Podzimní dovolená může být magickým zážitkem, plným krásných barev, mírného počasí a méně turistů. Tato část roku nabízí jedinečnou příležitost pro cestovatele, kteří hledají klidnější a autentičtější zážitky. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je podzim skvělým obdobím pro dovolenou, tipy na zajímavé destinace a výhodné nabídky letenek od eSky do Amsterdamu a Barcelony.

Proč je dobré letět na podzim?

Podzimní krajina nabízí ohromující paletu barev, kdy stromy a lesy mění své listy na zlaté, červené a oranžové. Procházka v podzimní přírodě může být nádherným zážitkem. S koncem hlavní turistické sezóny přichází méně lidí. Můžete si užít památky, atrakce a pláže bez davů a dlouhých front. S tím také souvisí, že většina destinací nabízí nižší ceny za ubytování, letenky a další služby v podzimním období. To znamená, že si můžete dovolit luxusnější zážitky za méně peněz.

Podzim může nabídnout klidnější a romantickou atmosféru pro páry a pro ty, kteří hledají relaxaci. Dovolená v přírodě je nádherným způsobem, jak uniknout rušnému městskému životu a vychutnat si krásy podzimní krajiny. Existuje mnoho úchvatných destinací, kam se můžete vydat, abyste obdivovali podzimní barvy a přírodu. Využijte výhodné nabídky letenek a vydejte se Alp. Ty vás ohromí úžasnými pohledy na horské vrcholky a jezera. Můžete se vydat na horské túry nebo relaxovat v horských chatách. Přemýšleli jste nad výletem do Skotska? Skotské vysoké hory v podzimním období nabízejí dramatické scenérie a můžete se zde vydávat pěší túry a obdivovat drsné scenérie.

Pamatujte, že na podzim může být počasí nepředvídatelné, takže se připravte na různé klimatické podmínky a vybavte se vhodným oblečením a obutím pro outdoorové aktivity. Buďte také připraveni na to, že některé atrakce a ubytování mohou být v podzimním období omezené, takže dopředu rezervujte, pokud plánujete cestovat do populárních destinací.

A kam ještě? Za tulipány či sluncem?

Amsterdam v podzimních měsících ožívá krásnými barevnými listy na stromech a svými kanály, které se proměňují v kouzelnou krajinu. Využijte levné letenky do Amsterdamu https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/ams/amsterdam a navštivte muzea, historické čtvrti a vychutnejte si tradiční nizozemskou kuchyni. Díky strategické poloze a perfektní indrastuktuře veřejné dopravy se můžete vydat na spoustu výletů do okolních měst. Námořní město Den Haag je hlavním městem Nizozemska a domovem vlády. Navštivte Binnenhof (Parlamentní palác), Královský palác Noordeinde  nebo muzeum Mauritshuis s uměleckými díly od slavných malířů. Malebné město Delft je známé pro svou delftskou modrou keramiku. Nesmíte vynechat královskou továrnu na delftskou keramiku Royal Delft a procházejte se historickým centrem. Gouda je známá pro svůj sýr a historické náměstí s krásným radničním domem. Pokud máte možnost, navštivte tradiční trh sýra, který se koná ve středu.

Barcelona je ideální destinací pro podzimní dovolenou, kdy počasí zůstává příjemné a město nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů. Podzim v Barceloně znamená příjemné teploty, méně turistů a kulturní akce. Ikonická katedrála Sagrada Família je stále ve výstavbě, ale její krása a velikost jsou ohromující. Navštivte ji brzy ráno, abyste se vyhnuli davům.

Park Güell navržený Antoniem Gaudím je plný neobvyklých soch, keramických prvků a krásných výhledů na město. Barcelona je domovem mnoha děl slavného malíře Pabla Picassa. Muzeum Picasso nabízí bohatou sbírku jeho děl a mimo hlavní sezónu byste se mohli vyhnout davům a v klidu si umění vychutnat.

Na  podzim Barcelona pořádá mnoho festivalů a kulturních akcí. Můžete se zúčastnit například Festa de La Mercè, což je tradiční festival s ohňostroji a koncerty. Už máte své levné letenky do Barcelony https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/bcn/barcelona v košíku?

Nač čekat? Výhodná nabídka letenek eSky

Podzim je ideálním obdobím pro dovolenou díky krásné přírodě, nižším cenám a klidnější atmosféře. Můžete si vybrat z řady zajímavých destinací, jako je Amsterdam nebo Barcelona, a využít výhodné nabídky na letenky https://www.esky.cz/letenky od eSky. Vydejte se na podzimní dobrodružství a objevujte krásy světa mimo sezónu.