Pokrok nezastavíte. Domácnost a příslušenství se stávají „chytřejšími a chytřejšími“. Smart zařízení vám dokážou zpříjemnit pobyt doma i venku. A není to jen robotický vysavač nebo hlasový asistent. Jsou i netradiční pomůcky.

Spánek pod kontrolou

Chytrá postel si za pár let své existence dokázala získat už mnoho uživatelů. Je schopna nejen měřit dobu strávenou v posteli, ale i postupné spánkové fáze. Dokáže se přizpůsobit potřebám svého majitele a navrhnout díky analýze i případné zlepšení spánku. Bývají vybavené polohovacím roštem a biometrickou matrací a dalšími příjemnými vychytávkami.

Cena: od 25 000 Kč

Vidlička, která sleduje jídelníček

Netradičního pomocníka lze propojit s mobilní aplikací. Zjistíte tak při jídle zajímavé věci. Například jestli je vaše tempo stravování zdravé, a může vás i během činnosti upozornit na to, abyste zpomalili. Změří také, kolik kalorií denně sníte.

Cena: od 500 Kč

Krmení mazlíčků na dálku

Zůstaneme u stravování. Tento výrobek zajistí mazlíčkovi krmení i v době vaší nepřítomnosti. Vhodný je pro kočky a spíše menší a střední psy. Nastavení můžete ovládat manuálně na produktu, nebo i na dálku přes mobilní aplikaci. Nemusíte se bát, že v případě výpadku elektrického proudu bude mazlíček o hladu. Spolehnout se totiž můžete na záložní baterie.

Cena: od 1 500 Kč

Chytré prsteny

Kdo by nechtěl prsten, který měla pohádková Arabela? S tímto výrobkem sice nikoho neproměníte v havrana, ale i tak by vás mohl okouzlit. Nasadíte ho, spárujete s mobilní aplikací a za několik dní budete mít komplexní analýzu sebraných dat. Díky ní budete mít přehled o své aktivitě, regeneraci i spánku.

Cena: od 9 000 Kč

Chytré opasky

Chytré opasky jsou alternativou pro ty, kteří neradi nosí chytré hodinky. Toto smart zařízení totiž plní prakticky stejnou funkci. Měří čas, nachozenou vzdálenost, tep, tlak a další podobné údaje. Je tak vhodný nejen pro sportovce, ale můžete ho nosit i v práci.

Cena: od 1 100 Kč

Chytré plato vajec

Stylový výstřelek, který lze získat už za 250 Kč. Jeho jedinou funkcí je prozatím kontrola teploty a případných vad na vejcích.

Do deště jedině s chytrým deštníkem

Nakonec tu máme další, spíš „módní výstřelek“. Chytrý deštník sice působí stylově a futuristicky, prozatím však hlavně jako zbytečná prodloužená ruka vašeho smartphonu, dokáže totiž pouze odesílat informace o vaší poloze a na základě statistik o počasí určit, zda je potřeba.

Cena: od 1 800 Kč