Zima přináší chladné počasí a zároveň ideální příležitost pro zútulnění svého domova krásnými dekoracemi. Ty lze ladit do vánočního stylu, ovšem nabízí se i okouzlující zimní výzdoba, kterou můžete zkrášlit bydlení.

Vůně zimy

Jedním ze způsobů, jak vnést do domova nádech zimy a svátků, jsou různé vůně. Můžete si pořídit obyčejné svíčky s oblíbenou vůní. Další alternativou jsou pak aroma difuzéry. Doporučit lze například vůni skořice, vanilky, citrusů a jehličí. S těmi vytvoříte příjemnou atmosféru.

Svíčky jsou příjemnou dekorací, která do interiéru vnese romantiku a útulné teplo domova. Mohou stát samostatně nebo společně na podnose. Případně se nabízí svícny se zimními motivy. Pokud vás lákají spíše praktičtější difuzéry, máte na výběr z mnoha moderních modelů, které v domácnosti zazáří.

Přírodní prvky

Vytvořte si věnec z větviček – k Vánocům se skvěle hodí věnce z jehličí. Pro ozdobu využijte přírodniny, například sušené plátky citrusů, bobule, šišky a podobně. Pokud hledáte něco netradičního, vyrobte si proutěný věnec. Proutí můžete navíc nabarvit na bílo. K tomu se skvěle hodí drobné baňky a další ozdobičky.

Nabízí se různé způsoby, jak přírodními prvky vyzdobit interiér. Můžete jen tak do vázy vložit pár větví jehličnanů a decentně je ozdobit. Oblíbenou volbou je borovice či jalovec, které místnosti dodají svěžest a vůni přírody.

Komfort v teple

Výzdoba může být i praktická. Přidejte do prostoru plyšové polštáře ve vánočních barvách, neutrálních tónech či si vyberte jemné zimní vzory. Doplnit je můžete i přehozem na pohovku, skvěle se hodí neutrální barvy, jako je krémová nebo šedá – dotvoří celkový dojem a vnese teplý nádech do interiéru.

Kreativní stolní dekorace

Dejte prostor své tvořivosti a vytvořte si vlastní originální dekorace. Základem je váza či zdobný tác. Ve váze můžete vytvořit květinové aranžmá – využijte sušené květy. Pro výraznější efekt můžete některé rostliny obarvit stříbrným sprejem.

Zajímavou dekorací je skleněná průhledná váza – do té nasypte suché plody, oříšky, celou skořici a další koření. Vznikne tak atraktivní doplněk, který navíc krásně provoní domácnost.

Na podnos pak můžete vyskládat skleněné koule zdobené umělým sněhem, přidat malé figurky a vytvořit si vlastní malý zimní svět.

Osvětlení jako klíčový prvek

Velký vliv na celkovou atmosféru má osvětlení. Zavěste do oken či po stěnách světelné řetězy. Ty díky jemnému světlu vytvoří pohodovou atmosféru. K dispozici jsou různá světýlka – můžete tak zvolit neutrální variantu či se naopak ponořit do vánoční a zimní nálady a zvolit třeba stromečky, hvězdičky a podobně.

Umělecké prvky se zimní tematikou

Pokud si rádi domácnost zkrášlujete, pak se vyplatí pořídit si tematické obrazy, plakáty či třeba sošky. Tyto doplňky vám vydrží dlouho a využijete je každou sezónu. Obrazy se zimními motivy vás správně naladí a zapadnou do interiéru. Výraznější prvek pak představují keramické a kovové sochy – vybírejte zvířata ze zimního lesa, andělíčky či třeba sněhuláka.

Útulný koutek

Zima přímo vybízí k zachumlání se do teplé deky s hrnkem horkého čaje. Připravte si vlastní komfortní koutek, ve kterém budete trávit chladné dny. Třeba s knihou, filmem či jen tak. Chybět nesmí měkká deka s tematickým motivem a stejně tak hrníček na oblíbený nápoj.

Zimní a vánoční dekorace do interiéru přináší estetický prvek, ale zároveň prostor zútulní. Vonné svíčky, teplá deka a stylové osvětlení vytvoří atmosféru, díky které si zimní období zamilujete. Osvěžte svůj interiér a nechte v něm zazářit svůj zimní styl. Útulný domov bychom měli a co vy? Vypadejte i vy stylově v zimě. Objevte trendy kulichy a čepice, které zahřejí a dobře vypadají.