Řekli jste si ano a zrovna plánujete svůj den D? Výborně! Jistě už jste tedy narazili i na otázku svatební hostiny a možného cateringu. Na následujících řádcích si prozradíme, podle jakých kritérií catering volit, aby byla spokojená nevěsta, ženich i svatebčané. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi.

Proč využít na svatbě cateringových služeb?

Chcete-li na vaši svatbu dlouho vzpomínat, určitě nepodceňujte přípravu svatební hostiny. Časy, kdy si ženich s nevěstou chystali hostinu sami, jsou už dávno pryč. V dnešních dnech se při plánování svatby myslí na tzv. catering. Ten vám totiž ušetří spoustu nervů a příprav. Ve finále pak správně vybraná cateringová společnost ušetří i váš čas a mnohdy nemalé peníze. Cateringových firem je však na současném trhu velké množství a někdy může být matoucí se mezi nimi zorientovat. Možná si teď kladete otázku, podle jakých parametrů tedy vhodný catering vybrat. A na to si odpovíme níže.

Jaká kritéria zohlednit při výběru cateringu?

Při výběru cateringu je potřeba zohlednit několik základních věcí. Pojďme se na ně společně podívat.

Počet hostů

První, na co bychom se měli zaměřit, je počet hostů. Ten je pro nachystání hostiny zcela zásadní.

Rozpočet

Dále bychom si měli ujasnit, jaký máme na celý catering připraven rozpočet. Cateringové firmy mají různě naceněnou dopravu a mohou disponovat i rozličným vybavením. Krabice na svatební koláče, kartičky se jmény na stůl či dekorace na dort, to vše něco stojí. Ceny za tyto položky je tedy dobré si vždy předem zjistit a při volbě cateringové firmy je zohlednit.

Reputace cateringové firmy

V online světě není nic lehčího, než si cateringovou společnost tzv. proklepnout předem. Až se tedy budete rozhodovat mezi více firmami, podívejte se na internet na jejich zákaznické recenze. Ty vám totiž prozradí, jak byly s cateringovou firmou spokojené předešlé páry.

Zkouška jídla

V dnešních dnech není nic neobvyklého, abychom požádali cateringovou společnost o malou ochutnávku nabízeného jídla. Díky tomu se pak budete moci rozhodnout, zda vám styl kuchyně vyhovuje nebo se raději poohlédnete po jiné cateringové firmě.

Speciální požadavky

Při výběru cateringové společnosti si předem ověřte, zda je vám ochotná splnit některé speciální požadavky. Může se jednat např. o přípravu dietního jídla či pití z důvodu případných alergií. Některé svatební páry mají mezi svými přáteli i vegetariány či vegany. Jestliže jim budete chtít vyhovět, zaměřte se na cateringovou společnost, která tuto stravu zvládne poskytnout.