Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra.

Levné zlato v Brně

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Bezkonkurenční cena

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Cena zlata láme rekordy

Cena zlata pokračuje v lámání rekordů. V dubnu poprvé v historii překonala hranici 2 300 dolarů (v přepočtu téměř 54 000 Kč) za troyskou unci (31,1 g). A i další vyhlídky jsou podle analytiků příznivé.

Jak jsou na tom mincovny v Česku?

Před vlastním nákupem je si třeba uvědomit, že žádná česká mincovna nevyrábí zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků. V Česku se prodávají především zlaté cihly švýcarských rafinérií.

Konzervativní přístup

Inovace jsou zapotřebí všude. U investování do zlata se ale stále osvědčují konzervativní postupy. Osvědčený je tak nákup v podobě fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí. Je lepší se vyhnout různým formám nákupu virtuálního zlata nebo spoření do zlata.

Doporučujeme se také vyhnout nákupu akcií zlatých dolů. Jen tak se nedozvíte, jestli nejsou vytěžené. Zkrátka a dobře, nejlepší je dostat za své peníze přímo samotné zlato.