Sychravé podzimní dny přímo vybízejí k relaxaci v některém z wellness resortů. Nechte se s partnerem hýčkat a zapomeňte na starosti všedních dní. Vyberte ty nejlepší wellness pobyty pro dva.

Hotel Zámek Valeč

Hotel Valeč se nachází na Vysočině, dvanáct kilometrů od Třebíče. Areál hotelu kombinuje kouzlo historického zámeckého panství a luxus moderního wellness hotelu.

Ubytovat se můžete v autentických historických pokojích nebo ve vkusně zařízených moderních pokojích s veškerým hotelovým vybavením. Čeká tu na vás bohatý saunový svět, kde si přijde na své opravdu každý. Kromě devíti saun, ochlazovacích bazénů, bohatého občerstvení a spousty relaxačních místností jsou k dispozici celoročně vyhřívané bazény a venkovní panorama whirlpool. V letní sezóně je připraven dětský vyhřívaný bazén s vodními atrakcemi.

Zámek Valeč (Foto: Hotel-valec)
Zámek Valeč (Foto: Hotel-valec)

V Beauty centru si užijete krásné chvíle během nejrůznějších masáží a procedur. Hotelová restaurace nadchne vaše chuťové pohárky. Těšit se můžete na poctivou českou kuchyni z lokálních surovin. Na jídelním lístku naleznete také spoustu zahraničních specialit.

Alchymist Grand Hotel and Spa

Alchymist Grand Hotel and Spa sídlí v historické budově v nejprestižnější části historického centra Prahy, pouhých pět minut chůze od Karlova mostu. Hotel sídlí v barokní památce v Domě u Ježíška, který je zapsán na seznamu chráněných památek UNESCO. Ubytovat se můžete v luxusních pokojích a apartmánech s úžasným výhledem.

V unikátním wellness a fitness centru Ecsotica ve sklepení z jedenáctého století mohou hosté odpočívat v sauně, posilovně či bazénu. Pobyt ve wellness si lze zpříjemnit pedikúrou, manikúrou nebo masáží, kterých je v nabídce opravdu mnoho. Chuťové pohárky potěší vynikající kuchyně v restauraci Aquarius.

Za kvalitu se platí, a tak patří tento hotel mezi dražší v našem seznamu.

Ferdinandhof Apart-Hotel

Tento hotel se nachází v historickém centru Karlových Varů, v bezprostřední blízkosti termálních pramenů a Mlýnské kolonády. Hotel nabízí luxusní ubytování nejen pro rodiny s dětmi. V přízemí hotelu se nachází restaurace, kde jsou denně servírovány bohaté snídaně s čerstvým sladkým pečivem či palačinkami se šlehačkou. Obědové a večerní menu je sestaveno ze sezónních a lokálních surovin.

Ferdinandhof Apart-Hotel (Foto: Fhotel)
Ferdinandhof Apart-Hotel (Foto: Fhotel)

Po návštěvě kolonády si můžete odpočinout v hotelových lázních, kde najdete finskou saunu, turecké lázně, bazének s ledem a bazén s tryskami. Vyzkoušet můžete i jedinečné thajské masáže či další nabízené procedury.

Maximus resort

Maximus Resort se nachází jen 15 minut od centra Brna. Relax si zde užijete ve wellness centru Infinit Maximus, kde jsou k dispozici masáže, vířivka, parní sauna i bazén. Zchladit se můžete ve venkovním bazénku a lákavá je také procházka po Kneippově chodníku.

Resort Maximus (Foto: Maximus-resort)
Resort Maximus (Foto: Maximus-resort)

Ubytovat se můžete ve tříhvězdičkovém nebo čtyřhvězdičkovém pokoji či apartmánech. K některým pokojům je i terasa, ze které budete mít krásný výhled do okolní krajiny. Strava je zajištěna v hotelové restauraci, kde se snídaně, oběd i večeře podávají formou bufetu. V nabídce mají převážně mezinárodní kuchyni, těšit se však můžete i na české speciality. A milovníci památek si na své přijdou na blízkých hradech Špilberk a Veveří. Za kulturou vyrazte do blízké moravské metropole.

Ohřát se můžete i doma. Stačí si pořídit finskou saunu a infrasaunu. Co vás zahřeje víc?