Hledáte-li stylové a zároveň kvalitní pánské péřové bundy, jste na správném místě. Péřové bundy budou vašimi spolehlivými parťáky v třeskutých mrazech i dlouhém podzimním bezčasí. Proč jsou právě tyhle bundy s péřovou výplní číslem jedna? Pojďme si na ně blíž posvítit.

Péřové bundy jsou víc než jen klasickým kouskem oblečení. Skrývá se za nimi mnohem víc. Vznikly spojením tradičního řemesla a moderního designu, který přináší komfort a styl. Pánské péřové bundy navíc nezradí v žádné situaci, ať už si je rozhodnete vzít na svah nebo do města. Právě díky jejich univerzálnosti máte zaručeno, že je za sezónu unosíte, ať už plánujete dělat cokoliv.

Hlavní výhody péřových bund

Peří je přirozený izolant, který vytváří vzduchové polštáře, a udržuje tělesnou teplotu na optimální úrovni. Bude vám tak teplo, ať už bude venku klesat rtuť teploměru k jakýmkoliv teplotám bod bodu mrazu. 

Jak poznat kvalitní péřovou bundu 

Poznat produkt, který bude splňovat náročné standardy kvality, může být na první pohled obtížné. Nejlepší jsou bundy s prachovým peřím. Jednou z nejlepších vlastností je schopnost zadržovat a uchovávat vzduch. Díky tomu tak výborně izoluje před chladem a dokáže udržet teplo, které vytváří vaše tělo.

TIP: Kde objevit skvělé pánské péřové bundy? Přece na Bolf.cz!

Mezi další výhody prachového peří je nízká hmotnost. Proto je ideální jak pro běžné nošení, tak i na sportovní aktivity. 

Podle čeho vybrat tu ideální bundu pro vás

Pánské péřové bundy se vyznačují rozmanitými střihy i barvami. To vám dává možnost vybrat si takovou, která bude odrážet váš osobitý styl. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem spíše klasického nebo moderního vzhledu, určitě existuje model, který vám padne jako ulitý. 

Kromě vzhledu se zaměřte i na doplňující funkce a funkčnost bundy. Mnohé modely mají přídavné kapsy na drobnosti. Nebo nastavitelné manžety. 

Na střihu bundy záleží

Střih bundy je klíčovým faktorem nejen pro vzhled, ale hlavně pro funkčnost bundy a následně vaše pohodlí. 

Mezi oblíbené patří klasický střih, který je pro všechny milovníky tradičního a elegantního vzhledu tím pravým ořechovým. Je vhodný pro formální události a obchodní setkání. Vyznačuje se rovnými liniemi, většinou i kapucí a kapsami. Je také ideální pro ramenaté osazenstvo, pro které by střih na tělo nemusel být tolik pohodlný. 

Dalším oblíbeným střihem je slim-fit, který více zdůrazňuje postavu. Takovou bundu unosíte na vycházky po městě i společenské události. 

Péřový kabát zase nabízí více komfortu pro ty nechladnější dny. Zůstaňte v teple, kabát vás podrží! 

Jak se o péřovou bundu starat 

Koupí to nekončí, ale vlastně začíná. Aby vám péřovka vydržela dlouhé roky, je potřeba se o ni také náležitě starat. Nezapomeňte na pár základních bodů:

  • aby si bunda udržela svoje izolační schopnosti, je potřeba ji pravidelně větrat na vzduchu
  • dodržujte více než jindy pokyny od výrobce na štítku – některé bundy se mohou prát, jiné vyžadují speciální ošetření
  • mimo sezónu bundu skladujte na tmavém suchém místě, abyste zabránili poškození péřové výplně