Bankovní identita je klíčový nástroj, díky kterému se snadno přihlásíte do portálů firem a úřadů. Stačí jen pár kliknutí. Už nemusíte nikam chodit osobně a ukazovat občanský průkaz. Které banky tuto službu nabízí?

Snadné přihlášení

Jedním z velkých benefitů bankovní identity je to, že už si nebudete muset pamatovat spoustu různých hesel pro jednotlivé online služby. Stačí vám jen vaše stávající přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Právě těmi se přihlásíte do Bank iD. Máte-li aplikaci v mobilu, tak stačí v některých případech jen otisk prstu, kterým si přístroj odemykáte.[1]

Odměna k účtu u Raiffeisenbank?

Založte si osobní běžný účet a získejte odměnu 1 000 Kč.

Bez poplatků

Mnoho věcí zařídíte online z pohodlí domova. Ovšem kromě komfortu se nabízí i další výhoda – služby spojené s bankovní identitou jsou bez poplatků. Snadno a zdarma tak vyřešíte třeba ověření osobních údajů, podpis smlouvy a mnoho dalšího.

Bankovní identita – seznam bank

Seznam bank se postupně rozšiřoval. Ke dnešku tento seznam čítá 10 peněžních domů.

Banka Podrobné informace
Air Bank ZDE
Banka Creditas ZDE
Česká spořitelna ZDE
ČSOB ZDE
Fio banka  ZDE
Komerční banka ZDE
mBank ZDE
Moneta ZDE
Raiffeisenbank ZDE
UniCredit Bank ZDE

Půjčka online

S bankovní identitou snadno z domova se sazbou od 4,9 %.

Kde můžete bankovní identitu použít?

S Bank iD získáte přístup k rozmanitým online službám. Vyřešíte například:

  1. Bydlení: Přes internet požádáte o různé dotace, můžete snadno komunikovat s dodavateli energie či majiteli nemovitostí.
  2. Zdraví: Online zvládnete spravovat své zdravotní pojištění, můžete čerpat dostupné benefity či si sjednat novou smlouvu z pohodlí domova.
  3. Finance: Bez problému si přes internet založíte nový bankovní účet či třeba zažádáte o půjčku.
  4. Sociální dávky: Ať už jde o příspěvek na bydlení, podporu v nezaměstnanosti, rodičovský příspěvek či jiné sociální dávky, s bankovní identitou to vyřešíte během chvilky online.
  5. Datová schránka: Nemusíte řešit složité přihlašování do datové schránky, namísto toho využijte Bank iD a získejte rychlý přístup do své schránky.
  6. Ostatní služby: Tento výčet zdaleka není kompletní. Lze sem zahrnout také důchody, pojištění, živnostenský list, telekomunikaci a mnoho dalšího.

Bankovní identita nanečisto

Používání bankovní identity je opravdu jednoduché.
Vyzkoušejte si to.

Portál občana

Bankovní identita je významná také pro Portál občana. Tento portál vám umožňuje spravovat své doklady, údaje ve státních registrech, ovšem můžete si jeho prostřednictvím také založit datovou schránku. Komunikaci s úřady tak zvládnete kompletně online.

I zde samozřejmě k přihlášení slouží právě bankovní identita. Získáte díky ní přístup do rozmanitých portálů – jde například o Finanční správu, ČSSZ, eRecept, Úřad práce a řadu dalších.

Využívat online služby se vyplatí, ať už pro úsporu času či financí. Mnoho věcí zvládnete vyřešit odkudkoli, potřebovat k tomu budete jen internet a Bank iD. To představuje klíč k modernímu online životu, usnadní vám přístup k různým službám.