Módní styl je individuální, oblečení a doplňky lze různě kombinovat a vytvořit tak unikátní outfity. Ať už je pro vás móda součástí životního stylu, nebo vám na tom zas tolik nesejde, je dobré vyhnout se častým chybám. Ty mnohdy nechtěně zhoršují výsledný dojem a nedají tolik vyniknout vašem stylu. Co patří mezi nejčastější faux pas a co dělat, abyste se jim vyhnuli? 

Špatná velikost

Ať už nosíte cokoli, je důležité, abyste zvolili správnou velikost. Nelichotivé je příliš malé oblečení, ale i příliš velké. Nenechte se ovlivnit číslováním, velikosti jsou často různé, i když jsou značené stejně. Nejlepší je kousek vždy vyzkoušet a ověřit si, že dobře sedí. Nenakupujte zbrkle, pečlivým výběrem si ušetříte spoustu starostí a získáte oblečení, které se stane cenou součástí šatníku.

Někdy vybíráme volnější kousky, které zakryjí naše nedokonalosti. Jenže velká velikost mnohdy nezeštíhluje, naopak opticky kila přidává. Proto je nejlepší nosit svou ideální velikost. Nejvíce však vždy záleží na tom, abyste se v tom cítili dobře. Pokud budete outfit nosit sebevědomě, budete vypadat rozhodně lépe.

Nevhodné spodní prádlo

Mohlo by se zdát, že na spodním prádle nezáleží, když není vidět. Ale ať už si oblékáte cokoli, je třeba zamyslet se nad tím, jaké si pod to vezmete spodní prádlo. U volnějšího oblečení na tom zas tolik nesejde. Pokud ale máte těsné obepínající kousky, pak byste měli zvolit neviditelné prádlo, ideálně bez švů. I zde záleží na správné velikosti, abyste nevytvořili nežádoucí záhyby. U světlého oblečení záleží i na barvě. Mohlo by se zdát logické, že pod bílé tričko nebo kalhoty si vezmete bílé kalhotky a podprsenku. I to však může pod průsvitnou látkou být vidět – lepší volbou je proto béžová barva.

Příliš mnoho doplňků

Doplňky v podobě šperků jsou pro mnoho z nás nezbytností. Dokáží skvěle doladit outfit a pozvednout ho na vyšší úroveň. Někdy je však méně více. Vrstvení náramků či kombinování prstýnků vám dává možnost vyjádřit svůj styl. Neměli byste to však kombinovat s dalšími výraznými šperky. Zvolte raději jeden výrazný prvek a zbytek pak dolaďte neutrálními doplňky. Vždy se zamyslete nad tím, zda šperky k oblečení ladí a vytváří ucelený vzhled.

Kombinace stylů

Pokud se v módě zas tak nevyznáte, může se jako bezpečná volba zdát nošení nenápadných kousků, které dokonale ladí. Neutrální tóny a nevýrazné střihy nejsou zásadní chybou. Ovšem někdy nepůsobí dobře. Není třeba držet se při zemi – vyberte si jeden kousek oblečení s výrazným vzorem nebo barvou a rozjasněte jím outfit. Nemusíte rovnou kombinovat různé vzory a odstíny, stačí jen jeden ústřední bod, díky kterému zazáříte.

Podle příležitosti

Někdy se při sestavování outfitu necháme unést. Je skvělé, pokud dáte dohromady kombinaci, kterou si zamilujete. Ovšem je třeba se také zamyslet, zda je pro danou příležitost vhodná. Jednou věcí je formálnost či naopak neformálnost. Důležitá je ale i praktičnost – podpatky k vodě nejsou ideální volbou, i když v nich vypadáte skvěle.

Módní trendy

V průběhu let se objevují různé trendy, některé lákavější než jiné. Pokud se vám něco zalíbí, samozřejmě je dobré to vyzkoušet. Ale pokud se v tom necítíte, není dobré lámat to přes koleno. I když jde o skvělý trend, nemusí vypadat dobře nebo se v něm nebudete cítit komfortně. Pohodlí by přitom mělo být prioritou. Nemusíte se řídit trendy, abyste vypadali skvěle.

Móda může být složitá – nabízí se spousta různých možností, ze kterých může být těžké si vybrat. Vyhnout se těmto základním chybám ovšem není tak složité. Pak už záleží jen na vás, čím vybavíte svůj šatník. Vždy myslete na to, že byste se v oblečení měli cítit dobře a sebevědomě.