Chytré hodinky jsou skvělým doplňkem – nabízí spoustu praktických funkcí, které využijete při každodenních činnostech. Je však důležité vědět, na co se při výběru zaměřit, abyste vybrali zařízení, které zcela vyhoví vašim požadavkům.

Design a komfort

Na výběr máte ze spousty různých značek. V dnešní době už se tolik neliší funkcemi, rozhodovat může spíše design. Chytré hodinky mohou být minimalistické a nenápadné, ale mohou se i podobat klasickým hodinkám. Jde o významný faktor, podle kterého můžete vybírat. Záleží totiž na tom, zda hledáte zařízení, které můžete nosit při sportu, nebo potřebujete hodinky, které si můžete bez problému vzít i k pracovnímu outfitu.

Funkčnost a vlastnosti

Většina chytrých hodinek nabízí několik základních funkcí. Běžně je lze propojit se smartphonem, dokáží zobrazit notifikace, případně můžete i mobil ovládat prostřednictvím hodinek. Mezi skvělé funkce, které se mohou hodit, patří možnost telefonování a posílání zpráv přímo z hodinek. Pokud jsou pro vás klíčové spíše sportovní funkce, pak sledujte možnosti sledování aktivity, spánku, srdeční frekvence a podobně.

Další důležité faktory

Významným faktorem je výdrž baterie. Některé modely zvládnou bez problému fungovat několik dní na jedno nabití. Záleží samozřejmě i na tom, jak moc je budete využívat. Dle toho vybírejte kapacitu baterie. Zkontrolujte si také, že je zařízení kompatibilní s vaším mobilem. V neposlední řadě samozřejmě hraje roli i cena. Stanovte si rozpočet a vycházejte z něj. Za některé funkce se ale vyplatí si i připlatit, proto zvažte, co od hodinek vlastně očekáváte.

Jaké hodinky obstály v porovnávání nejlépe?

  1. Apple Watch Series 9 – nejlepší chytré hodinky ve všech ohledech[1]
  2. Samsung Galaxy Watch 6 – nejlepší chytré hodinky s Androidem
  3. Google Pixel Watch 2 – nejvhodnější pro Pixel
  4. Apple Watch SE (2022) – nejlepší poměr ceny / výkon
  5. Fitbit Sense 2 – nejlepší volba ze série Fitbit
  6. Garmin Venu 3 – nejlepší chytré hodinky pro vyznavače fitness životního stylu
  7. Apple Watch Ultra 2 – nejbezpečnější chytré hodinky
  8. Garmin Forerunner 265 – nejlepší volba pro běžce
  9. Fitbit Versa 4 – nejlepší chytré hodinky pro počítání kroků

Nabídka je opravdu pestrá, může proto být složité vybrat to pravé. Při výběru se řiďte základními parametry, ovšem nepodceňujte ani design – ten může být rozhodující.