Chcete-li se zapojit do diskuse, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat.
Výnosnost spořícího účtu je v článku počítána chybně! Všechny banky úročí denně, většina s měsíčním připisováním, VÚB s denním. Výpočet tedy není ÚROK ÷ 12, ale ÚROK ÷ 365 × DNY_MĔSÍCE, u denního připisování [ (1 + ÚROK ÷ 365) ^ DNY_MĔSÍCE ] - 1. Místo uvedených 4257,08 Kč / měsíc to tak bude 4198,77 Kč / 30 dní, nebo 4338,73 Kč / 31 den. Při denním připisování pak 4208,81 Kč / 30 dní, nebo 4349,46 / 31 den. U VÚB navíc nedaníte měsíčně srážkou, ale až ročně v DP, takže se úrok denně počítá z vyšší nedaněné částky. Reálně tedy jejich 6,15 % p.a. odpovídá ~ 6,39 % p.a. připisovaných a daněných měsíčně.
Máte pravdu, ale v uvedené tabulce v článku je střední hodnota, protože jde o orientační výpočet. Aspoň tak to chápu já.
Moc nechápu, proč si někdo pořád stěžuje, že jsou ty úroky nízké :D Třeba spořicí účet Max bank nabízí sazbu přes 6 % p.a., a to někomu přijde málo? Jasně, inflaci to nepokryje, ale tak ono je celkem nemyslitelné, aby banky najednou nabízely 16 %, to vám nehodí ani kdejaké investice (pokud nejedete akcie). Takže osobně jsem s tím v pohodě a mám Air Bank :)
mám raifku a jsem spokojená, takže sem ráda, že se umístila poměrně nahoře..
to asi nejde jediná ;)
Za mě by byl OK úrok tak 7-10 procent. :D
Tohle taky podepisuju. :) :) :)
Hezký jak se teď banky přetahují o klienty a nabízí i ty vstupní bonusy. Hned jsem toho využil. :)
Asi to zas časem klesne pod 2 procenta, ale tyhle cifry jsou samozřejmě příjemné.
Presne tak, vyuzijme toho, dokud to je takhle vysoke. :)
6% úrok je na spořící účet celkem slušný. Jen se teda divím, že Max banka ještě nezavedla nějaké limity nebo omezení, jako všichni ostatní.
6% úrok slušný? Co je na tom slušný, když je inflace 16?
Tak jasně, ale je to lepší, než nic :) co navrhujete Vy?
Má někdo zkušenost s tou maxbankou? Dá se jim věřit?
Ano, mám tam účet a vše v pořádku, jen si tedy dejte pozor, ať si uložíte peníze na spořící účet (ten si musíte vytvořit zvlášť), a ne na běžný účet, ten je úročen sazbou pouze 4,61%.
Maxbanka je super, spořicí účet tam mám, původně jsem měl Trinity.
Problémy bych nečekal, patří pod Creditas a navíc je tam (stejně jako všude) pojištění vkladů do 100tis. EUR, takže nějaké 2,5M Kč. Využívám ale jen spořák, jako hlavní banku bych si je asi nevybral.