Utečte sychravému podzimu na slunnou Mallorcu! Španělský ostrov Mallorca se nachází ve Středozemním moři. Je to oblíbená dovolenková destinace díky nádherným plážím, dechberoucí přírodě a také mnoha historickým památkám. S akčními letenkami z Vídně to navíc vyjde velmi levně.

Palma de Mallorca

Hlavní město Palma de Mallorca leží na jihozápadním pobřeží ostrova. Město je plné barů, restaurací, kaváren a samozřejmě i roztomilých obchůdků se suvenýry. Při procházce městem vám určitě učarují kouzelné spletité uličky historického centra.

Při návštěvě Palma de Mallorca můžete navštívit impozantní gotický hrad Bellever. Hrad na kopci za městem stojí už od 14. století, nyní v něm funguje rozsáhlé muzeum města. Navíc je od Belleveru krásný výhled na město i na přístav. Krom Belleveru určitě také stojí za návštěvu i katedrála La Seu, známá také jako katedrála Panny Marie. Její základní kámen byl položen už v roce 1230 na ruinách arabské mešity, ale celá stavba byla dokončena až v roce 1601. Dvakrát v roce (2. února a 11. listopadu v 8 ráno) se tu světlo rozetovým oknem promítne na zeď v perfektním symbolu nekonečna - proto se La Seau přezdívá “katedrála světla”. V tyto dva dny je vstup do katedrály zdarma, ale také tomu potom odpovídají ty fronty.

Pokud si chcete na chvilku oddechnout od historie, určitě zamiřte na pštrosí farmu Artestruz. Farma leží asi půl hodiny cesty po dálnici od Palma de Mallorca. Další zajímavou destinací jsou Dračí jeskyně u Porto Cristo. Tento komplex podzemních jeskynní se rozkládá na ploše dvou kilometrů a je plný krasových útvarů, jako jsou krápníky. V rozsáhlých podzemních síních se dokonce pravidelně koná hudební a světelná show. Jeskyně naleznete asi 65 kilometrů od metropole.

Tak hurá na dovolenou!

Z Vídně můžete na podzim za levno letět nejen na Mallorcu, ale také do italských Benátek, rumunské Bukurešti, švédského Stockholmu a mnoha dalších destinací! Neváhejte a kupte si své letenky nyní, ať už se rozhodnete pro prodloužený víkend v Miláně nebo v Oslu.