Domácí mazlíčci jsou pro své páníčky důležitou součástí rodiny. Sjednejte si i vy jejich pojištění, které přináší spoustu výhod. Zajistěte svému mazlíčkovi skvělou zdravotní péči a ochraňte tak i svůj rodinný rozpočet. Jaká je aktuální nabídka tohoto pojištění na českém trhu?

Proč si sjednat pojištění domácích mazlíčků

Zatímco lidé si platí zdravotní pojištění a mají pak léčbu nemocí či úrazů hrazenou veřejnou zdravotní pojišťovnou, u domácích zvířat jdou veškeré úkony veterinárního lékaře na vrub domácího rozpočtu. A mnohdy se jedná o desetitisícové částky, které musí člověk vydat, když se jeho zvířecí kamarád, nejčastěji pes či kočka, potýká se zdravotním problémem.

Pes se může zranit třeba při agility (Foto: Pixabay.com)
Pes se může zranit třeba při agility (Foto: Pixabay.com)

Pro tento účel je proto vhodné sjednat pojištění domácích mazlíčků, které pomůže snížit finanční zátěž s tím spojenou. Pojištění může pokrýt náklady na veterinární péči, léky, operace a dokonce i rehabilitaci po úrazu.

Finanční ochrana

Jednou z největších výhod pojištění domácích zvířat je pocit klidu a bezpečí, který poskytuje. V případě nehody nebo náhlého onemocnění mazlíčka víte, že jste připraveni čelit nákladům spojeným s léčbou. Nemusíte se obávat finanční tísně nebo nutnosti rozhodovat o tom, zda budeme schopni zaplatit nákladnou léčbu.

Péče o zdraví a prevence

Některá pojištění domácích mazlíčků zahrnují i preventivní péči a pravidelné veterinární kontroly. To je velmi výhodné, protože ty pomohou předcházet vážným zdravotním problémům a umožňují časnou diagnózu. Pokud je preventivní péče součástí pojištění, budete motivováni pravidelně navštěvovat veterináře a poskytovat svým mazlíčkům nezbytnou péči.

Flexibilita a možnost výběru

Na českém trhu existuje hned několik pojišťovacích společností, které nabízí pojištění domácích mazlíčků. To dává možnost vybrat si to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finanční situaci. Můžete si vybrat plán s různými úrovněmi pokrytí, a přizpůsobit si tak pojištění podle specifických potřeb vašeho zvířecího společníka.

Nabídka na současném trhu pojištění

Zatímco v minulosti bylo pojištění domácích mazlíčků vzácností, v současné době je možné si již vybírat z několika produktů, které poskytují pojišťovny působící na českém trhu. Jsou to především:

  • ČSOB Pojišťovna
  • Generali Česká pojišťovna
  • Česká podnikatelská pojišťovna

Co všechno pojištění domácích mazlíčků zahrnuje

V rámci pojištění domácích zvířat je možné si nechat pojistit léčebné výlohy, pojištění proti utracení a uhynutí i pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiné osobě na zdraví či majetku. Nejčastěji bývají pojišťováni psi a kočky, přičemž se toto pojištění vždy vztahuje na konkrétní zvíře. Cena pojištění záleží na věku zvířete a pojistných limitech a může se vyšplhat na hodnoty v řádech stovek i tisíců korun. Obvykle je nutné, aby zvíře bylo čipováno nebo tetováno.

ČSOB Pojišťovna: PetExpert

Zdravotní a úrazové pojištění PetExpert od ČSOB Pojišťovny je určeno pro majitele psů a koček. Můžete ho sjednat online i po telefonu, a to v krátkém čase a bez zbytečného papírování. Nesjednáte ho však na pobočkách ČSOB Pojišťovny ani banky ČSOB. V rámci léčby zaplatíte pouze 10 %, zbytek nákladů pak hradí pojišťovna přímo veterinárnímu lékaři, který o vaše zvíře pečuje.

Pojištění zpravidla kryje léčebné výlohy (Foto: Pixabay.com)
Pojištění zpravidla kryje léčebné výlohy (Foto: Pixabay.com)

Pokud má zvíře zdravotní problémy, je třeba navštívit smluvního veterináře PetExpert. Pojistit lze psa nebo kočku od 8. týdne věku po zbytek jeho života, výše spoluúčasti je 10 %, minimální spoluúčast je ve výši 1 000 Kč na pojistnou událost. V nabídce pojištění je několik variant:

  • Start – základní pojištění Start kryje odpovědnost za škodu do výše 2 milionů Kč za rok a veterinární náklady ve výši 35 000 Kč za rok.
  • Basic – zahrnuje odpovědnost za škodu 2 milionů Kč za rok, veterinární náklady 45 000 Kč za rok, náklady na nalezení 2 500 Kč za rok, náklady na opatrování 5 000 Kč za rok.
  • Premium – obsahuje odpovědnost za škodu 2 milionů Kč za rok, veterinární náklady 80 000 Kč za rok, náklady na nalezení 5 000 Kč za rok, náklady na opatrování 10 000 Kč za rok, ztráta nebo krádež 15 000 Kč, smrt 15 000 Kč.
  • Exclusive – obsahuje odpovědnost za škodu 2 miliony Kč za rok, veterinární náklady 120 000 Kč za rok, náklady na nalezení 5 000 Kč za rok, náklady na opatrování 15 000 Kč za rok, ztráta nebo krádež 20 000 Kč, smrt 20 000 Kč.[1]

Sjednejte si pojištění PetExpert

Pojištění psů a koček s nejlepším krytím na trhu.

Generali Česká pojišťovna: Váš mazlíček

Nabízí komplexní pojištění domácího mazlíčka, a to i toho bez průkazu původu. Pomůže s úhradou léčebných výloh v souvislosti s úrazem a nemocí, zajišťuje asistenční služby, nabízí i pokrytí nadstandardních nákladů na péči. Pojištění lze sjednat online nebo telefonicky. Pevná spoluúčast je 10 %, minimálně 500 Kč. V rámci asistence pojišťovna zajistí vyhledání veterináře či pohotovosti, konzultaci s ním, dopravu k veterináři a zpět či pomoc při hledání ztraceného zvířete.

U pojištění smrti hradí pojišťovna úhyn, utracení v důsledku nemoci či úrazu. Je zde ale omezení dle věku zvířete (10 let psa do 40 kg a 6 let psa nad 40 kg a 10 let u kočky), kdy nad tento věk pojišťovna hradí pouze pojistnou událost v důsledku úrazu nebo otravy.

Pojištění domácích mazlíčků (Foto: Pixabay.com)
Pojištění domácích mazlíčků (Foto: Pixabay.com)

Generali Česká pojišťovna nabízí tři varianty pojištění domácích mazlíčků:

  • Start – pojištění léčení úrazu nebo nemoci
  • Standard – pojištění léčení úrazu nebo nemoci, pojištění nadstandardních nákladů na léčení, pojištění asistence
  • Exclusive – pojištění léčení úrazu nebo nemoci, pojištění nadstandardních nákladů na léčení, pojištění asistence, pojištění pro případ smrti[2]

Na jedné smlouvě lze pojistit až pět zvířat – psů nebo koček. Při sjednání pojištění je třeba znát minimálně rok narození zvířete, které musí být čipováno nebo tetováno.

Česká podnikatelská pojišťovna: HAFAN

Nabídku pro majitele psů má také Česká podnikatelská pojišťovna. Její pojištění psů HAFAN ochrání před nenadálými výdaji spojenými s nemocí nebo úrazem psa, jako jsou léky, lékařské zákroky i hospitalizace. Sjednat ho lze online, telefonicky i na pobočkách ČPP. Pojistná částka může být zvolena ve výši 10 000 až 50 000 Kč se spoluúčastí 10 %, a to minimálně 1 000 Kč nebo 2 000 Kč.

ČPP má pojištění pouze pro psy (Foto: Pixabay.com)
ČPP má pojištění pouze pro psy (Foto: Pixabay.com)

Je možné se pojistit pro oblast Evropy nebo České republiky. Připojistit si lze situaci, kdy je pes využíván jako pracovní – asistenční pes, canisterapie, horská služba, záchranná brigáda kynologů, nebo se s ním majitel účastní různých soutěží, výstav či závodů.[3]