V dnešní době se stále více služeb přesouvá do digitálního prostředí. Proto se hodí mít efektivní nástroj pro ověření totožnosti online. Jako vhodné řešení se nabízí bankovní identita, známá též jako Bank iD. Ta vám může výrazně usnadnit život, využít ji přitom lze na různých místech.

K čemu je bankovní identita dobrá?

Bankovní identita v podstatě představuje digitální klíč – otevře vám dveře k široké škále online služeb. Díky tomu usnadňuje mnohé aspekty každodenního života, už nemusíte se vším na úřad. Nabízí řadu výhod, díky kterým si tento nástroj oblíbíte.

Snadné přihlášení

Jedním z velkých benefitů bankovní identity je to, že už si nebudete muset pamatovat spoustu různých hesel pro jednotlivé online služby. Stačí vám jen vaše stávající přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Právě těmi se přihlásíte do Bank iD. Máte-li aplikaci v mobilu, tak stačí v některých případech jen otisk prstu, kterým si přístroj odemykáte.

Odměna k účtu u Raiffeisenbank?

Založte si osobní běžný účet a užívejte si půl roku odměnu 500 Kč měsíčně.

Bez poplatků

Mnoho věcí zařídíte online z pohodlí domova. Ovšem kromě komfortu se nabízí i další výhoda – služby spojené s bankovní identitou jsou bez poplatků. Snadno a zdarma tak vyřešíte třeba ověření osobních údajů, podpis smlouvy a mnoho dalšího.

Kdykoli a odkudkoli

Díky tomu, že je bankovní identita dostupná online, můžete ji používat kdekoli na světě. A to v počítači, chytrém telefonu či tabletu. Můžete se bezpečně připojit ke svému účtu a vyřešit to, co zrovna potřebujete. Ať už jste doma, na chatě či třeba v zahraničí.

Jak získat bankovní identitu

Jestliže máte bankovní účet, pravděpodobně již máte také bankovní identitu. Mezi banky poskytující tuto službu patří:

 • Air Bank,
 • Banka Creditas,
 • Česká spořitelna,
 • Fio banka,
 • UniCredit Bank,
 • ČSOB,
 • KB,
 • Moneta,
 • Raiffeisen bank.

Půjčka online

S bankovní identitou snadno z domova se sazbou od 6,9 %.

Není třeba nic složitě zařizovat. Stačí jen na webu zvolit ověření prostřednictvím bankovní identity. V nabídnutém seznamu najdete svoji banku a přihlásíte se standardními přihlašovacími údaji – jako byste se přihlašovali ke svému bankovnímu účtu. Celý proces je tak opravdu jednoduchý.

Kde můžete bankovní identitu použít?

S Bank iD získáte přístup k rozmanitým online službám. Vyřešíte například:

 1. Bydlení: Přes internet požádáte o různé dotace, můžete snadno komunikovat s dodavateli energie či majiteli nemovitostí.
 2. Zdraví: Online zvládnete spravovat své zdravotní pojištění, můžete čerpat dostupné benefity či si sjednat novou smlouvu z pohodlí domova.
 3. Finance: Bez problému si přes internet založíte nový bankovní účet či třeba zažádáte o půjčku.
 4. Sociální dávky: Ať už jde o příspěvek na bydlení, podporu v nezaměstnanosti, rodičovský příspěvek či jiné sociální dávky, s bankovní identitou to vyřešíte během chvilky online.
 5. Datová schránka: Nemusíte řešit složité přihlašování do datové schránky, namísto toho využijte Bank iD a získejte rychlý přístup do své schránky.
 6. Ostatní služby: Tento výčet zdaleka není kompletní. Lze sem zahrnout také důchody, pojištění, živnostenský list, telekomunikaci a mnoho dalšího.

Komunikace s pojišťovnou

Většina zdravotních pojišťoven využívá služby Bank iD, nově se k nim přidala také VZP. Hlavní využití je zaměřeno zejména na e-komunikaci – s bankovní identitou se snáze zaregistrujete a přihlásíte do svého účtu u pojišťovny.

U některých pojišťoven lze dokonce online ověření využívat pro podpis různých dokumentů, včetně přihlášky.

Portál občana

Bankovní identita je významná také pro Portál občana. Tento portál vám umožňuje spravovat své doklady, údaje ve státních registrech, ovšem můžete si jeho prostřednictvím také založit datovou schránku. Komunikaci s úřady tak zvládnete kompletně online.

I zde samozřejmě k přihlášení slouží právě bankovní identita. Získáte díky ní přístup do rozmanitých portálů – jde například o Finanční správu, ČSSZ, eRecept, Úřad práce a řadu dalších.

Využívat online služby se vyplatí, ať už pro úsporu času či financí. Mnoho věcí zvládnete vyřešit odkudkoli, potřebovat k tomu budete jen internet a Bank iD. To představuje klíč k modernímu online životu, usnadní vám přístup k různým službám.