Vánoce v televizi - na co se můžete těšit?

Vánoce se neobejdou bez klasických i moderních pohádek a bez filmových pokladů, jakými jsou například Pelíšky nebo Tři oříšky pro Popelku. I letos si pro nás televizní stanice připravily repertoár všech možných titulů, pojďme se na ně společně podívat.

Tři oříšky pro Popelku

Televize Nova uvede na Štědrý den vánoční klasiku klasik, kouzelnou Libušku Šafránkovou s Juráškem a Rozárkou v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Pokud se mezi vámi najde nějaký fanoušek severských pohádek, pak vězte, že již 20. prosince uvede tatáž stanice i norskou verzi pohádky.

Tři bratři

Vrcholem Štědrého večera bude na TV Nova pohádka Tři bratři. Tomáš Klus, Zdeněk Piškula a Vojta Dyk se představí jako hlavní hrdinové v pohádkách Šípková Růženka, Červená Karkulka a Dvanáct měsíčků.

Tajemství staré bambitky 2

Česká televize bude na Štědrý večer vysílat druhý díl úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky. Během vysílání v kině zhlédlo Tajemství staré bambitky 2 více než půl milionu diváků, a tak stanice sází na jistotu.

Z pekla štěstí

Ani letos nebudeme ochuzeni o klasiku Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. Honza a Margitka si budou muset svoji lásku opět obhájit před zlou Dorou, králem, princeznou Eufrozinou, drakem a loupežnickým vůdcem Brambasem.

Pohádku uvede TV Nova.

Byl jednou jeden král

Těšit se na TV Nova můžeme i na Jana Wericha v roli pyšného krále, který vyžene svoji nejchytřejší a nejhodnější dceru Marušku ze zámku. Temným lesem nás i ji provede babička kořenářka se svým šudybílkem.

Nebude chybět ani Vlasta Burian v roli rádce Atakdále.

Krakonoš a lyžníci

Během svátků uvede TV Nova pohádku Krakonoš a lyžníci. Karel Heřmánek se představí v roli horského pašeráka, o němž se dva bratři domnívají, že je Krakonoš, co létá na dřevěných prknech.

Lotrando a Zubejda

I letos se během vánočních svátků na programu České televize objeví písničkami nabitá pohádka Lotrando a Zubejda. Halí, Belí i Zelí si vyrazí z dalekých krajin do české kotliny za doktorem Drvoštěpem, aby uzdravil princeznu.

Pelíšky

Bez Pelíšků by to nebyly Vánoce, a proto ani letos nebudeme ochuzeni o tuto filmovou klasiku. I tento rok se bude měřit medvěd kodiak, stejně jako se bude opatrně rozbalovat každý vánoční dárek, aby bylo možné použít papír i příští rok.

Láska nebeská a Pretty Woman

Ani romantické duše nebudou ochuzeny o vánoční pohlazení po dušičce. Hugh Grant, Colin Firth i Richard Gere potěší nejedno ženské srdce, zatímco Julia Roberts a Keira Knightley vytvoří úsměv na tváři zase pánskému osazenstvu.

Ještě si chvíli musíme počkat na časové upřesnění - především ti z nás, kteří každý rok kupují vánoční TV program a pečlivě si kroužkují vše, co nesmí propásnout. Tak ať vám žádný vánoční skvost neuteče!