Představte si, že právě skončil pracovní týden, vy odemykáte dveře od bytu, v lednici na vás čeká vychlazené víno, na konferenčním stolku ovladač od televize a v kuchyni partner s hotovou večeří a zaplaceným předplatným ve videotéce s „červenou knihovnou“. Samozřejmě se nabízí klasiky jako Titanic, Pretty Woman, Pravá blondýnka nebo Sváteční rande, ale v nich už vás žádná milostná aféra nezaskočí. Proto vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co rok 2022 nabízí v oblasti romantických filmů.

Jsem v pořádku? (Am I OK?)

Snímek, jehož premiéra se odehrála 24. ledna 2022 na filmovém festivalu Sundance je romantická komedie od dvojice režisérek Tig Notaro a Stephanie Allynne. Hlavní hrdinka Lucy žije v Los Angeles a postupem času si kvůli svým neúspěšným setkáním s muži uvědomí, že nalézá zalíbení v ženách. Její nejlepší kamarádka Jane jí je nápomocna při coming outu, ale i při randění s třicátnicemi. Postavu Lucy ztvárnila Dakota Johnson, která se již dříve představila v několika romantických filmech, např. v trilogii Padesát odstínů. Její nejlepší kamarádku hraje Sonoya Mizuno, kterou můžete znát z filmu La La Land a Šíleně bohatí Asiati, ale nově se vám představí v dlouho očekávaném seriálu Rod draka v roli Mysarie, který bude k dispozici na Netflixu od 22. srpna.

O dostupnosti filmu v České republice lze bohužel těžko debatovat. Po lednové premiéře se měl dostat na HBO Max, bohužel zatím se tak neděje, a tak nezbývá než čekat.

Pýcha a přemlouvání (Persuasion)

Pýcha a přemlouvání je další snímek, ve kterém se hlavní role zhostila Dakota Johnson. Film je natočen podle stejnojmenné knihy od Jane Austenové. Dakota se představí v roli Anny Elliotové, mladé dívky, která byla odrazena od svatby s milovaným mužem ze skromných poměrů, námořníkem Frederickem Wentworthem, jehož ve filmu ztvárňuje Cosmo Jarvis. Ten se po osmi letech vrací zpět jako bohatý a vážený důstojník s touhou najít si nevěstu. Láska nikdy nesezdaného páru tak možná dostane druhou šanci
.
Film měl premiéru 15. července 2022 a nyní je dostupný na Netflixu.

Otec nevěsty (orig. Father of the Bride)

Otec nevěsty je romantická komedie od Gaze Alazrakiho, která je natočena dle stejnojmenného románu od Edwarda Streetera. V hlavní roli architekta Billyho Herrera se představí fenomenální Andy Garcia. Roli jeho manželky Ingrid se zhostila Gloria Estefan (Emily Estefan jako mladší Ingrid). Billy a Ingrid jsou dlouholetí manželé, kteří jsou ale jen krůček od rozvodu. Poradce jim doporučí, aby se s tímto problémem svěřili svým dcerám. Sofie je absolventka práv a Cora je módní návrhářka. Ingrid chce dcery seznámit s novinkou téměř hned po jejich příjezdu do Miami, ale Sofie všechny překvapí svými zásnubami s advokátem Adanem Castillem. Pro zachování klidu v rodině se rodiče Herrerovi rozhodnou zachovat rozvod v tajnosti až do dne D své dcery.

Na svatbu Sofie je v ději nahlíženo třemi způsoby. Její otec chce tradiční a okázalou kubánskou svatbu, rodiče právníka si představují luxusní veselku, kterou si díky svým penězům mohou dovolit, zatímco snoubenci si přejí menší obřad. Vše se zamotá do neuvěřitelných rozměrů a řešení nás, jak jinak, čeká až ve velkém finále. Od června můžete snímek shlédnout na HBO Max.

Co dalšího vás v r. 2022 čeká?

V roce 2022 se rozhodně nemusíte těšit jen na tři romantické filmy. Z krajů bližších i dalekých se na nás valí mnoho snímků.

Prezidentka

Pro dobrou romantickou komedii netřeba chodit daleko. V České republice měl 23. června premiéru film Prezidentka. Hlavní roli hlavy státu Kateřiny Čechové hraje Aňa Geislerová. Rok po nástupu do funkce prezidentka zatouží po uvolnění a v přestrojení se seznamuje se sochařem Petrem, kterého ztvárnil Ondřej Vetchý. Zamilují se do sebe, aniž by Petr věděl, kdo Kateřina opravdu je, a ta bojuje za své právo na lásku, ale i za klid v zemi.

Řekni to psem

V další české komedii, která přišla do kin teprve začátkem července tohoto roku se v hlavní roli Dity představí Berenika Kohoutová. Namísto vymodleného miminka obdrží od partnera Filipa (Igor Orozovič) starší štěně border kolie, ačkoli o domácího mazlíčka nestála. Komunita pejskařů jí je pro smích, navíc nesnáší psy výkaly. Paradoxně celý děj odstartuje právě tím, že Dita do jednoho z nich šlápne. Snad to pro ni bude znamenat štěstí.

Ženy a život

I třetí snímek je domorodý. Film Ženy a život měl premiéru 12. května 2022. V hlavní roli Elišky, až příliš hodné a důvěřivé ženy se představila Eva Burešová. Její akční a bohémskou sestru ztvárnila Eva Decastelo. Eliška chodí s poměrně narcistickým známým sportovcem a její maminka jí neváhá připomenout důležitost stability vztahu, aby po třicítce nezůstala sama. Za účasti rodiny tak vzniká boj o lásku.

Vem si mě (Marry Me)

Romantická komedie z USA měla premiéru 10.2.2022. Jennifer Lopez se představí v roli Kat Valdez, popové hvězdy, která se měla vdát za zpěváka Bastiana, jehož ztvárnil Maluma. Z okázalé svatby kvůli nevěře snoubence sejde, a tak si Kat vezme namísto Bastiana rozvedeného matikáře Charlieho, kterého hraje Owen Wilson. Bohužel ten o ni nestojí a na koncert, při kterém se měla Kat vdát, dorazil pouze jako doprovod své dcery. Zpočátku šokovaný novomanžel nakonec roztaje a rozhodne se manželství se zpěvačkou zkusit.

Zranitelná srdce (Purple Hearts)

Poslední novinkou, kterou vám představíme, je snímek Zranitelná srdce, který měl premiéru 29. července 2022. Dějem nás provede začínající písničkářka Cassie, která se skrze finanční tíseň vzniklou účty za léky na cukrovku rozhodne pro manželství z rozumu a hodlá si vzít svého kamaráda, profesionálního vojáka. Kamarád odmítne, ale zastoupí ho jiný, mariňák, který brzy po svatbě odjíždí do války, kde je zraněn. Vztah tak dostává úplně jiný rozměr, dvojice se dostává do kruté reality.

Romantické filmy dělají atmosféru

Věříme, že jsme vás dostatečně navnadili na dokonalý romantický večer. Přejeme příjemnou zábavu!