummel Reise a právě Dr. Tigges-Fahrten – spojili, čímž vznikla cestovní kancelář TUI s názvem Touristik Union International. Dejte si dohromady první písmena těchto slov a TUI je na světě. 

Přijde vám sloučení čtyř cestovek jako dobrý základ velké firmy? O dva roky později do společnosti přibyla pátá a od té doby TUI neustále rostla a rozšiřovala svou působnost. Například v roce 1997 se stala součástí Hapag Touristik Union (HTU), který spadá pod koncern Preussag AG. V roce 1999 byla založena CK TUI Deutschland GmbH. Další rok byl koncern HTU přejmenován na TUI Group. Pod touto hlavičkou firma funguje dodnes, a to skoro po celém světě.

Současnost TUI

Dnes TUI patří mezi největší pořadatele zájezdů v Německu i v celé Evropě. Zaměstnává více než 7 000 pracovníků a nabízí více než 10 000 nabídek zájezdů do celého světa. Značka TUI působí také v mnoha dalších zemích, jako jsou Rakousko, Polsko, Švýcarsko, Velká Británie, Irsko, Francie, Belgie, Nizozemsko, Norsko, Švédsko, Finsko, Čína a nově také Česká republika.

Co vás napadne jako první výhoda takto velké společnosti, to potvrzují i recenze cestovky TUI. Její nabídka je skutečně nepředstavitelně široká. Zahrnuje jak klasické zájezdy k moři, tak poznávací zájezdy a individuální kombinace služeb podle požadavků klientů. Chcete raději k moři nebo na hory? Oboje s TUI můžete. Hledáte zájezd last minute? Poslužte si na tui.cz/last-minute. Lákají vás klasické destinace, jako je Turecko či Řecko, nebo naopak exotika v tropech? TUI má v nabídce vše.

Zajímá vás, co o této společnosti říkají nezávislé recenze a lidé, kteří s touto cestovkou již letěli? Internet je všemocný, a tak stačí chvíli hledat na sociálních sítích nebo on-line fórech. TUI vám hledání usnadní, neboť recenze zákazníků najdete i na jejích webových stránkách, konkrétně na https://www.tui.cz/recenze. Rozhodně ale nemusíte věřit často anonymním diskutujícím. Pročtěte si recenze CK TUI v internetových magazínech. Sem přece píšou zkušení autoři a recenzenti. A co že to píšou?

Stačí vám jednoduché hvězdičkové hodnocení? Pak si najděte recenzi TUI Czech republic na testado.cz. Lidově "devět z deseti" je známka opravdové kvality. Za takovou nadílkou hvězdiček stojí zejména nadstandardní zákaznická podpora, ať už telefonická nebo prostřednictvím obsáhlé aplikace MyTUI, přehledný web s jednoduchým filtrováním nabídky. Recenzenty mobilní aplikace vůbec zaujala, neboť je dokonalým průvodcem během zájezdu, který vám řekne, jak je to s limity zavazadel, provede vás po okolí, objedná vám výlet či zážitkovou aktivitu a v případě potřeby vás i spojí se zástupcem cestovní kanceláře. 

Recenze cestovní kanceláře TUI ale najdete i ve specializovaných cestovatelských magazínech. Na webu Světaznalec.cz TUI důkladně proklepla Adéla Švédová. I ona přitom hodně chválila. Vyzdvihla širokou nabídku, výhodné ceny a samozřejmě i aplikaci MyTUI. Kladně hodnotila i zákaznickou podporu. Aby taky ne, když se TUI chlubí, že péče o zákazníka, je jejím hlavním posláním.

TUI je jedna z největších cestovních kanceláří na světě. Její historie sahá téměř sto let do minulosti a od minulého roku si z její široké nabídky mohou vybírat i Češi. Cestování s takto velkou společností má i řadu dalších výhod, které popisují odborné recenze TUI CZ i její spokojení zákazníci.