Líčení stejně jako umění vždy hrálo klíčovou roli při vyjádření individuality a zdůraznění krásy. S novou sezónou podzim-zima 2023-2024 přichází svěží vítr, který inspiruje a přenáší nás do světa inovací a kreativního vyjádření. Od jemného a klasického líčení očí až po odvážné a inovativní zesvětlení obočí, tyto trendy otevřou nové příležitosti pro kreativitu a sebevyjádření.

Internetový obchod Makeup.cz rozumí potřebám a preferencím svých zákazníků a dává možnost seznámit se s aktuálními novinkami, velkým množstvím značek a kvalitními produkty. Například barva na obočí ze sortimentu obchodu vám pomůže uskutečnit jeden z uvedených níže trendu.

TOP 6 nejvýraznějších trendů v líčení pro rok 2024

1. Zářivá pleť

Tekuté rozjasňovače pro denní i večerní líčení jsou jedním z klíčových trendů chladné sezóny. Touha k přirozeným a svěžím lookům způsobila oblibu třpytivých textur na obličeji. Glow efekt dodává pokožce vitalitu, dělá celkový vzhled přirozenější a zdravější. Tento trend také odráží touhu zaměřit se na pěstěnou a zdravou pleť a neschovávat ji pod vrstvou make-upu.

V neustále se rozvíjejícím odvětví krásy a péče o sebe je již nyní hitem zářivá pleť. Zejména v posledních letech trend „Skin Glow“ radikálně změnil vnímání make-upu a změnil jej na přirozenější a lesklejší.

2. Černé oční linky

Černé linky se staly jedním z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších kosmetických produktů. Módní trendy vždy berou v úvahu roční období: pokud byly v létě trendy světlé odstíny linek, pak na podzim a zimu přijdou do popředí černé oční linky. Grafické linie, zvýrazněné vnější koutky očí, dramatické oční linky, které mohou být i na horním víčku – to vše bude podle vizážistů velmi módní a relevantní. Také líčení očí ve stylu Wednesday se projevilo i v letošní sezóně. Ostré temné motivy, viktoriánský luxus, ponurá melancholie. Tento trend vás přinutí vytáhnout z polic linky a černé tužky.

3. Tmavě vínové odstíny rtěnky

V sezóně 2023-2024 jsou trendy velmi hluboké vínové odstíny rtěnek, které téměř hraničí s černou barvou. Tento trend dodává vzhledu grafický efekt, zatímco pozornost bude zaměřena na rty, které se stanou hlavním akcentem líčení. Letos tento trend je vhodný nejen pro večerní líčení ale i pro denní.

4. Zesvětlené obočí

Donedávna hlavním trendem bylo přirozené obočí. Žádné dodatečné barvení, trhání nebo radikální změna tvaru. Móda na zesvětlené a úzké obočí začala kolem prosince loňského roku. Populární celebrity se objevily s neobvykle světlým obočím. Dále přehlídky kolekcí světových návrhářů, ve kterých se na pódiu objevily modelky s bílým, sotva viditelným obočím. 

Někteří módní experti tvrdí, že koncept zesvětlených obočí se objevil během koronavirového lockdownu, kdy nebyla možnost navštěvovat kosmetické salony a lidé experimentovali se svým vzhledem doma sami. Tento trend z 90. let lze kombinovat s jakýmkoliv vzhledem a outfitem. Zesvětlené obočí dodává obličeji odvážný a futuristický nádech. A také umožňuje zdůraznit a podtrhnout líčení očí. 

5. Minimalistické líčení

Někdy je nejlepší volbou trend ‘’no make-up’’ líčení. Mnoho módních značek dnes dodržuje zásadu „méně je více“, přičemž zachovává jednoduchost a přirozenost vzhledu. Modernizovaná verze minimalistického stylu je saténová pleť, matná ve středu obličeje a zářivá na konturách, také nude rtěnka a přirozené obočí. A konečně trendy denní líčení je ještě zajímavější díky nanášení jemného zlatého stínu do vnitřních koutků očí.

6. Důraz na rty

Dalším trendem v denním a večerním líčení je použití balzámů a lesků na rty. Rty, stejně jako pokožka obličeje, by měly být dobře upravené, hydratované a jemné. Balzámy na rty jsou tuto sezónu tak aktuální, že kosmetické značky dokonce vytvořili všechny možné barvy, které na trhu ještě nebyly. Například značka MAC představila zelené, žluté, modré a mnoho dalších odstínů balzámů na rty! Top mezi nimi byl černý lesk na rty. 

Pokud chcete trochu experimentovat, vyzkoušejte balzám na rty v černém odstínu a když jste fanynkou klasického stylu, bude vám slušet lesk na rty ve svůdných odstínech růžové, vínové, červené nebo také průhledné se zvětšujícím efektem!

Mimochodem, trendem zůstává použití hnědé konturovací tužky na rty, která zanechává výrazný nebo stínovaný obrys s přidáním lesku navrch.