V létě to máme my ženy s vlasy složité. Různě se krabatí, hodně se mastí a horko způsobuje, že si přejeme mít vlasy na krátko. Ale tak tomu být nemusí! Představíme vám velmi snadné letní účesy, které vytváří dokonalý balanc mezi komfortem a stylem.

Účesy, které si děláme doma sami, by měly splňovat tři požadavky: být jednoduché, rychlé a hezké. Ať budete u moře, na horách nebo na koupališti, stále budete vypadat báječně.

Falešná patka 

Patka nám často evokuje trapný účes z dětství, ale dnes se opět dostává na scénu. Není nutné hned běžet ke kadeřnici a nechat si ji udělat. Můžete si ji vytvořit jen na krátko, a to sama v pohodlí domova.
Vlasy vyčešte do vysokého ohonu. Z toho pak vezměte jeden pramen, kterým obtočte gumičku tak, aby nebyla vidět, a upevněte pinetkou.

Vlasy v ohonu rozdělte na dva stejné díly. Jednu část vlasů zafixujte dopředu, tak si vytvoříte patku. Druhou část obtočte opět kolem gumičky do drdolu a zafixujte pinetkami. Můžete tak vyrazit ven, udělat parádu a doma patku zase shodit.

Bohatý culík

Bohatý a objemný culík je sen každé ženy, ale málokterá do vínku dostala objemné a husté vlasy. Ale ani vy, s jemnými a řidšími vlasy nezoufejte, můžete si pomoct a docílit stejného výsledku a postačí vám k tomu jen skřipec do vlasů. V první řadě si udělejte culík. Kus vrchní části oddělte a mezi části sepněte skřipec. Zbytek vlasů natupírujete a přes skřipec je přehodíte.

Francouzský uzel

Tento účes je elegantní a skvěle se hodí na pracovní schůzky, ale i na procházku v letních šatech. Vlasy nejprve trochu nalakujte, aby lépe držely. Poté je vezměte tak, jako byste chtěli dělat nízký culík, poté obtočte a vlasy jakoby schovejte pod drdol, který vám vznikne.

Rybí cop

Jeden z nejpopulárnějších účesů vůbec. Není divu! Není zas tak složitý a budete s ním vypadat skvostně. Vlasy rozdělte na dvě poloviny. Zespodu první části vlasů oddělte jeden tenký pramínek a propleťte ho vrchem přes první část a spodem k druhé. Uděláte pomyslnou osmičku. To samé opakujte s druhou částí. Vytáhněte zespodu pramen, obtočte osmičkou dospod první části. Pokračujte, dokud nedojdete až na konec. Ať už chcete působit ležérně nebo více formálně, rybí cop se hodí na svatbu, ples i jiné společenské akce.

Drdol s copánkem

Drdol je nejjednodušší a nejčastější úpravou vlasů, kterou si ženy, ale dnes i muži, na hlavě děláme. I když vypadá skvěle a je velmi praktický, můžete jej trochu ozvláštnit.

První krok je ten, že si uděláte vysoký culík. Vlasy kolem gumičky obtočíte a z vlasů, které vám zbydou, uděláte copánek, který zase obtočíte kolem gumičky.

Volný uzel

Nemáte čas, chcete jen popadnout plážovou tašku, ručník a vyběhnout ven. Vlasy ale potřebujete svázat, aby se vám nenamočily. Tento účes je tak jednoduchý, že s ním budete hned hotové a můžete jít užívat vody i sluníčka.

Udělejte si vzadu na hlavě dva vysoké culíky. Oba volně zatočte a pak z nich udělejte uzel. Konce přidělejte pinetkami a nakonec zalakujte.

Slovo závěrem

Často se nám nechce zkoušet nové účesy, protože máme pocit, že je to moc složité a nemáme na to čas. V případě, že se rozhodnete některý z naší nabídky vyzkoušet, garantujeme vám, že se stane vaším favoritem nejen v letní sezóně.

Pokud pro vás účesy nejsou, nejste typ domácí kadeřnice a stále zápasíte s horkem, nebojte se vyzkoušet zkrácený střih. Dnes jsou krátké vlasy v módě. Navíc vlasům dopřejete odpočinek a čas regenerace. Záleží jen na vás, na co si troufnete.