Stavíte nový dům a vybíráte ideální okna a dveře? Hledáte, kudy vám uniká teplo, a chcete ve starém bytě či domě vyměnit okna a dveře? Dřevěný materiál je vhodným řešením.

Dřevěná okna a jejich výhody

Na materiálu samozřejmě záleží. Při dobrém zacházení vám plastová okna vydrží až 50 let, dřevěná dvojnásobnou dobu. Ve prospěch dřevěného materiálu mluví i výborné tepelně-izolační vlastnosti. Ještě když vyberete například okno, které má izolační trojsklo. V době, kdy se mluví o zdražování energií, je tak logické, že se majitelé nemovitostí snaží ušetřit za topení. A nabízí se tak především výměna starých a nekvalitních oken, která teplo pouští ven. Dřevěná eurookna šitá na míru poskytují dvojité, ale i trojité těsnění.

Využijte dotaci

Použité izolační dvojsklo dosahuje součinitele tepelného prostupu Ug =1,0. Toto dvojsklo, spolu s těsněním a dalšími prvky, dává celému oknu špičkový součinitel tepelného prostupu okna Uw = 1,1. Tím se toto okno stává vhodné pro použití v rámci Nová zelená úsporám, tedy dotačního programu z dílny Ministerstva životního prostředí.

Dřevěné dveře a jejich výhody

Výhody přírodního materiálu jsme popsali výše. Dřevěné dveře tak nejsou výjimkou. Kromě tepelné izolace a dlouhé životnosti patří mezi výhody taktéž stabilita, pevnost a krásný vzhled. Přírodní materiál jen tak nic nenahradí. Dřevo také kvalitně izoluje hluk. U vchodových dveří jsou samozřejmostí bezpečnostní prvky.

Spolehlivá firma

Klíčem k vaší spokojenosti je samozřejmě i finální provedení zakázky. Je dobré si proto vybírat spolehlivé a zkušené firmy. Jednou z nich je společnost Eurookna a dveře Miloš Barvínek. Dubové, smrkové nebo jasanové dřevo proměňují v moderní a úsporná eurookna nebo ve vstupní a interiérové dveře už od roku 1997. Nabízené výrobky mají prvotřídní kvalitu a samozřejmě i patřičné certifikáty.