Umělá inteligence je a bude neoddělitelnou součástí všech odvětví našeho života. Zdravotnictví, byznys, doprava, komunikace – tam a nejen tam se tento nový nástroj už projevuje. Nezůstaňte pozadu a jděte s dobou.

Umělá inteligence změní pracovní trh

Mnozí lidé mají obavy, že kvůli umělé inteligenci (anglicky artificial intelligence, zkráceně AI) ztratí práci. Je pravda, že nové technologie změní nastavení na pracovním trhu, ale to se děje při každé modernizaci. Člověk se prostě musí přizpůsobit, tak proč se nezačít s umělou inteligencí seznamovat?

Popovídejte si s umělou inteligencí

Asi neexistuje lepší způsob, jak se seznámit s novou technologií, než si s ní popovídat. S AI je to uskutečnitelné. Existuje mnoho platforem, které tuto možnost nabízejí. Komunikace může probíhat na běžné bázi, jako když si povídáte s přáteli. Můžete ale vašemu novému společníkovi podávat zapeklitější otázky nebo i zadávat úkoly. Nejeden student si tímto způsobem dopomohl k seminární práci.

Zapojíte nového pomocníka i do svého byznysu?

Chcete inovovat, ale nevíte jak? Zkuste se obrátit na umělou inteligenci. Její inspirace nezná mezí. Můžete jí zadat notičky, pomocí kterých vám například napíše úvodní text na web, zařídí popisky k produktům nebo zajistí pravidelné originální newslettery pro zákazníky.

AI nepomůže jen s textem, dokáže generovat grafiku dle vašeho přání. Může jít o zcela realisticky vypadající osoby s vaším produktem, nebo obrázky s fantasy motivem.

Umělá inteligence jako tlumočník

Řada systémů umí precizně překládat bez gramatických chyb nebo chybného kontextu. Porozumí už nejen běžnému textu, ale i tomu odbornému.

Lékařská diagnostika pomocí AI

A není to jen o byznysu. Umělá inteligence zatím nenahradí lékaře, ale už nyní se používá k diagnostice a léčení nemocí. Zadejte své příznaky a AI vás nasměruje.