Teď je systém poněkud štědrý. Vláda ty odchodové podmínky určitě zpřísní.
Zatím to neřeší ani vláda jako celek, jen ministerstvo a Vobořil. Takže rýpnutí do Pirátů zase vedle.
Obávám se, že stavební spoření ztratí na popularitě, až vláda schválí snížení příspěvku.
Dřív jsem do krypta investoval, naštěstí jsem to včas prodal. Teď si ještě počkám, až bitcoin klesne pod 25 a asi do toho půjdu znovu.
Inu, rodiče šli do toho ve chvíli, kdy byly nějak nastavené příspěvky (v tomto případě 300 tisíc Kč). Takže si asi moc stěžovat nemohou. Stejně k tomu přistupovala i tehdejší vláda Andreje Babiše (když navyšovala z 220 tisíc na 300 tisíc).
Mám výsledky, jsem v plusu. To mi jako vizitka stačí.
Ano, podle vládního návrhu se to snížení příspěvku na polovinu (tedy 1 000 Kč) vztahuje i na platné smlouvy. Teď to teprve začíná řešit sněmovna, tak třeba to dozná nějakých změn.
Jestli tím posledním rokem myslíte letošek, tak ještě za rok 2023 dostanete (při splnění podmínek) příspěvek 2 000 Kč. Změny se týkají roku 2024 (tedy výplaty v roce 2025).
Přijde mi šílený ten humbuk kolem, pro Česko se extra nic nemění. Dodatečnou smlouvu s USA má většina zemí Evropy, i Orbánovské Maďarsko.
Pokud se nechcete dočkat podfinancované pojistky v případě, že se něco u vás doma stane.
Ještě doplním. Podle aktuálního průzkumu od FinGO je 53 % všech uzavřených smluv na pojištění nemovitostí v současné době podpojištěno. To je neskutečný číslo.
V Evropě je to standard. Je to férové pro prodavače, kteří chtějí trávit svátek s rodinou.
Za mě s dešťovkou jeden z nejlepších dotačních titulů. Takhle má vypadat motivace od vlády.
Nejlepší jsou stejnak ojetá auta z Německa. Ty ani "ojetá" vlastně nejsou. Většinu času tráví v garáži a je o ně dobře postaráno.
Plán by to byl pěkný, ale pochybuji, že jim to vyjde. Leda že by příští rok udělali další konsolidační balíček.
Panu autorovi přeji hodně štěstí v prosazování. Ve výsledku je to rozumný návrh, ale tohle nepodpoří žádná strana. Dalších 50 let by se do vlády.
Tohle je prostě budoucnost. Kde jinde vzít energii než od slunce?
Pro evropské metropole nic neobvyklého. Rezidenti a pracující samozřejmě bez poplatku.
Pojištění domácnosti/nemovitosti bych uzákonil. Lidi jsou šetřiví a pak se diví, když se stane něco jejich majetku a natahují ruku.
Chápu, kam tím směřují, ale člověk "spoří" celý život a nikdo mu podle mě nemůže zakázat, jak s těmi financemi naložit. Třeba je spořil právě proto, aby si pak mohl za větší obnos něco na stáří obstarat (el. vozík, masážní křeslo, asistentku apod.)
Trochu se bojím, že to povede k tomu, že lidi zas budou schovávat peníze doma pod matraci. Přehnaně řečeno. Ale třeba se mnozí rozhoupou a začnou konečně trochu investovat. Většina lidí si stále mylně myslí, že je to hazard.
Leda s možností přispět na jiné odvětví v kultuře (třeba na Národní divadlo, Operu apod.), ale osobně jsem pro zachování a mírné navýšení koncesionářských poplatků.
Chudák Felda, jede z posledního a ještě by ji někdo dodělal é desítkou.
Ve volbách do Evropského parlamentu uspějí paradoxně strany, které EU nejvíc kritizují. Tak jsem pak zvědav, jak s tím v Bruselu nebo Štrasburku naloží. Myslím, že pan Mach (tehdy ještě za Svobodné) toho moc nepředvedl, až na pár virálních výstupů, kterému přihlíželo v sále pár jedinců.
Ruština byla v úpadku ještě před rokem 2022. Teď je ještě z pochopitelnějších důvodů nutnější ji ve školách utlumovat. Nedovedu si představit, že by to měl být povinný jazyk. Angličtina vládne byznysu, turistice, všemu. To že nefandíte USA, neznamená, že angličtina je zlo.
1. Více investovat, 2. Omezit diskuzi s trolly na internetu, 3. Jednou týdně do bazénu.
Máte pravdu, ale v uvedené tabulce v článku je střední hodnota, protože jde o orientační výpočet. Aspoň tak to chápu já.
Problémy bych nečekal, patří pod Creditas a navíc je tam (stejně jako všude) pojištění vkladů do 100tis. EUR, takže nějaké 2,5M Kč. Využívám ale jen spořák, jako hlavní banku bych si je asi nevybral.
Tohle není radno podceňovat. Opravdu si někteří lidi neuvědomují, že můžou hodně ztratit.
Také mi přijde operativní leasing výhodný. Sám ho používám. Každé 4 nebo 5 let nové auto a nemusíte ho v plné palbě kupovat.
Určitě, za mě jedna z ideálních variant pro ty, kteří se bojí rizika (akcie, kryptoměny) a chtějí mít jistotu.
Ta implementace některých unijních směrnic je někdy opravdu až ostudně dlouhá.
Základ je výběr z bankomatů zdarma v tuzemsku i ve světě. Ostatní (ne)poplatky jsou už docela standart. Rozhodně nechci platit 100 Kč za to, že si vyberu cash při nákupu v Polsku.