Smoothie patří již mnoho let k oblíbeným nápojům, které vás dokáží osvěžit i zasytit. Rozmixovaná směs ovoce nebo zeleniny vám dokáže do těla dodat nespočet vitamínů a minerálů. Přidat do něj můžete téměř cokoli a experimentovat s příchutěmi. Dnes se podíváme na nejoblíbenější kombinace, které by měl ochutnat každý! Která z nich je pro vás nejlákavější?

Banán a skořice

Neuvěříte, jak dobrá je kombinace banánu se skořicí. Stolní mixéry jsou na smoothie ideální. Hoďte do něj 1 banán, 1 lžíci skořice, 1 lžičku chia semínek, 1 lžíci arašídového másla a 200 ml mléka. Všechno rozmixujte dohromady a získáte vynikající nápoj do každého počasí. Je to sladké, velmi zdravé a posílíte s ním svůj imunitní i trávicí systém.

Jahody s mátou

Během horkých letních dnů se vám bude hodit recept na toto smoothie. Sladká chuť s osvěžující mátou vás mile překvapí a zajistí, že se bude ihned cítit lépe. Smíchejte 200 gramů čerstvých jahod, 80 gramů řeckého jogurtu, 100 ml mléka, 1 lžíci medu a 2 lístky čerstvé máty. Mixér se postará o to, že získáte hladký nápoj. Přidejte pár kostek ledu a máte dokonalý koktejl na léto.

Mango a mandarinky

Pro milovníky sladkého máme další hit. Nejen, že je tato směs příjemně sladká i kyselá, ale hlavně dokonale exotická. Každý z nás někdy potřebuje v životě něco barevného, exotického a sladkého. Právě k tomu vám poslouží toto vynikající smoothie, které připravíte během pár minut. Potřebujete na něj jen čtyři ingredience:

  • 1 mango,
  • 1 mandarinku,
  • 1 lžíci medu,
  • 200 ml mléka.

Banán s avokádem

Trochu netradiční spojení chutí slibuje kombinace banánu s avokádem. Obě suroviny obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů. Navíc jsou oba druhy ovoce velmi dobré. Do mixéru přidejte 1 zralé avokádo (bez pecky a slupky), 1 banán, 1 lžičku prášku maca (můžete vynechat), 250 ml mléka a 1 lžíci medu. Výsledek bude příjemně sladký s netradiční chutí.

Čokoládové smoothie pro děti

Chcete přimět děti, aby jedly více ovoce? Zkuste jim připravit čokoládové smoothie. Smíchejte 1 banán, 2 lžíce kakaa, 250 ml mléka, 1 lžičku chia semínek a 2 sušené datle. Výsledek bude hnědý a krémový jako čokoládový milkshake. Na rozdíl od klasického milkshaku ale přinese dětem hodně vitamínů a prospěšných látek. Jestli si chcete užít ještě sladší zážitek, přidejte na vršek strouhanou čokoládu.

Meloun s citronem

Sladké a kyselé se k sobě většinou nedává. Tento recept je velká výjimka. Tato směs vás dokonale osvěží v horkém dni, protože v sobě spojuje vodní meloun a citronovou limonádu. Nakrájejte 350 gramů melounu a přidejte šťávu z polovinu citronu, 1 lžičku chia semínek a nakonec 250 ml perlivé vody. Do rozmixovaného koktejlu přidejte pár lístků čerstvé máty pro větší osvěžení. Který z těchto receptů vyzkoušíte?