Rok 2023 ještě nekončí, to však neznamená, že vám nemůžeme ukázat to nejlepší, co nám doposud herní vývojáři nabídli. Co můžeme hráčům doporučit?

1. Baldur’s Gate 3

Podle mnohých je nejvydařenější díl stejnojmenné herní série zároveň suverénně nejlepší hrou, kterou nám letos vývojáři nadělili. Jedná se o akční RPG, se sandboxovými prvky, zasazené do světa Dungeons & Dragons (konkrétně do provincie Baldur’s Gate).

Hratelné na: PS5, PC

2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Pokračování hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild ze světoznámé herní série společnosti Nintendo. Stejně jako u předchozích dílů jde o akční adventuru s velmi rozlehlým světem, mnoha herními mechanikami a jak už bývá zvykem, i skvělým příběhem.

Hratelné na: Nintendo Switch

3. Metroid Prime Remastered

Skvěle zpracovaný remaster pátého dílu dobrodružné akční střílečky společnosti Retro games. Již roku 2002, kdy byla hra poprvé vydána, si získala srdce mnoha hráčů svou stylizací, světem a soubojovým systémem. S klidem tak můžeme říct, že letošní remaster svému staršímu bratříčkovi rozhodně ostudu neudělá.

Hratelné na: Nintendo Switch

4. Videoverse

Indie adventura společnosti Kinmoku, která si svou osobitostí a relaxačním nádechem dokázala získat každého. Líbivý retro design, jednoduchá hratelnost a promyšlený gameplay dělají z hraní Videoverse příjemný zážitek, který můžeme každému jedině doporučit.

Hratelné na: PC

5. Resident Evil 4

Překopaný a po všech stránkách vylepšený remake původního, velmi populárního Resident Evil 4 z roku 2005. Resident Evil 4 je akční hororová adventura s vynikající atmosférou, nápaditými herními prvky a především ohromnou dávkou nostalgie pro všechny hráče původní verze.

Hratelné na: PC, PS4, PS5, Xbox Series X a S

6. Tents and Trees

Nenáročná Indie Puzzle hříčka, která si vás svým jednoduchým designem a originálním nápadem dovede rychle získat. Hra pracuje s velmi jednoduchým námětem, který však vyžaduje určitou dávku logiky a trpělivosti, ve výsledku se však jedná o klidnou a velmi odpočinkovou hru.

Hratelné na: Nintendo Switch

7. Street Fighter 6

Pokračování legendární herní bojové série s několika novými prvky, postavami a především s podstatně vylepšenou grafikou. Stejně jako u předchozích dílů jde o klasickou 1v1 bojovku s pohledem z boku, která však na rozdíl od nejnovějších dílů Mortal Kombatu neztratila tvář ani svůj původní styl.

Hratelné na: PC, PS4, PS5, Xbox Series X a S, arkádové automaty

8. 8-Bit Adventures 2

Naprosto kouzelně působící pixel artová akční adventura společnosti Critical Games. Svým stylem připomínajícím staré herní tituly na PS1, Gameboy Advance nebo stará Nintenda si dlouho před vydáním 8-bit vysloužil podporu mnoha netrpělivých fanoušků, kteří se těšili nejen na vlnu nostalgie, ale i velký otevřený svět a jeho možnosti.

Hratelné na: PC, PS4, PS5, Xbox Series X, S a One, Nintendo Switch

9. Xenoblade Chronicles 3: Future Redeemed

Pokračování v Asii a Severní Americe velmi populárního RPG Xenoblade 3. S asijskými open world hrami jako by se v posledních letech roztrhl pytel. I proto je překvapivé, nakolik originální a zábavné je právě toto pokračování, jenž vám nabídne rozlehlý otevřený svět, dobrou hratelnost a pěkný příběh.

Hratelné na: Nintendo Switch

10. Jack Jeanne

Jack Jeanne je klasický seznamovací simulátor v anime stylu, který si pochopitelně nezíská jen tak někoho. I přes nepříliš originální nápad se jedná o povedenou hru, která sice nepřijde s ničím novým, ale jistě překvapí pěknou grafikou a příjemnou hratelností.

Hratelné na: PC, Android, iOS, Nintendo Switch

Preferujete radši herní konzole, nebo stolní PC? Jaké jsou výhody a nevýhody? A proložíte hraní rádi sledováním filmů a seriálů? Doporučujeme se podívat na výběr top 10 nejlepších filmů podle skutečné události.