Mnoho lidí má z letního koupání naprosto panickou hrůzu kvůli tomu, jak vypadají v plavkách. Bojí se, že nemají dostatečně pevné bříško, že mají tlustá stehna nebo moc velký zadek. Proto se krátce před příchodem léta vrhnou do různých diet a cvičebních režimů, aby své tělo trochu vytvarovali před příchodem sezony. A já Vám v tomhle článku chci říct, proč je to všechno naprostý nesmysl.

Co je nám shůry dáno

Každý z nás jsme nějaký. Někdo se narodí vysoký, někdo štíhlý, někdo baculatý, někdo svalnatý. Všechny naše tělesné parametry jsou z velké části zakódované v našich genech a ovlivnit je můžeme jen do určité míry.

Okouzlující křivky hollywoodských hvězd člověk jen stěží získá pouze výbornou životosprávou. Většinou se musí prostě dobře narodit, musí mít namíchaný ten správný genetický koktejl. I tak celebrity často představují nerealistické, nezdravé ideály. Pokud jste někdy obdivovali vyrýsované svaly nějakého superhrdiny v akčním filmu, mohu vám zaručit, že herec před scénou dny hladověl a dehydratoval a při hraní prakticky nedýchal.

Zdravý člověk by nikdy nemohl vypadat jako superhrdina. Nabušené svaly má vždy pokrývat zdravá vrstva tuku. K provozu velkých svalů je totiž potřeba hodně energie, kterou tělo získává spalováním tuků. Měli bychom se tedy konečně rozloučit se slavnými “pekáči buchet” a místo toho ocenit měkká bříška.

Oblé křivky jsou přirozenější a zdravější, než vyrýsované svaly. Nevadí, že možná nevypadají tak sexy -vaším cílem by vždycky mělo být mít především tělo, které funguje tak, jak má.

Práce na celý rok

Samozřejmě, že v zimě si nikdo nevšimne, zda pod vrstvami svetrů a péřových bund máte ploché břicho a pevný zadeček. To ale neznamená, že bychom se o své tělo měli starat jen v letních měsících. Tělo nemáme proto, aby se na něj ostatní koukali, ale hlavně proto, abychom v něm žili v co největší spokojenosti.

Pokud na sobě chcete něco změnit, měli byste uvažovat v dlouhodobém horizontu. Než začnete s novou dietou nebo cvičebním režimem, zamyslete se: je tento způsob života udržitelný na více, než pár měsíců?

Jestliže práci na svém těle rozložíte na celý rok, znamená to, že nebudete muset tak dřít a tolik si odříkat, jako kdybyste chtěli stejných výsledků dosáhnout ve zlomku tohoto času. Je jasné, že v zimě možná budete mít méně energie nebo příležitostí ke cvičení, ale neměli byste se pohybu vzdávat úplně. Bude pro vás pak jednodušší na jaře a v létě trénink znova zintenzivnit.

Šetřete své tělo i peněženku

Na našich obavách o vzhled kdekdo dobře vydělává. Pravděpodobně jste si toho už všimli sami.

Jakmile je léto na obzoru, každý časopis pro ženy (a i mnohé pro muže) najednou přijde s článkem plným zázračných tipů, jak mohou čtenáři rychle a přinejlepším i bez námahy zhubnout do plavek. Tyto články jsou pak většinou plné nesmyslů, které v lepším případě nebudou mít na vaše tělo žádný účinek, nebo vám dokonce mohou ublížit. Jenže tou dobou, co to zjistíte, jste už plátku zaplatili, ať už penězi nebo kliknutím.

Stejně tak nevěřte nikomu, kdo se vám snaží prodat zázračné pilulky na hubnutí nebo detoxikační čaje. Je to, téměř naprosto jistě, podvod. Zdravé lidské tělo se umí detoxikovat samo, bez pomoci nějakého čaje nebo prášku – stačí mu jen funkční játra, ledviny, kůže a plíce. Čaje na hubnutí díky laxativním účinkům zbaví vaše tělo velkého množství vody a prožene jídlo vaším trávicím traktem rychleji. Sice možná na chvíli dosáhnete štíhlejšího vzhledu, ale rozhodně to nebude pro vaše tělo zdravé, ani příjemné - nikdo nechce léto strávit pocením se na záchodě.

Pokud se vyvarujete poslouchání výzkumem nepodložených rad a kupování pochybných přípravků na hubnutí, ušetříte jak své tělo, tak i svou peněženku. Budete se fyzicky cítit mnohem lépe a zároveň ušetříte pár stovek.

Jestli chcete žít zdravěji, nezapomínejte, že zdravý způsob stravování by měl být doplněn pravidelným cvičením! Při správném způsobu stravování byste také neměli hladovět nebo se cítit bez energie - ujistěte se, že přijímáte tolik kalorií, kolik vaše tělo potřebuje.

Plavky

Abych to shrnula, dokonalé postavy do plavek dosáhnete tak, že svou postavu prostě a jednoduše oblečete do plavek. Doufám, že teď už můžete s radostí vyrazit na pláž nebo na koupaliště a začít si opravdu užívat léta.

Nové plavky?

Podívejte se na nabídku trendy plavek pro tento rok!

Pokud vám tento článek pomohl uklidnit některé obavy z letního koupání, nezapomeňte ho sdílet svým známým!