Fotovoltaika představuje revoluční technologii, díky které můžete vyrábět čistou elektřinu ze sluneční energie. Tato investice nabízí řadu benefitů, díky praktické realizaci na klíč je navíc celý proces opravdu jednoduchý. Otázkou však zůstává, jaká je návratnost.

Fotovoltaická elektrárna na klíč

Pokud byste rádi snížili své náklady na elektřinu a zároveň chtěli přispět k ochraně životního prostředí, fotovoltaická elektrárna může být ideální volbou. Nabízí totiž úsporu financí, a navíc i energetickou nezávislost.

V dnešní době je fotovoltaika více než jen trendem. Jde o investici do budoucnosti, která se vám vrátí. Realizace instalace na klíč zabere jen chvilku.

Instalace na klíč

Kompletní realizace, včetně zajištění dotací a financování.

Fotovoltaické elektrárny s baterií umožňují částečnou nebo úplnou nezávislost na tradičních distributorech. Elektřinu si totiž sami vyrobíte ze sluneční energie, nemusíte tak platit náklady dodavatelům. V případě výpadků elektřiny navíc zůstane vaše domácnost stále zásobena díky bateriovému systému.

Fotovoltaika je dynamickým odvětvím, které se neustále rozvíjí a zlepšuje své technologie. Specializované firmy jdou tedy s dobou a fotovoltaické systémy navrhují tak, aby obstály mezi nejnovějšími trendy.

Montáž fotovoltaiky

Příkladem takové firmy je společnost SEFY. Více než 11 let pomáhá snižovat náklady na spotřebu energie. Patří mezi průkopníky v tomto oboru, díky bohatým zkušenostem v oblasti výroby rozvaděčů, řízení a regulačních komponentů pro fotovoltaiku poskytují vysoce kvalitní služby.

Jde o poměrně malou firmu, ovšem právě v tom spočívá její síla. Hlavním cílem je totiž věnovat se naplno individuálním potřebám zákazníků – to v obrovské korporaci mnohdy nejde. Odborníci ze SEFY se proto zaměřují raději na poskytování komplexních služeb v oblasti fotovoltaiky s maximálním ohledem na požadavky klientů.

Jestliže chcete investovat do fotovoltaiky, neváhejte se obrátit na SEFY – ať už jako soukromá osoba či firma. Velkou výhodou je rychlost instalace, tu totiž zvládnou do 3 pracovních dnů. Realizace fotovoltaických elektráren na míru probíhá po celé České republice.

Návratnost fotovoltaiky

Jednou z velmi častých a důležitých otázek při potenciálním investování do fotovoltaiky je: „Jak rychle se mi investice vrátí?“ Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech. Jedním z těch klíčových je tarif vašeho aktuálního distributora elektřiny. Nejlépe si to ukážeme na konkrétním příkladu.

Pokud máte výhodný tarif a za jednu kilowatthodinu elektřiny platíte kolem 2 Kč, pak je návratnost investice o něco delší – zhruba 15 let. Nicméně ceny elektřiny bývají vyšší, pokud platíte například 4,5 Kč za 1 kWh, pak se návratnost pohybuje do 7 let.

Úspora díky fotovoltaickým panelům (Foto: Freepik.com)
Úspora díky fotovoltaickým panelům (Foto: Freepik.com)

Je důležité brát v úvahu, že jde o zjednodušené kalkulace. Konkrétní doba návratnosti se odvíjí od vašich nákladů. Je třeba počítat také s inflací a každoročním zdražováním elektřiny. Ty totiž ovlivňují rychlost návratnosti.

V každém případě fotovoltaické systémy představují způsob, jak ušetřit za elektřinu. Zároveň jde o investici do budoucna. S ohledem na trvalý růst cen elektřiny lze očekávat, že se vám fotovoltaika začne brzy vyplácet. Vyráběním čisté energie ze slunečního světla navíc přispíváte k ochraně životního prostředí a investujete tak do udržitelnějšího světa pro další generace.

Jedním z důvodů, proč jde o trend, bude nově možnost sdílení elektřiny. Nově zavedený institut aktivního zákazníka umožní převod vyrobené energie z jednoho místa na až deset dalších míst. Elektřinu, kterou nespotřebujete, tak můžete sdílet třeba s rodinou. Ovšem tuto možnost využijí i firmy, obce a různé instituce – budou vznikat energetická společenství pro sdílení energie.

Jak získat fotovoltaickou elektrárnu?

Celý proces je velmi jednoduchý a transparentní. Vše začíná tím, že vyplníte jednoduchý kontaktní formulář na webu. Následně vás kontaktuje obchodní zástupce, který vám detailně představí nabídku.

Akční nabídka

Vyplňte formulář a získejte slevu 10 000 Kč na fotovoltaickou elektrárnu.

Následuje zpracování nabídky přesně na míru. Během osobní schůzky jsou definovány technické údaje, na jejichž základě probíhá návrh optimálního řešení a cenové nabídky. Vždy je samozřejmě kladen důraz na vaše požadavky a představy.

Jakmile budete spokojení s konkrétní nabídkou, přichází čas na podpis smlouvy. Ten je začátkem realizace celého projektu.

Velkou výhodou je, že se nemusíte starat ani o administrativu. I tu za vás totiž vyřeší odborníci. Zajistí pro vás dotaci, žádost o připojení fotovoltaiky k distribuční síti, kompletní instalaci včetně revize a další.

Na závěr už vás pak jen provedou předáním projektu a vysvětlí ovládání systému. Veškerá potřebná dokumentace je odeslána na Státní fond životního prostředí a je zajištěno vyplacení dotace. Získat fotovoltaickou elektrárnu a užívat si výhody obnovitelné energie je tak opravdu jednoduché.

Fotovoltaika není jen trendem, je to investice, která se vrátí a poskytuje mnoho výhod. Včetně úspory financí a energetické nezávislosti.