Je Štědrý den a k tomu patří koledy. Připravujete štědrovečerní večeři? Nebo si ji už vychutnáváte? Pusťte si vánoční písničky a užijte si jedinečnou atmosféru svátků. Zde najdete rozmanitý výběr nejoblíbenějších koled a vánočních písní.

Retro české a slovenské písničky

Tento hudební seznam je značně nostalgický, připomene vám vánoční tradice a zážitky z dětství prostřednictvím českých a slovenských retro písniček. Užijte si poslech toho nejlepšího z minulých let a nastolte příjemnou atmosféru u štědrovečerního stolu. Se skladbami Těšíme se na Ježíška, Vánoční zvonky, Vůně jehličí, Vánoční tajemství, Veselé Vánoce a mnoha dalšími.

Nejznámější zahraniční hity

Tento odkaz vás zavede do světa mezinárodních vánočních hitů. Najdete zde ty nejoblíbenější skladby od umělců z různých koutů světa. Nechybí klasika ani moderní hity, tato kolekce nabízí pestrý výběr. Těšit se můžete například na All I Want for Christmas is You, Last Christmas, Holly Jolly Christmas, Oh Santa!, Mistletoe a další.

Výběr ze zahraničí

I tento playlist nabízí zahraniční skladby s vánočním nádechem. Najdete zde moderní písničky, ale i tradiční koledy. Tento výběr je elegantní, přináší kouzlo Vánoc a jde o skvělou volbu, pokud zrovna nemáte náladu na tradiční české koledy. Připraveny jsou skladby jako It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas, White Christmas, Winter Wonderland, ale i koledy, jako je Silent Night, Ave Maria a další.

Česká klasika

V tomto playlistu vás čeká česká klasika – výběr ikonických českých koled v podání různých umělců. Klasické melodie a texty, které jsou oblíbenou součástí našich vánočních tradic. Například Tichá noc, Veselé vánoční hody, Štědrej večer nastal, Pásli ovce valaši, Nesem vám noviny a další.

To nejlepší z českých koled

Pokud si chcete užít jen ty nejlepší české koledy, pak je pro vás ideální tento playlist. Obsahuje výběr těch nejoblíbenějších vánočních koled, není příliš dlouhý a hodí se tak třeba ke štědrovečerní večeři či nastolení té správné atmosféry. Nechybí koledy jako Půjdem spolu do Betléma, Slyšeli jsme v Betlémě, Vondráši, Matóši, Jak jsi krásné neviňátko, Ejhle, chasa naša a další.

Vánoční koledy pro děti

Pokud hledáte něco, co zaujme i ty nejmenší členy domácnosti, pak se nabízí vánoční koledy pro děti. Jde o speciální mix koled, který si děti zamilují. Mohou si zpívat a rozzářit tak vánoční den – připraveny jsou písničky Blikej, blikej hvězdičko, Rolničky, Sněhulák, Vánoce, Vánoce přicházejí a Půjdem spolu do Betléma.

Anglické dětské písničky

Pokud máte raději zahraniční tvorbu, pak se nabízí i vánoční písničky pro děti. Jde o jednoduché a chytlavé skladby, navíc nechybí roztomilé animace. Ratolesti si mohou poslechnout Jingle Bells, Hello, Reindeer, Little Snowflake, 10 Little Elves či třeba Decorate the Christmas Tree.

Moderní vánoční písničky

Tradiční koledy už máte naposlouchané a hledáte něco nového? Pusťte si moderní české písničky s vánoční tematikou. Čeká vás dlouhý playlist toho nejlepšího z české vánoční tvorby – Vánoční, Stačí věřit, Půlnoční, Chvíle vánoční či třeba Štědrý večer nastal.

Tradiční zahraniční koledy

Pokud si chcete užít sváteční vánoční atmosféru, nabízí se zahraniční koledy. Jde o tradiční skladby podobné našim českým koledám, ale v trochu jiném provedení. Můžete tak vyzkoušet něco nového. Například Joy to The World, Deck The Halls, We Three Kings, White Christmas či Rocking.

Lidové koledy

Ať už pocházíte z Moravy a chcete si užít místní lidové koledy, nebo jen hledáte něco nového, tento playlist si oblíbíte. Obsahuje totiž výběr koled ze Slovácka, Valašska, Lašska a Horácka – Na Záhumnú, Kolednice idú, Ková synek, Před susedovym, Já jsem malá panynka a mnoho dalších.