Celý neobvyklý příběh začal u jedné malé holčičky z jižní Kalifornie, která se rozhodla chovat jednorožce. Možná vás překvapí, jak se k této nevšední žádosti úřad postavil.

Žádost dorazila na úřad

Madeline se rozhodla pro chov jednorožců začátkem listopadu, a aby bylo vše formálně v pořádku, odeslala 14. listopadu ručně psaný dopis na úřad v jižní Kalifornii. V dopisu úředníky žádá o povolení chovat jednorožce, pokud tedy nějakého někdy najde. Povolení bylo vydáno o šestnáct dní později.

Dopis od Madeline  (Autor: lacominals)
Dopis od Madeline (Autor: lacominals)

V dokumentu, který jí již zmíněný úřad zaslal, je vedle samotného posvěcení uvedeno i několik podmínek, za nichž lze jednorožce chovat. Například musí mít pravidelný přístup ke slunečnímu i měsíčnímu svitu a také k duhám. Minimálně jednou měsíčně je potřeba leštit jeho roh měkkým hadříkem a všechny třpytky a další ozdoby, kterými se jednorožci zkrášlují, musí být netoxické a biologicky rozložitelné.

„A protože se jednorožci velmi těžko hledají, tak ti jednoho posíláme. Doufáme, že ti udělá radost,“ uzavírá dopis mladé chovatelce šéfka úřadu Marcia Mayedová. Na konci nechybí ani vlastnoruční podpis, ovšem vyvedený tak, aby ho mohla přečíst i Madeline, a byla si tedy jistá, že to není žádný podvod.