Česká kina budou nejspíš hojně navštěvovaná zejména na konci února, kdy se začíná promítat Duna: Část druhá. Na plátnech se ale nebudou odehrávat pouze temné příběhy, zhlédnout můžeme i vztahové romance.

Jeden život, premiéra 1. února

Proslulý Nicholas Winton před druhou světovou válkou pomáhal skupinám převážně židovských dětí v okupovaném Československu. Snímek Jeden život je životopisný film, kde hlavní roli ztvárnil Anthony Hopkins. Po jeho boku je Helena Bonham Carter nebo Johnny Flynn. Natáčení probíhalo v Londýně a z velké části také v Praze.

Premiantka, premiéra 1. února

Film představuje mladou talentovanou spisovatelku a charismatického profesora, jejichž vztah se začíná složitě zaplétat. Přestože hranice mizí, jsou nuceni zachovat si chladnou hlavu kvůli lidem, kteří jsou jim drazí. V hlavních rolích se představuje Jenna Ortega a Martin Freeman.

Madam Web, premiéra 14. února

Snímek Madam Web nás seznamuje s jednou z nejzáhadnějších hrdinek komiksového vydavatelství Marvel. Napínavým thrillerem provází Dakota Johnson, která zosobňuje právě Cassandru Webbovou. Zdravotnice z Manhattanu zjišťuje, že má možná jasnovidecké schopnosti. Postava Madam Web se v komiksech Marvelu objevila již v roce 1980. Jde o telepatickou spojenkyni Spider-Mana.

Zóna zájmu, premiéra 15. února

Historické drama představuje příběh Rudolfa, Hedwigy a jejich dětí, kteří obývají krásný dům se zahradou. Každý den oslavují život společnou večeří, výlety nebo procházkami s přáteli. Idylický život ale narušují znepokojivé zvuky a křik, které se v domě ozývají. To možná bude mít spojitost s tím, že Rudolf je velitelem koncentračního tábora v Osvětimi. Film získal díky originálnímu zpracování bezvýznamnosti zla Velkou cenu na festivalu v Cannes.

Bob Marley: One Love, premiéra 15. února

Snímek nás provede životem Boba Marleyho. Už na počátku je zpěvák jamajským hrdinou a věčným idealistou a propagátorem rodného ostrova, přestože ho znepokojuje násilí a znepřátelené politické tábory. Jedním z Marleyho snů je právě usmířit nepřátele prostřednictvím jím uspořádaného koncertu. Ozbrojený gang ale ohrozí i jeho, což Marleyho zbaví naivity a odstěhuje se i s rodinou do Evropy. Navzdory vzniklým nesnázím se postupně stává jedním z nejslavnějších reggae zpěváků na světě.

Zimní prázdniny, premiéra 22. února

Ústředními postavami filmu jsou profesor Hunham ztvárněný Paulem Giamattim, student Angus hraný Dominicem Sessou a v neposlední řadě kuchařka Mary. Hunham je neoblíbený učitel a mrzout, který pohrdá každým, kdo nevzdává hold antické literatuře. Angus je neoblíbený student, protože je to rebel, co nedodržuje školní řád a páchá jenom průšvihy. Právě kvůli svým nesnášenlivým povahám spolu ale tráví vánoční prázdniny, protože na sebe zbyli v univerzitním kampusu. Dvojici doplňuje kuchařka, které právě zesnul syn. Trojice vypadá na zcela nesourodou skupinu lidí, při troše dobré vůle se ale mohou dít zázraky.

Hlasy mrtvých, premiéra 22. února

Britský horor přináší na plátna Freyu Allan ze Zaklínače. Ta se dozvídá, že zdědila stovky let starou a zanedbanou hospodu. Odjíždí proto do Německa kvůli identifikaci otcova těla a projednání pozůstalosti. Je pro ni ale překvapením, že po podpisu smlouvy je spjata se záhadným tvorem, který sídlí ve sklepě domu, mění podobu a umí přivést mrtvé ze záhrobí zpět na zem.

Manželé Stodolovi, premiéra 29. února

České drama pojednává o Daně a Jaroslavovi, kteří žijí v poklidné vesnici. Se záměrem vyzískat finance se rozhodnou okrást souseda v seniorském věku, kterého ovšem Jaroslav zabije. Vyšetřovatelé ale případ překvapivě uzavřou jako nešťastnou náhodu. Manželům se tak zalíbí jejich moc nad policií i samotnými oběťmi – starými lidmi. Vydávají se na společnou cestu závislosti, manipulace, ale i lásky a oddanosti, ze které ovšem nemohou vyjít jako vítězové.

Duna: Část druhá, premiéra 29. února

Druhý díl Duny navazuje na první část adaptující slavný stejnojmenný román Franka Herberta z roku 1965. V hlavní roli je Timothée Chalamet jako Paul Atreides, který se tentokrát spojí s Chani a Fremeny. Na cestě pomsty a spravedlnosti Atreides předvídá, že se schyluje k strašlivé budoucnosti, čemuž chce zabránit. Avšak bude čelit volbě mezi svojí láskou a osudem vesmíru. První část zaznamenala obrovský úspěch včetně šesti oscarových vítězství.