Co si jet odpočinout do wellness resortu obklopeného nedotčenou přírodou v blízkosti krásného města se staletou historií a nádhernými památkami? Za takovým dobrodružstvím můžete vyrazit do Polska. Moderní resorty v polských lázeňských městech nabízejí svým klientům služby na vysoké úrovni a za velmi přívětivé ceny. Objevte kouzlo Polska i vy.

Proč si užít wellness

Polsko je zemí krásné přírody a zdravých vod. Místní minerální prameny a termální lázně jsou zdrojem pohody a zdraví. V Polsku si ty pravé lázně či wellness pobyt můžete najít s ohledem na to, co si přeje vaše vnitřní já.

4 důvody proč se nechat hýčkat v Polsku

V polských wellness resortech se spojuje moderní architektura s výjimečnými přírodními podmínkami, stoletou tradicí medicíny a špičkovou odborností.

1. Přírodní léčivé faktory

V Polsku léčí životodárná voda i čistý vzduch. Léčebné faktory lze najít prakticky kdekoliv. Přírodní úkazy potěší vaše tělo i mysl, zatímco SPA specialisté se postarají o blaho vašeho těla.

2. Lázeňské procedury Polsko

Odpočinek v polských lázních není jen o plavání v bazénech s termální vodou. Vyzkoušejte jedinečné sauny, od tradičních po ledové, medové i bylinkové. Polští mistři wellness využívají místní blahodárné ingredience pro masáže, koupele a další procedury.

3. Zvláštnosti přírodních polských lázní

Polsko nabízí více jak 40 lázní. Luxusních, stylových a útulných. Kde rychle najdete vnitřní klid a vyléčíte nejrůznější zdravotní neduhy.

4. Romantika pro dva

Tyto pobyty nabízí skvělou příležitost, jak si užít romantiku ve dvou. Užijte si například wellness Hotel Buczyński Medical & Spa s lahví vína na přivítanou. Aroma koupele a masáže zajistí nezapomenutelné zážitky pro zamilované.

Lázeňské lokality Polsko

V Polsku mají lázeňská města dlouhou tradici. Nabízejí wellness a léčebný program šitý na míru potřebám každého návštěvníka a nabízejí luxusní dovolenou, při které uděláte něco pro své zdraví a zapomenete na stres. Vybrali jsme pro vás lázně v Polsku, které jsou navíc kousek od hranic.

Lázně Kudowa-Zdrój

Nejblíže našim hranicím leží jedny z nejstarších lázní Evropy, lázně Kudowa-Zdrój. Návštěvníci sem jezdí za léčebnými programy, kterým pomáhají pitné kúry z místních minerálních vod už od 17. století. Léčí se zde onemocnění srdce a oběhového systému, štítná žláza a poruchy zažívání.

V roce 1790 ochutnal místní léčivé vody i klasik Johann Wolfgang von Goethe. Lázeňské městečko zdobené okázalými lázeňským parky a promenádou se nachází doslova pár metrů severovýchodně od Náchoda v nadmořské výšce 400 m. n. m.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba patří k nejoblíbenějším destinacím milovníků pěší a cyklo turistiky. Toto místo se nachází na úpatí Jizerských hor. A patří k nejoblíbenějším horským městům v Dolním Slezsku. Návštěvníci sem jezdí obdivovat turistické trasy Krkonošského národního parku i přírodní zajímavosti. Vyzkoušet zde musíte také příjemné wellness pobyty v luxusních resortech, které svým návštěvníkům nabízejí prvotřídní služby za skvělé ceny. Pro rodiny s dětmi doporučujeme propojit tento wellness pobyt s návštěvou nedalekého Liberce, kde můžete navštívit krásnou ZOO.

Kraków

Kraków určitě není nutné dlouze představovat. Toto město patří k nejnavštěvovanějším místům Polska. Místní památky v čele s hradem Wawel navštíví ročně tisíce turistů z celého světa. Najdete tu spoustu wellness hotelů i městské lázně se staletou historií, kde si můžete odpočinout po celodenním náročném objevování místní kultury, gastronomie i historie.

Karpacz

Dalším lázeňským městem ležícím na úbočí Krkonoš je město Karpacz. Vyrazit si odtud můžete na Sněžku z polské strany. V tomto malebném městečku najdete kostel Wang. Jde o významnou památku, která sem byla přestěhovaná v polovině 19. století z Norska. Jedná se o dřevěný svatostánek, působící romantickým dojmem a dotvářející krásnou atmosféru tohoto městečka. Karpacz navštěvují milovníci turistiky i cyklistiky. Podniknout se zde dá mnoho výletů v krásné krajině. A co rozhodně stojí za to navštívit? Krkavčí skály, přehradu na řece Lomnici či Divoký vodopád.