Jestli patříte k zapáleným lyžařům, můžete zajásat! Čekání je u konce, v Krkonoších už se začalo lyžovat.

Černá hora má prvenství

V Krkonoších se tradičně nejdříve lyžuje na sjezdovce Anděl na vrcholu Černé hory. I tento rok si Černá hora urvala prvenství. Minulou sobotu ráno tam začala na prvním místě v Česku lyžařská sezona.

Kabinová lanovka se rozjela v 9 hodin ráno a v následujících dvou hodinách na první lyžování dorazilo zhruba mezi sto a sto padesáti lyžaři. Není se čemu divit, o víkendu bylo v Krkonoších opravdu krásně.

Lyžařský Anděl

Lyžařům je k dispozici 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl. Po týdnu zasněžování a přírodních srážek na sjezdovce leží půl metru smíšeného sněhu.

Podle mluvčích ski areálu ale chtějí už tento víkend sjezdovku prodloužit tak, aby se vlek a lanovka spouštěly v celé délce, poté se budou přidávat další sjezdové tratě. Vše ale samozřejmě záleží na počasí.

Za kolik?

Zájemci si první lyžování na Andělu užili za zvýhodněnou zaváděcí cenu 350 korun na den pro dospělého při nákupu on-line. Od příštího víkendu ale ski areál najede na standardní ceník.

Skipasy tento rok o něco zdražily, hlavně na kamenných pokladnách. Při online koupi permanentek můžete ušetřit i stovky korun.

Nažhavte lyže!

Lyžaři byli s začátkem sezony na Andělu velice spokojení. Tak na co ještě čekáte? Popadněte lyže a vyrazte si na víkend zajezdit!