Kempování je po letech zase v kurzu. Stanování, pobyty v chatkách stejně jako dovolená v karavanu. Kam vyrazit, abyste si dovolenou opravdu užili? 

Kemp Sedmihorky

Sedmihorky jsou velmi oblíbené zejména u rodin s dětmi a pravidelně se umisťují na předních příčkách v soutěži o nejlepší kemp roku. Kemp se nachází v samém srdci Českého ráje přímo u vstupu do skalního města Hruboskalsko. Samotný kemp leží v překrásné lokalitě s prastarými duby na břehu rybníka Bažantníka. Ubytování je možné v chatách, mobilhousech, týpí, podsadových stanech a také můžete přijet se svým stanem nebo karavanem. Chystáte se na dovolenou s karavanem? Jak jej vybavit a na co nesmíte zapomenout?

Občerstvit se můžete v kiosku na recepci nebo v kiosku přímo na pláži. Pokud máte větší hlad, doporučujeme navštívit restauraci Skalák. Během hlavní sezóny se nabízí organizovaný animační program pro děti i dospělé. Velmi populární je ohnivá show nebo kontaktní programy se zvířaty.

Kemp Merkur Pasohlávky

Kemp Merkur je ideálním místem pro letní dovolenou a firemní, školní i sportovní pobyty. Rozkládá se na břehu horní Novomlýnské nádrže. Kemp je velice dobře vybaven. K dispozici je pumptracková dráha, workoutové hřiště, dětská hřiště, vzduchové trampolíny, wake park, škola windsurfingu, restaurace, půjčovna kol a mnohé další. Okolí kempu je protkáno cyklistickými stezkami a přímo z kempu je možné se napojit na turistické trasy, které vás dovedou až na Pavlovské vrchy.

Sociální zařízení v kempu je starší, ale čisté. Kemp je rozdělen do několika zón, jako je například klidová zóna nebo zóna s diskotékou. Občas se však může stát, že i v klidové zóně budete rušeni hlasitou hudbou. Kemp je tak vhodný spíše pro aktivní jedince hledající sportovní vyžití, a ne pro rodiny s malými dětmi.

Kemp Lipno Modřín

Rozlehlý areál kempu Lipno Modřín se nachází v nádherné lokalitě na břehu přehrady Lipno. Na své si zde přijdou sportovní nadšenci, romantici i děti. Občerstvit se můžete v restauraci Modřín, která je přímo v areálu kempu. Jídlo je výborné a ceny jsou přijatelné. Na recepci vás uvítá milý a ochotný personál.

V celém kempu jsou čisté a udržované sprchy a toalety. V areálu najdeme sportovní hřiště na beach volejbal, nohejbal a stolní tenis, hřiště pro děti a půjčovnu šlapadel či paddleboardů. Pro děti je během sezóny připraven animační program s lišákem Foxem. V blízkosti se nachází Stezka korunami stromů, lanové centrum a bobová dráha. Ke každému pobytu obdržíte Lipno.card plnou slev a výhod.

Kemp Karolínka

Kemp leží v borovém háji na břehu Máchova jezera. Uvítá vás příjemný personál a čistý, upravený kemp, který patří k těm nejklidnějším místům v okolí. Ubytovat se můžete v dobře vybavených chatičkách s terasou a kvalitními spotřebiči nebo si můžete postavit vlastní stan.

V baru Aloha čeká vynikající kuchyně za rozumnou cenu. Kromě klasických pokrmů zde najdete i neobvyklá vegetariánská jídla, jako jsou čočkový dal bhat, arašídové satay, různé druhy curry či falafelové placky. Pochutnáte si také na výborné kávě z produkce mamacoffee a domácích zákuscích.

Kemp Keramika

Kemp Keramika leží v hezkém prostředí na břehu Hracholuské přehrady, asi 15 kilometrů západně od Plzně. Ubytovat se zde můžete v chatkách, mobilhousech, apartmánech nebo si můžete přivést vlastní stan či karavan. Kemp se pyšní čistým a udržovaným sociálním zařízením. V areálu najdete restauraci s klasickou českou kuchyní a milou obsluhou.

Pokud máte menší hlad, můžete se zastavit u stánku s párky v rohlíku, pizzou nebo langoši. Každou neděli je připraven pro návštěvníky s dětmi animační program s Culinkou a malováním na obličej. Pro dospělé se nabízí večerní hudební program, který ale končí přesně ve 22:00. Majitel kempu přísně dodržuje večerní klid, takže se nemusíte bát hlučného vyhrávání do brzkých ranních hodin.

Kemp Seč Pláž

Kemp se nachází na břehu Sečské přehrady. Má upravený travnatý povrch a přímo na kemp navazuje travnatá pláž zvolna přecházející v písčitý břeh. Vstup do vody je pozvolný a vhodný i pro menší děti. Ubytovat se můžete v chatkách, karavanech, mobilhousech i vlastních stanech. Většina ubytovacích jednotek je vybavena kuchyňskými koutky, k dispozici je rovněž veřejná kuchyňka. V kempu je možné grilovat (malý gril si lze i zapůjčit). Najdete zde i prodejnu čerstvého pečiva, několik restaurací a letních hospůdek. Nechybí ani stánek se zmrzlinou. K dispozici je také půjčovna loděk a šlapadel.

Příznivci aktivnější dovolené mohou využít dvě hřiště, zahrát si ping-pong nebo venkovní šachy. Děti se vyřádí na trampolínách a ve skákacím hradu. Během sezóny je připraven program pro děti vedený zkušenou animátorkou.

Co s sebou do kempu?

Pokud jste si vybrali místo, kam se na dovolenou vypravíte, je čas začít balit. Níže naleznete základní vybavení, které bychom neměli na dovolenou v kempu zapomenout. Vybavení můžeme rozdělit do čtyř základních kategorií – spánek, jídlo, zábava, hygiena a léky. Co nesmí chybět v lékárničce na dovolenou?

Spánek

V kategorii spánek by neměl chybět dostatečně velký stan, kvalitní karimatka a spacák. Pokud máte místo, vyplatí se přibalit i malý polštářek, aby vás nebolel krk.

Jídlo

Kromě samotných potravin bychom neměli zapomenout na plynový nebo lihový vařič. Vítanou raritou je ocelový vařič na dřevo. Nesmíme opomenout také sirky nebo zapalovač, kempinkové nádobí a set na vaření. V některých kempech povolují i grilování, a tak si můžeme přibalit i malý přenosný gril.

Zábava

Čtečka knih, deskové hry nebo karty nás mohou zachránit při nepříznivém počasí. Pro sportovní nadšence se jistě hodí frisbee nebo pálky na soft tenis či badminton. Důležitá je také nabíječka na telefon.

Hygiena a léky

Pokud jedeme do kempu, kde nevíme, v jakém stavu je sociální zařízení, může se nám hodit kempinková závěsná sprcha. Dále nesmíme zapomenout na dostatečný počet ručníků (minimálně dva – jeden na pláž a druhý na mytí), mýdlo a šampón a zubní kartáček s pastou. Důležité jsou také osobní léky a vybavená kapesní lékárnička.