Už vás nebaví pohled na vaše nepojízdné vozidlo na zahradě, autovrak na parkovišti? Je na čase se s ním rozloučit. Jak se ho zbavit? Řešením je ekologická likvidace vozidel. A když už jste se pustili do takového úklidu, nemáte doma přebytečný kovový odpad? Finanční odměna vás překvapí.

Likvidace autovraků: Co k tomu potřebujete?

Rozhodně byste měli mít u sebe všechny potřebné dokumenty k likvidaci vozidla, velký technický průkaz a případně plnou moc, pokud nejste přímý vlastník automobilu.

A co dál? Nejsnazší je obrátit se na specializovanou firmu, která vše obstará za vás. Zbaví vás autovraku a vy nebudete muset téměř nic dělat. Existuje mnoho společností, které vozidlo naloží a odvezou, vystaví potřebné protokoly, nepojízdný vrak odhlásí a ještě vám předají bonus za odevzdané vozidlo k likvidaci.

Pokud hledáte někoho takového a jste z Karlovarského kraje, můžete se obrátit na AB Metal Recycling s.r.o. Vozidlo může zlikvidovat jen autorizovaný zpracovatel autovraků, který má od příslušného orgánu státního dozoru povolení k nakládání s autovraky.

A nemusí jít vždy jen o automobil. Firmy samozřejmě zpracují i motocykly, užitkové vozy, autobusy, přívěsy, návěsy, vysokozdvižné vozíky, traktory a jiné pracovní stroje.

Zbavte se dalšího přebytečného smetí, řešením je výkup kovů

Pokud se nepotřebujete zbavit jen autovraku a máte další kovový odpad, můžete specializované společnosti využít i na výkup kovů. Co všechno vykupují? Můžou to být katalyzátory, autobaterie a další odpady obsahující železné i neželezné kovy.

Moderní firmy nabízejí zvážení na digitálních a úředně ověřených vahách. Cenu určují podle aktuálního vývoje na trhu, takže cena je často bezkonkurenční. U velkoobchodních dodavatelů lze často zdarma přistavit kontejner přímo v místě určení.